огляд додатків для знайомств
Фото: Freepik

Здається, не в такому вже й далекому майбутньому всі романтичні історії починатимуться із фрази: "Це був метч із першого погляду". Ну або якось наближено, адже сьогодні популярність додатків для знайомств важко переоцінити. Хтось шукає там друзів, хтось — кохання усього життя, а хтось просто хоче поспілкуватися і вбити час. У кожного своя мета, але, будемо відверті, алгоритми непогано справляються із тим, аби задовольнити нашу потребу у спілкуванні та любові. 

Більшість додатків для знайомств працюють за однаковим принципом, утім, коли щось (чи когось) шукаєш, то передусім потрібно знати, де шукати. Тут у пригоді стане наша добірка популярних застосунків для знайомств. Як вони працюють, як турбуються про безпеку користувачів і які недоліки мають — дізнавайтеся в огляді!

Tinder

Додаток є одним із найпопулярніших у своїй ніші. В Україні Tinder працює з 2015 року і за цей час встиг здобути прихильність користувачів. Перш за все, завдяки простому функціоналу, а ще — кільком цікавим фішкам, які полегшують пошук нових знайомств. 

Принцип роботи. Додаток працює за геолокацією, тобто пропонує вам користувачів, які перебувають поблизу. У налаштуваннях можна обрати поточне місце розташування або вказати якесь інше, а також змінити діапазон пошуку знайомств. Тобто додаток може пропонувати вам людей, які перебувають на відстані від 2 км до 161 км. Також є глобальний режим, який дозволяє шукати пару по всьому світу.  

У безкоштовній версії Tinder користувачеві доступні дві дії: вподобати або ігнорувати чийсь профіль. Для цього треба свайпнути ліворуч або праворуч відповідно. Якщо ви вирішили когось проігнорувати, ця людина більше не відображатиметься у вашому Tinder, якщо ж відправили вподобайку — є шанс рухатися далі. Коли обоє користувачів уподобали одне одного, вони отримують метч, стають потенційною парою і можуть обмінюватися повідомленнями. 

Як працює TinderДля користувачів платних версій Tinder Gold та Tinder Platinum є кілька додаткових фішок: 

  • можна скасувати останню реакцію і повторно переглянути профіль людини;
  • можна відправити людині суперлайк — так ваш профіль одразу відображатиметься у добірці карток потенційної пари;
  • можна переглядати тих, хто вподобав ваш профіль, перш ніж відправити їм реакцію (у безкоштовній версії ви не знаєте, хто відправив вам лайк, поки самі не відповісте взаємністю);
  • можна виводити свій профіль у пріоритетні для певного регіону і таким чином збільшити свої шанси знайти пару;
  • можна щодня отримувати добірку топ пропозицій з парами, які вам найбільше підходять.

Деякі з цих функцій можна купувати окремо, без прив’язки до конкретного плану. Наприклад, передплата Tinder Gold на один місяць коштуватиме 295 грн (101 грн у місяць для річної підписки), а Tinder Platinum — 443 грн (154 грн у місяць для річної підписки). Натомість окремі бусти, які виводять профіль користувача у топ, коштуватимуть від 73,85 грн кожен. 

Безпека і конфіденційність. Не так давно на екрани вийшов документальний фільм "Аферист із Tinder". У ньому розповідають історії кількох жінок, які потрапили у пастку ізраїльського шахрая Саймона Леваєва. За допомогою Tinder чоловік шукав знайомства з жінками, видавав себе за сина мільярдера і шляхом маніпуляцій виманював у них великі суми коштів.

Після публікації стрічки виявилося, що у Tinder, як і в багатьох застосунках для знайомств, є доволі великий простір для шахрайства, уникнути якого можна завдяки налаштуванням безпеки та конфіденційності. Окрім порад про те, яку інформацію не варто передавати іншим людям, яка поведінка користувача може бути підозрілою і як організувати зустріч у реальному житті, Tinder створив кілька тестів на знання таких правил. Також платформа дозволяє надсилати скарги про неналежну поведінку користувача, видаляти людей із пар та перевіряти світлини у профілі (верифіковані світлини позначаються блакитною галочкою).

