Парк "Муромець" у Києві

Парк "Муромець" у Києві — мальовнича зелена зона, розташована між житловими масивами Оболонь і Троєщина, на території Труханового острова та острова Муромець. "Наш Київ" розповість, коли і як виник цей парк, та чому він так подобається киянам.

Історія парку "Муромець"

Парк заснували ще у 1972 році в урочищі Чорторий під назвою "Парк Дружби Народів". Його створенням займалися відомі на той час архітектори. У 1987 році острів Муромець, разом із парком, був переданий до Деснянського району Києва.Меморіальний сад

Колишня назва парку — "Дружби народів" — у радянські часи знайшла відображення у спеціально закладеному меморіальному саду. Там висадили 15 різних видів рослин, які мали символізувати єдність республік СРСР. Серед них були явір, барбарис Тунберга, татарський клен, червоний дуб, звичайна та срібляста ялина, сосна, а також дрібнолистова липа. Окрім цього, у саду росли різні види кленів, кущові верби, жасмин, айва та тумбарга. Вся ця композиція розміщувалася на п’ятнадцяти діагональних секторах, які розділяли територію парку.

22 лютого 2018 року парк загальною площею 219,4 га отримав сучасну назву "Муромець", що відповідає назві острова, на якому він розташований. За деякими даними, на території сучасного парку в часи Київської Русі могла розташовуватися застава богатиря Іллі Муромця.

Зараз частина парку входить до загальнозоологічного заказника місцевого значення "Урочище Бобровня".Фото: kyivmaps

Пам’ятник Муромцю

На вході до паркової зони стоїть пам’ятник богатирю Іллі Муромцю, який народився під Черніговом, служив у дружині князя Володимира, захищав Київ і похований у Києво-Печерській лаврі.Пам’ятник Муромцю

Пам'ятник створив художник-скульптор Володимир Журавель, вже відомий киянам своїми роботами, зокрема композицією "Діти, які запускають кораблики" на Поштовій площі в Києві. Архітектором проєкту виступив Олег Селіванов, а графічним дизайнером — Станіслав Топольський.

Монумент з бронзи та латуні відкрили 2 серпня 2018 року. Його загальна висота разом із пагорбом та постаментом становить 11 метрів, а сама скульптура має висоту 7,5 метрів і важить близько 2 тонн.Встановлення пам'ятника. Фото: КМДА

Цікаво, що це найбільший пам’ятник, надрукований на принтері в Україні. Річ в тому, що деталі скульптури відливали у формах, виготовлених за допомогою 3D-принтера, що значно скоротило терміни реалізації проєкту. 

А прототипом для образу Іллі Муромця став український стронгмен Василь Вірастюк, який позував скульптору під час роботи над монументом.Прототипом для образу Іллі Муромця став український стронгмен Василь Вірастюк

Що є у парку "Муромець" зараз

У 2018 році в парку провели реконструкцію: облаштували пішохідні зони вздовж центральної алеї, висадили нові дерева, встановили лави та урни, а також сучасне освітлення.

Сьогодні парк "Муромець" поділений на кілька зон: меморіальна, дитяча, водно-спортивна та пляжі.

Водно-спортивна зона (Х-парк):

  • Вейкбординг. У парку функціонує кілька канатних доріг для вейкбордингу, що підходять як для новачків, так і для досвідчених спортсменів.
  • SUP-серфінг. Можливість покататися на дошках з веслом, що сприяє розвитку балансу та координації.
  • Прокат байдарок та каяків. Для тих, хто любить спокійні прогулянки водою, доступний прокат байдарок та каяків.
  • Аеротруба. Відчуття вільного польоту в аеродинамічній трубі під наглядом інструкторів.
  • Бампербол. Гра у футбол у надувних кулях, що забезпечує безпечні та веселі зіткнення.
  • Мотузковий парк. Траси різної складності на висоті, які підходять як для дітей, так і для дорослих.
  • Прокат велосипедів. Парк пропонує прокат велосипедів для прогулянок мальовничими маршрутами.
  • Квадроцикли. Можливість орендувати квадроцикл та дослідити спеціально підготовлені траси.
  • Мотокрос та мотошкола. Для любителів мотоспорту доступні курси та траси для мотокросу.
  • Волейбольні та футбольні поля. У парку є майданчики для пляжного волейболу та футболу.
  • Тенісні корти. Сучасні корти для гри в теніс, а також школа тенісу для різних вікових груп.Фото: alltops

Дитяча зона:

  • Батутний парк. Професійні батути для дітей та дорослих, де можна весело провести час та відпрацювати акробатичні трюки.
  • Дитячі майданчики. Обладнані зони для ігор та розваг.

Релакс та відпочинок:

  • Лазні та сауни. На території парку є кілька лазень та саун для відпочинку після активного дня.
  • Зони для пікніків. Обладнані місця з альтанками та мангалами для проведення пікніків на природі.Фото: alltops

Як дістатися до парку "Муромець"

Доїхати до парку можна автомобілем або скористатися громадським транспортом.

Від станції метро "Почайна" (колишня "Петрівка"): тролейбусами №29, №30 або №31, які прямують у напрямку Троєщини. Вийдіть на зупинці "Парк Муромець".

Маршрутні таксі: від станції метро "Почайна" також курсують маршрутки №192, №242 та №550, які зупиняються біля парку.

Велосипедом або пішки: Парк "Муромець" має зручні велосипедні та пішохідні маршрути. Від станції метро "Почайна" можна дістатися до парку, рухаючись вздовж проспекту Степана Бандери та Північного мосту.

Де покататися на квадроциклі у Києві: локації та ціна прокату
Де пограти в бадмінтон у Києві