Дана Павлычко, издатель
Можна робити все що завгодно. Це відповідь?
Катя, юрист
Конституція України передбачає, що кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.
Здійснення цих прав може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності абогромадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя.
"Є фундаментальна цінність - це свобода слова, і я вважаю ми маємо її зберігати. Уряд стурбований цим питанням, ми обов’язково повідомимо депутатів про це", - каже прем'єр-міністр України Володимир Гройсман (03.06.2016 р).
Проте, враховуючи складну політичну і соціальну обстановку в України, краще обмірковувати свої висловлювання та намагатися стримуватися.
Дмитрий Кулеба, постоянный представитель Украины при Совете Европы
Главное не география, а связь со своей страной. Оторваться от реальности одинаково легко можно как уехав из страны, так и живя в ней.
Антон, юрист
Свобода слова - право людини вільно висловлювати свої думки. Свобода слова декларується в низці міжнародних і українських документів, серед яких: «Загальна декларація прав людини» (ст. 19), «Конвенція про захист прав людини і основних свобод» (ст. 10) і Конституція України, ст. 34 якої стверджує: «Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб і на свій вибір. Здійснення цих прав може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя». Прямих обмежень стосовно критики немає, однак слід бути обачним з контекстом заяв.
Саша Кольцова («Крихітка»), певица
Я думаю велике краще розглядати здалеку, коли їдеш, одразу багато речей стають очевидними, можеш порівняти реалії країни, в якій живеш з країною, яку покинув. З іншого боку, якщо довго не живеш в своїй країні, дуже швидко втрачаєш реальну картинку - можна поспілкуватись з нашою діаспорою, щоб розуміти, наскільки викривленою наша реальність здається, якщо черпати інформацію лише з ЗМІ. Справа не в критиці, об'єктивна критика корисна, а у тому з якою метою мовець озвучує недоліки - з метою покращити чи образити.
Вывод: Можно, если по делу.