Мешканцям Подолу не вистачає місць для відпочинку — результати презентації проєкту будівництва "Ріхерт&Парк"

24 листопада 2023 року в приміщенні Подільської РДА відбулася презентація проєкту будівництва Ріхерт&Парк для місцевих жителів.

Про основні моменти забудови розповіли представники девелопера «Керамблоки-Інвест» (входить до складу групи А Development), презентувавши як загальну концепцію проєкту, так і найдрібніші моменти, які тим не менш безпосередньо цікавили мешканців Подолу: кількість паркомісць, можливість гуляти парковою частиною майбутнього ЖК, облаштування шкіл та садочків, спортивних майданчиків на території нового мікрорайону тощо.

Ріхерт&Парк

За словами власника компанії А Development Олексія Баранова реалізація проєкту має обійтись в $200 млн. Але на сьогоднішній день на заваді будівництву є неврегульовані відносини з Департаментом охорони культурної спадщини КМДА. Очільниця Департаменту Марина Соловйова, яка теж була присутня на презентації, має принципову позицію щодо висотності окремих будівель проєкту. Вона категорично проти 42-метрових будинків (12 поверхів), оскільки «висотність у центральній планувальній частині міста не може перевищувати 27 м, як це є в діючому Генеральному плані».

Ріхерт&Парк: тендер

Проте представники девелопера нагадали, що підвищення висотності забудови регулюється не лише Генеральним планом міста, а також, згідно ст.32 Закону України «Про охорону культурної спадщини» в редакції, що діяла до 01.01.2019 р. та Наказу Міністерства культури України №122 від 17.12.2012 р., історико-містобудівним обґрунтуванням та проєктом, які підлягають погодженню у Мінкульті. ТОВ «Керамблоки-інвест» розробило та погодило історико-містобудівне обґрунтування та проєкт ще в 2016 році. Ці документи закріплюють висотність забудови на цій конкретній ділянці в діапазоні від 27 до 60 метрів.

Тобто юридично компанія має усі підстави розпочати будівництво, але хоче зробити це у конструктивному діалозі як з представниками влади, так і з мешканцями Подолу.

Саме тому на презентації були представлені результати експертизи Українського державного інституту культурної спадщини щодо видових точок проєкту і співставлення їх з висотністю інших будівель.  На підтримку своїх аргументів інститут надав документ – «Аналіз зорового сприйняття нового обʼєкту будівництва в історичній забудові на Подолі». Всі вони доводять, що майбутня забудова не лише не порушує пам'яткоохоронного законодавства, але навіть не перекриває для огляду жоден історичний ареал, натомість нові будинки не буде видно ані з центру Києва, ані з іншого берега Дніпра, ані з інших точок Подолу, окрім власне кількох прилеглих вулиць.

Також, саме збільшена висотність окремих житлових будинків на ділянці, за словами Баранова, дозволить «витягнути» економіку проекту, оскільки на ділянці загальною площею близько 11 га об'єкти благоустрою займатимуть майже 90% території — а це й зелені насадження, й укріплення берегів озера, й облаштування соціальної інфраструктури. Взагалі, витрати на благоустрій стартуватимуть з мінімальної позначки у $10-15 млн. І девелопер готовий йти на такі витрати, оскільки без унікального облаштування з нинішньої промзони Подолу створити «родзинку» не вийде. Ти паче, що саме Олексій Баранов відомий у столиці своїм успішним проєктом A-Station на Арсенальній, де на місці занедбаної території заводу «Арсенал» та військової комендатури з’явився сучасний міський «магніт». Саме такий «магніт» девелопер запланував на Подолі — з реконструйованими історичними будівлями, водоймою, «стежкою здоров’я» та зоною відпочинку тощо.

Витрати на благоустрій стартуватимуть з мінімальної позначки у $10-15 млн. І девелопер готовий йти на такі витрати, оскільки без унікального облаштування з нинішньої промзони Подолу створити «родзинку» не вийде

Окремі мешканці прилеглих вулиць навіть дякували девелоперу за намагання збагатити Поділ таким якісним проєктом, адже наразі в цьому районі відчувається дефіцит як місць для відпочинку, так і об'єктів соціальної інфраструктури.

Жителі Подолу озвучили пропозиції відносно додаткових спортивних майданчиків, лавочок і цікавилися питаннями інклюзивності у проєкті. Представники забудовника запевнили, що всі пропозиції від мешканців щодо благоустрою буде зібрано і максимально враховано.

комплекс Ріхерта у Києві

Пролунали від присутніх киян і питання стосовно археологічних досліджень та збереження будівель комплексу Ріхерта, які мають значну історичну цінність. Девелопер запевнив у тому, що всі археологічні дослідження вже зроблені. Хоча, як і прогнозувалось, віднайти щось цікаве на території колишнього кар'єру та території заводу, де були зриті сотні тисяч тон піску, не вдалось. Відносно адміністративної будівлі колишнього заводу, — то вона, разом із велетенським димарем, буде реставрована, оскільки вона і є першою точкою дотику для гостей майбутнього ЖК та однойменного парку. На площі біля адмінбудівлі буде супермаркет, фудкорти, клініка, фітнес-центр, коворкінг та інші громадські та комерційні об'єкти. Подумають і над створенням музею на території заводу, як запропонувала одна з мешканок.

В результаті, під час зустрічі, було запропоновано підписати Меморандум між громадою, Подільською РДА та девелопером для забезпечення виконання всіх обіцянок, пов'язаних з проєктом, благоустроєм і реставрацією. Однак таке підписання буде можливим лише після того, як забудовник буде розуміти, що йому не чинитимуть перепон, і проєкт буде затверджено на всіх рівнях.

«Ми перебуваємо в діалозі з громадою Подолу, уважно слухаємо усі їхні побажання і пояснюємо всі наші дії. Чи вдасться нам реалізувати все задумане — покаже час. Результат дуже залежить від можливості залучити фінансування», — зазначає Баранов.