ПВК Редан: що це за рух та звідки він в Україні
Символи "ПВК "Редан" – павуки та чорний колір, фото: Baza

Учора, 28 лютого, кіберполіція заблокувала близько двох десятків каналів, які "розкручували" ПВК "Редан". Крім того, правоохоронці затримали велику кількість підлітків, які напередодні влаштовували масові безлади та бійки в різних містах України.

Що таке ПВК "Редан"

ПВК "Редан" — це молодіжна субкультура родом із росії. Підлітки організації зазвичай одягнуті в чорний одяг із зображенням павуків на спинах та цифрою чотири.

Емблема павука — характерний знак злодіїв аніме Hunter x Hunter. Саме фанати цого серіалу на початку нібито були кістяком руху.

ПВК Редан: що це за рух та звідки він в Україні

Представники ПВК "Редан" виступають проти так званих офників, гопників, скінхедів, ультрас тощо.

Своєю метою вони називають необхідність давати відсіч всім, хто ображає людей за їх зовнішній вигляд. Хоча фактично займаються тим же.

"Редани" наголошують, що абревіатура "ПВК" ніяк не пов’язана з приватними військовими компаніями, такими, як наприклад "Вагнер", який воює проти України.

Як рух ПВК "Редан" з’явився в Україні

Подейкують, що в Україні субкультура з’явилася внаслідок діяльності російського ІПСО. Зокрема, в деяких пропагандистських каналах ворога фігурували заклики збиратися на бійку проти неформалів біля Ocean Plaza в Києві.

Крім того, під час заворушень у різних містах України підлітки скандували "Нєт вайнє", притаманне російським "лібералам".

Так само інформацію про вплив на підлітків з боку росії підтверджують у поліції Києва.

Пам'ятка для українців, чиї діти потенційно можуть вступити до "ЧВК Редан"

"Провокування масових бійок серед молоді та підлітків — це спроба російських пропагандистів провести чергову інформаційно-психологічну операцію та використати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні", — кажуть правоохоронці.

Діяльність ПВК "Редан" на території України

27 лютого українська молодь, яка відносить себе до російської субкультури "ПВК Редан", збиралася для масових заворушень у Києві, Харкові, Житомирі, Львові, Полтаві, Івано-Франківську, Одесі, Вінниці тощо. Про "збори" підлітки домовлялися у соцмережах.

Офіційно в усіх названих містах до сутичок так і не дійшло. Правоохоронці прозвітували про "попередження" бійок.

Київ та область

Група підлітків із балончиками, кастетами та іншими небезпечними предметами зібралася біля столичного ТРЦ "Гулівер". Поліція оточила їх, посадила в автобуси й відвезла до управління.

Також підлітки були помічені біля торгового центру Ocean Plaza та біля метро "Либідська".

Подібне зібрання молоді було зафіксовано й у Білій Церкві.

Зібрання ПВК Редан у Білій Церкві

Харків

Те ж саме відбулося біля харківського ТРЦ "Нікольський". Там, за даними правоохоронців, зібралося 245 учасників ПВК "Редан". Більшість — неповнолітні, зокрема, 149 хлопців та 66 дівчат. У них вилучили 17 ножів, кастетів та газових балончиків.

Затримання підлітків з ПВК Редан у Харкові

Одеса

Аналогічна ситуація відбулася біля одеського ТЦ "Панорама". Там понад 70 молодих людей, що асоціють себе з російською субкультурою, зібралися на бійку з іншим молодіжним рухом.

Підлітки з ПВК Редан в Одесі, 27 лютого

Вінниця

Деталей щодо місця збору чи кількості підлітків у Вінниці правоохоронці не повідомляють. Відомо тільки, що групу молодиків поліцейські супроводили до відділку й там у присутності батьків провели профілактичні бесіди.

Львів

Таке саме зібрання відбулося біля ТРЦ "Форум". У соцмережах кажуть, що у Львові до масової бійки таки дійшло. Водночас правоохоронці повідомляють, що попередили сутичку.

У Львові помітили підлітків, які підтримують рух ПВК "Редан"

Житомир

На Михайлівську площу в Житомирі вийшло близько сотні підлітків, які нібито були прихильниками руху "Редан". Водночас самі діти сказали, що прийшли заради цікавості. Хотіли дізнатися, хто прийде та що буде відбуватися. Правоохоронці провели з ними роз’яснювальну бесіду на місці збору.

Зібрання ПВК Редан на Михайлівській у Житомирі

Луцьк

Близько 40 підлітків готували масову бійку. Вони прийшли до торгового центру на вулиці Сухомлинського. Превентивні заходи здійснювали майже пів сотні правоохоронців.

Полтава

До Полтави "субкультура" дійшла раніше, ніж в інші міста. Так, 25 лютого близько сотні підлітків зібралися біля полтавського ЦУМу і пройшлися до театру ім. Гоголя. Патрульна поліція розігнала натовп. Наступного дня на вулиці знову вийшли "редани", але вже в меншій кількості. Ні бійок, ні хуліганства правоохоронцями не зафіксовано.

Івано-Франківськ

В Івано-Франківську підлітки вийшли 26 лютого. За даними поліції, також не було зафіксовано сутичок, хоча в мережі повідомляли, що "редани" зіштовхнулися з "офниками". Із деякими підлітками правоохоронці провели "виховну роботу". При цьому, як виявилося пізніше, учасники акції в Івано-Франківську навпаки вийшли проти російського молодіжного руху в Україні.

Зібрання підлітків із ПВК Редан в Івано-Франківську

Нагадаємо, сьогодні, 1 березня, поліція викрила організаторів бійки підлітків, що планувалася в Києві 27 лютого. Координаторкою від ПВК "Редан" виявилася 15-річна киянка.