Усі ми любимо отримувати подарунки. Особливо на такі особисті свята як день народження. Але деякі подарунки натомість приємних емоцій можуть принести розчарування. Тому, перш ніж обирати презент для близької людини, друга чи батьків, варто дізнатися, що не можна дарувати на день народження.
Годинники, рушники, шарфи
Здавалося б, годинник, особливо дорогий — гарний подарунок. Але в азійських країнах вважають, що годинник як подарунок обіцяє швидку кончину. У наших краях поширене повір'я, що годинник дарує розставання. З цієї ж причини не слід дарувати рушники та шарфи.
Книги
Попри поширену думку, що книга — найкращий подарунок, це не завжди так. По-перше, треба вгадати зі смаками людини. По-друге, якщо людина багато читає, є ймовірність, що книгу, яку ви збираєтесь подарувати, вона вже читала. І по-третє, прикмети кажуть, що книгу не можна дарувати своїй коханій людині, бо незабаром на вас чекає розлучення.
Тварини та рослини
Не варто дарувати тварин. У людини, якій ви захочете зробити такий подарунок, може бути алергія. Плюс будь-яка домашня тварина — це велика відповідальність, яка може не входити до планів одержувача подарунка. Приблизно з тих причин не рекомендується дарувати кімнатні квіти. За рослинами теж потрібен догляд, а в людини може не бути на це часу, бажання чи навичок. Народні прикмети кажуть, що рослини та тварини як подарунок обіцяють неприємності.
Посуд
Будь-які предмети побуту — це питання індивідуальних уподобань. Особливо це актуально в сучасному світі, коли багато людей намагаються підбирати посуд так, щоб він поєднувався з інтер'єром будинку чи квартири. За народними прикметами подарований порожній посуд може стати причиною духовної та матеріальної бідності.
Шкарпетки, спідня білизна, хустки
У багатьох чоловіків "класичний" набір шкарпетки-труси-піна для гоління не викликає захоплення. Але якщо спідня білизна — це інтимна та індивідуальна річ, то сьогодні у продажу можна знайти багато шкарпеток із цікавими, креативними та зовсім небанальними принтами. Однак за прикметами дарувати шкарпетки або спідню білизну своїй другій половинці — до зрад і розлуці. Носовичок як подарунок є символом майбутніх сліз. Але хто нині користується носовими хустками з тканини?
Дзеркала
Дарувати дзеркала категорично забороняється. У різних культурах існує безліч повір'їв, що такий подарунок приносить у будинок горе, нещастя та руйнування сім'ї. Також раніше люди вірили, що дзеркало є коридором, який веде з нашого світу у світ духів.
Ножі
Ще один приклад дуже невдалого подарунка — це ніж. Якщо йдеться не про кухонні ножі, то тут теж все індивідуально. Потрібно вибрати правильну модель, перевірити, як ніж лежатиме в руці власника тощо. З ножами як з подарунком пов'язано багато забобонів. Один з них говорить, що ніж може "перерізати" взаємини між людьми. Також вважається, що такий подарунок приносить у хату нещастя.
Краватки та капці
За повір'ями, капці приведуть людину до смерті, особливо якщо вони білі. Або принесуть власнику хворобу. Але, погодьтеся, як мінімум, просто неприємно отримати в подарунок домашні капці, тим більше на день народження. Щодо краваток, існує прикмета, що цей предмет гардероба "прив'яже" іменинника до дарувальника.
Декоративні свічки, шкатулки
Колись свічки були дуже популярним подарунком. Але ці часи вже минають. Тепер подарунок у вигляді декоративних свічок може сприйматися як вияв поганого смаку або байдужості до іменника — таким собі подарунком "для галочки". Народні забобони свідчать, що свічки дарують до похорону. Більш "легка" версія прикмет обіцяє від такого подарунка хвороби та нещастя. Шкатулка — теж не найвдаліший подарунок. Згідно з прикметами, незабаром людина, яка його отримала, почне приховувати свої думки, почуття та дії від дарувальника.