Світлини зруйнованих міст України, порятунку й евакуації людей стали незаперечними доказами злочинів росіян, а також способом повідомити про них світові.
З 24 лютого 2022 року невпинну боротьбу українців фіксували об'єктиви вітчизняних та іноземних фотографів. "Наш Київ" вирішив згадати їхні роботи, які не лише вражали інші країни й публікувалися в пресі, але й нерідко ставали переможцями міжнародних конкурсів та премій.
Матеріал подано у хронологічному порядку отримання нагород, а не послідовності подій зображених на фото.
Серію фотографій під назвою "Світло переможе" Дмитра Козацького, який брав участь в обороні "Азовсталі", визнали найкращою у французькому фотоконкурсі International Photography Awards.
На світлинах зображені бійці "Азову" та інші військові, які утримували територію маріупольського заводу "Азовсталь" й відбивали наступи окупантів. Разом з ними у підземних укриттях перебували цивільні мешканці міста.
Американський журнал Time включив до своєї підбірки “100 найкращих фотографій 2022 року” 22 знімки, які зображають війну в Україні.
Джордж Кебурія прощається зі своєю дружиною Маєю та дітьми, коли вони сідають у потяг до Львова на вокзалі в Одесі, 5 березня.
Українці збираються під зруйнованим мостом, намагаючись втекти, перетинаючи річку Ірпінь на околицях Києва, 5 березня.
Курсанти відпрацьовують надзвичайну ситуацію під час уроку в бомбосховищі в перший день навчання в кадетському ліцеї в Києві, 1 вересня.
Поле, вкрите вирвами від обстрілів, поблизу Ізюма, Харківська область, 13 вересня.
Жертва мінометного обстрілу лежить на кухні, Буча, 6 квітня.
Батько плаче над мертвим тілом свого сина на ношах у пологовому будинку, переобладнаному під медичне відділення в Маріуполі 2 березня. Хлопець був смертельно поранений під час гри у футбол під час російського вторгнення. Вибухівка впала на футбольне поле біля школи.
4 серпня на суді в Чернігові засуджений до 10 років колонії російський військовий Михайло Куліков, якого визнали винним в обстрілі з танка багатоповерхового будинку в перші дні війни в Україні. Це другий російський військовий, засуджений в Україні з початку вторгнення.
Діти граються на знищеній російській військовій техніці перед Свято-Михайлівським монастирем у Києві, 12 червня.
Цивільні сидять на борту евакуаційного потягу в Покровську, 28 вересня.
Розбомблений зерновий бункер із палаючим зерном у Засіллі, 16 липня.
Українські військові з тілами мирних жителів, зокрема Тетяни Перебийніс та двох її дітей, які були смертельно поранені російським мінометним снарядом під час евакуації з Ірпеня 6 березня. Також загинув волонтер, який допомагав родині.
Волонтери в бібліотеці в центрі Львова плетуть маскувальні сітки, щоб відправити їх солдатам на передову, 7 березня.
Співробітники МНС і волонтери виносять поранену вагітну жінку з постраждалого внаслідок обстрілів пологового будинку в Маріуполі, 9 березня. Дитина народилася мертвою. Через пів години померла і мати.
Ферма у Вільхівці втратила 80 корів і 30 свиней протягом двох місяців окупації та обстрілів російської артилерії.
Кияни залишають місто після ракетних ударів збройних сил росії та Білорусі по Києву 24 лютого.
Члени Сил територіальної оборони, які охороняють блокпост, грають у шашки “коктейлями Молотова” на околиці Києва, 5 березня.
Цивільні волонтери отримують зброю під час загальнонаціональної кампанії вербування, реєстрації та призову на військову службу проти росії у Фастові, 25 лютого.
Український військовий допомагає Юлії Павлюк та її дочці Еммі евакуюватися з київського передмістя Ірпінь, яке російські війська намагалися захопити під час оточення столиці 5 березня.
Тіла солдатів у військовій машині на дорозі в Бучу, 1 березня.
Сім’я військового Івана Липського біля його труни, Одеса, 29 березня. Чоловік загинув 18 березня під час російського авіаудару по 36 бригаді морської піхоти України, який вбив понад 40 українських воїнів у Миколаєві.
Жінка з дитиною визирають у вікно автобуса під час виїзду із Сєвєродонецька, Луганська область, 24 лютого.
Випускники школи танцюють біля мішків з піском, що захищають фасад оперного театру, Одеса, 15 червня.
Фотокореспонденти Сергій Гудак, Янош Немеш та Сергій Ваганов стали переможцями спеціальної відзнаки Премії Ніберґолла за видатну журналістику.
На більшості їхніх робіт були сцени прощання, глибокий сум та підготовка до боротьби. Також деякі світлини демонстрували, як люди не хочуть занурюватися в страх і смуток, а намагаються все одно радіти життю.
Фотографка "Укрзалізниці" Тетяна Довгань стала однією з переможців міжнародного фотоконкурсу Aline Bastin Photography Contest 2022.
Знімок, який приніс їй перемогу, Тетяна зробила у квітні 2022 року. На ній зображена дитина в евакуаційному потязі, який прямував до Варшави. Дівчинку проводжає її батько.
Незалежний чеський фотограф Войтех Дарвік Маци виграв головну премію конкурсу фотожурналістики Czech Press Photo 2022.
Звання "Фото року" отримала його світлина під назвою "Різанина в Бучі та Ірпені", на якій зображені мертвий цивільний чоловік та собака. Світлину автор зробив невдовзі після звільнення Київської області від російських загарбників.