Повномасштабна війна внесла свої корективи у всі аспекти нашого життя. Майже рік тому ми збирали тривожні валізки, що сприяло переоцінці нашого ставлення до матеріальних речей. Українці масово усвідомили, що насправді цінні — зовсім не речі.
Навіщо потрібне розхламлення
Розхламлення — це не лише про звільнення простору в помешканні, а й також про емоційне звільнення від минулого. Тому важливо періодично виділяти хоча б день для того, аби перебрати й викинути непотрібний мотлох.
Підготовка до розхламлення
Прощатися з речами деколи буває важко й майже завжди — довго. Для того, аби зекономити нерви та час, рекомендуємо підготуватися до цього трохи заздалегідь:
- Обрати день, коли вам нікуди не треба йти;
- Запастися коробками чи пакетами, куди складатимете непотрібні речі;
- Обрати, що саме треба перебрати (це може бути якийсь вид одягу, категорія речей чи окремі кімнати, де ви хочете навести лад);
- Залишити сентиментальність деінде й користуватися здоровим глуздом в оцінці необхідності тієї чи іншої речі.
Як обрати з чим попрощатися прямо зараз
Якщо ви вирішили розчистити простір, але не знаєте, з чого почати — обирайте місце, де найбільше проводите часу. Це може бути спальня, робоча зона, кухня, ванна або вся квартира.
Перший крок — найпростіший — викинути фактичне сміття (обгортки, пляшки, папір тощо). Далі — збираємо все, що лежить не на своєму місці й повертаємо до його середовища (чашки, миски, косметику тощо).
Після того, як подразники неорганізованості ліквідовані, ділимо речі на групи:
- Мотлох — речі, яким єдине місце — на звалищі;
- Комусь знадобиться — все, що в хорошому стані, але вам вже не потрібно (можна віддати або продати);
- Залишити не можна викинути — все, що соромно подарувати, але шкода викинути, без сумнівів позбуваємося, якщо ви не користувалися цим останні півроку.
Залишаємо лише те, що не лише бездоганно служить та виглядає, але й чим ви користуєтеся.
Які ще є методи розхламлення
Якщо прагматизм у цій справі — не ваш найкращий друг, рекомендуємо ознайомитися зі ще з двома відмінними від попередніх методами розхламлення:
Метод Марі Кондо — це принцип розхламлення одним махом за категоріями (одяг, книги, документи, пам’ятні речі). Основний критерій — відчуття. Речі, на думку Кондо, мають приносити радість. Якщо ви берете річ і не відчуваєте позитивних емоцій — викидайте її.
Метод FlyLady — краще менше, але часто, ніж більше, але зрідка. Це принцип щоденного 15-хвилинного прибирання, під час якого ви викидаєте по 27 речей. Ви ставите таймер і що не встигли — переносите на завтра. Це, напевно, найпростіший спосіб позбутися мотлоху без мук вибору. Результат буде помітний не відразу, але й прощатися з речами стане набагато легше.