Як позбутися похмілля
Unsplash

Існує безліч "народних" і просто популярних методів, як боротися з похміллям. Однак безліч з них не працює.

Чому та що дійсно треба робити з похміллям після свят, розповідає сімейна лікарка Віолетта Лійка.

Віолетта Лійка, сімейна лікарка та співзасновниця спільноти українських лікарів Sviy.Doc

 

Як уникнути похмілля після свят?

Найкращою профілактикою похмілля є не вживати алкоголь зовсім або вживати його у мінімальних дозах. Жодні чудодійні засоби, жодна жирна їжа та складні вуглеводи не допоможуть. 

Якщо людина вживає алкоголь, треба пам’ятати про водний баланс. Алкоголь виводить воду з організму, і від зневоднення людина швидко п’яніє.  

На одну склянку вина потрібно пити 2-3 склянки води. 

А як щодо міфів про засоби від похмілля?

Їх багато, але точно не працює:

  • випити пів стакана олії;
  • з’їсти 50 г масла;
  • випити 40 капсул активованого вугілля або каву;
  • випити запарений льон або розсіл з квашених продуктів;
  • прийняти холодний душ;
  • похмелитися;
  • голодувати тощо.

Міфи про похмілля

Щоб уникнути інтоксикації та отруєння, зранку потрібно зупинитися пити алкоголь і замінити його на воду. Бажано вийти надвір на прохолодне повітря, провітрити приміщення, щоб клітини насичувалися киснем, сходити в душ. Ввечері раніше лягти спати.

Щойно стало краще і з’являється апетит, треба поїсти. Основне джерело енергії для людини — глюкоза та білки.

На завтра може бути зле — до цього варто себе підготувати. Тому на наступний день принцип нормалізації зберігається: пити воду, відчиняти вікно, приймати душ, відпочивати. І просто перечекати цей період.

Якщо з’являються температура, сильна діарея, блювання, ріжучі відчуття в області шлунку або живота загалом, потрібно одразу звернутися до приймального відділення лікарні або викликати швидку. 

Як так — не пити під час свят?

Деякою мірою існує суспільний тиск на тих людей, які не п’ють. Однак людина сама обирає, пити їй чи ні. Не можна змушувати когось вживати алкоголь, адже ти ніколи не знаєш, що може бути після цього. А людям, які схильні слухатися чужих порад, варто відстоювати власні межі.

П’ю я чи ні, стосується тільки мене,

Якщо тиск не слабшає, можна налити собі келих вина та його не пити, або робити невеликі ковтки, якщо загалом алкоголь не викликає у вас відразу. 

Як уникнути похмілля

Чи існує корисна доза алкоголю?

Досі тривають дослідження, зокрема щодо людей Середземномор’я, які вживають алкоголь чи не щодня і живуть до 90 років. 

Однак річ не у вині, а в повноцінному раціоні. Італійці чи греки краще та здоровіше харчуються. Вони їдять рибу, морепродукти, багато білків та фруктів, зелену клітковину (в італійців є страва вердура, куди входить цикорій, шпинат, молодий буряк тощо). Вони не напиваються щодня, а п’ють невеликі дози після їжі — для смаку.

В Україні ситуація інакша. У нас інші харчові звички та досить поширений алкоголізм (щорічно українець віком 15+ вживає щонайменше 8,6 літрів алкоголю за рік — ВООЗ). Цю хворобу важко ідентифікувати та важко лікувати.

Тому безпечної, а тим більше корисної дози алкоголю не існує. 

Як швидко протверезіти: 20 способів