REITER HALL: як у Європі, і навіть краще

Класична та сучасна архітектури в історичних середовищах – топ-тема, актуальна як для України, так і інших європейських міст. Сьогоднішні історичні пам’ятки були новобудовами, які свого часу зводили на місці інших. Архітектура має змінювати життя містян на краще, – вважають провідні архітектори, і з цим важко посперечатися. 

Девелоперська компанія НЕСТ впродовж понад 25 років своєї роботи на ринку України просуває цю концепцію. Нещодавно компанія заявила про ідею відреставрувати історичну пам’ятку – колишню будівлю Київської земської управи на вулиці Рейтарській та побудувати тут новітній бізнес-центр REITER HALL. Іншими словами, створити гармонійний синтез стародавньої будівлі та сучасних технологій. Власне, компанія НЕСТ переконана, що бізнес-центр стане омріяним комфортним середовищем для міжнародних компаній та організацій, а також своєрідним магнітом, який притягуватиме до центру столиці не тільки туристів, а й представників ділової спільноти.

Назву для майбутнього бізнес-центру великою мірою визначила історія локації, де він знаходиться. Вулиця Рейтарська – одна з найдавніших у Києві. Заселена ще в ХІ столітті, пізніше зруйнована монголо-татарами, через що до сімнадцятого століття виглядала пусткою. Аж поки тут і на сусідній вулиці не оселились стрільці та рейтари, лицарі-вершники, які супроводжували високопосадовців та послів. Тож назви так і закріпились – Стрілецьката Рейтарська.

Звісно, що на цих вулицях чимало архітектурних споруд, яким не одна сотня років. І серед низки історичних пам’яток – колишня споруда Київської земської управи. Компанія НЕСТ зобов’язалася її реконструювати, зберігши історичну ідею первісного вигляду. Вже за кілька років тут з’явиться унікальний бізнес-центр REITER HALL.

Це, по суті, безпрецедентна подія: реалізація амбітного будівельного проекту під час повномасштабної війни. Терміном закінчення будівництва у компанії називають 2025 рік.

Компанія НЕСТ підтверджує свій потенціал реалізувати проекти в історичній частині Києва. Наразі вона має успішний досвід реконструкції пам’яток історії та побудови нових сучасних об’єктів, які стали трендами на українському ринку нерухомості.

Над ідеєю відновлення старовинної будівлі девелопер НЕСТ співпрацював і з вітчизняними, і зарубіжними архітекторами. Амбітна мета проектантів – відновити сторічну історію споруди, адже урочиста закладка будинку повітового земства відбулась ще 6 вересня 1913 року, а вже влітку наступного року спорудження добігало кінця. На переконання очільника компанії Еміля Соловйова, війна – це точно не привід сидіти, склавши руки. Тож не зважаючи на буремні часи, навіть під-час війни команда проекту натхненно працювала над кожною дрібницею REITER HALL, який має стати однією з прикрас історичного центру Києва.

Окрім українського архітектора Андрія Пашенька, над ідеєю REITER HALL працювало відоме шведське архітектурне бюро, Це не є випадковістю, адже Швецію по праву називають одним із взірців сучасного планування міста – вулиць, громадських просторів та архітектури. Тут полюбляють старі об’єкти перетворювати на зручні простори для сучасників. А середньовічні замки добре уживаються з шедеврами модернової архітектури.

Власне під час створення проекту реконструкції історичної будівлі команда проекту також надихалися архітектурними ідеями з Європи. Після тривалого обговорення зупинились на ідеї шведського архітектурного бюро. Проект повною мірою відтворює тісну взаємодію й синергію сучасності й давнини та надає нове життя історичній будівлі, що НЕСТ неодноразово реалізовував у своїх проектах. 

Усі дозвільні документи у девелопера на руках. А для реставрації архітектурної пам’ятки знадобилося чимало: погодження Інституту археології України, Міністерства культури, Департаменту охорони культурної спадщини КМДА. Проект також успішно пройшов міжнародну незалежну експертизу після завершення будівництва. REITER HALL отримає сертифікат LEED, який засвідчує дотримання усіх норм екологічності та енергоефективності. 

НЕСТ запевняє, що історична пам’ятка на Рейтарській буде виглядати гармонійно у зв’язці із сучасними будівлями. Територію поряд також планують осучаснити, спираючись так само на європейський досвід, тож поруч з бізнес-центром планується спорудження затишного скверу та дитячого майданчика Як кажуть у компанії, щоб було так, як у європейських столицях. І навіть трохи краще.