У налаштуваннях конфіденційності можна тимчасово приховати свій профіль або ж налаштувати застосунок так, аби Tinder не пропонував вам знайомих та друзів. Для останнього потрібно дозволити додатку доступ до контактів та обрати того, кого хочете уникнути. У результаті, застосунок зберігає заблоковані контакти, аби ви випадково не натрапили на свого колишнього чи колишню. 

Як працює TinderПереваги й недоліки. Напевно, одна із найбільших переваг Tinder — те, що додаток є найпопулярнішим, а отже, шансів знайти класні знайомства тут більше. Щоправда, їх доведеться пошукати серед тисяч інших пропозицій, які досить часто не відповідають запиту. 

Водночас застосунок має відносно непогану систему безпеки: ви не отримуватимете набридливі повідомлення, допоки самі не вподобаєте профіль людини, або вам не телефонуватимуть по відеозв’язку, поки ви не будете до цього готові. Словом, культура згоди у Tinder на досить високому рівні. 

Серед недоліків, про які найчастіше у відгуках згадують користувачі, — система підписки та блокування акаунтів. Людина може зіткнутися з проблемою скасування підписки або ж виявить, що через кілька днів після оплати їй потрібно реєструватися у додатку заново. 

Історія Олександри

Коли я створювала акаунт у Tinder, то більше керувалася цікавістю, ніж бажанням знайти своє кохання. І я така не одна. Хоч сам Tinder позиціонує себе як додаток для романтичних знайомств, люди там реєструються з абсолютно різними цілями. Хтось, дійсно, шукає собі майбутню дружину, хтось просуває себе як певного фахівця. Наприклад, нерідко зустрічаються профілі фотографів, які прямо у додатку пропонують свої послуги. А ще хтось просто збирає собі підписників в Instagram. Останні, як правило, самі починають невимушений діалог, потім пропонують перейти в соціальну мережу і підписатися на їхній профіль, а згодом у вас у стрічці з’являються сторіс з рекламою різних продуктів. 

Найжахливіший мій метч — це хлопець, який після того, як я погодилася на особисту зустріч, вислав мені напередодні побачення фото смаженої картоплі з підписом: "Наступною будеш ти". Звісно, після такого повідомлення зустріч я скасувала. Але були в мене й адекватні знайомства та побачення. З одним хлопцем навіть досить довгий час спілкувалися. 

Насправді Tinder та подібні йому додатки – це гарна можливість познайомитися та поспілкуватися з різними людьми, з якими ти б, можливо, і не перетнувся в реальному житті. Я зустрічала людей, які після знайомства в Tinder створили сім’ю. Тож, усе можливо. Утім, завжди треба пам’ятати, що людина з екрана і в реальності може виявитися абсолютно різною. І ти ніколи не вгадаєш, які цілі переслідує твій метч. Тож, для першої зустрічі краще обирати людне місце.

Де завантажити: Google Play та App Store

Badoo

На фоні Tinder цей додаток виглядає дещо простішим у користуванні, хоча принцип роботи практично такий самий. Зрештою, Badoo також у топі найпопулярніших застосунків для знайомств. 

Принцип роботи. Додаток працює по геолокації та пропонує вам найбільш підходящих користувачів — з урахуванням мети знайомства, інтересів і вподобань. Для цього є блок "Поблизу", в якому можна переглянути усі варіанти. Якщо хтось із користувачів сподобався, можна відкрити його чи її профіль, переглянути інформацію та відреагувати. 

Окремо в Badoo є блок "Знайомства", де в рандомному порядку додаток пропонує того чи іншого користувача. На відміну від Tinder, варіантів лише два: лайкнути або проігнорувати людину. Без усіляких суперлайків. Натомість у безкоштовній версії є можливість скасувати попередню реакцію.

Як працює BadooДодаток також пропонує платні підписки, які дозволяють покращити свої результати у видачі та підвищують шанс знайти знайомство. Йдеться про Badoo Premium та Badoo Premium Plus. Перша передплата коштуватиме 320 грн за місяць або 183 грн щомісяця для підписки на півроку, а друга — 600 грн за місяць або 300 грн щомісяця для піврічної підписки.

Платна підписка у тому чи іншому обсязі дозволяє: 

  • дізнаватися, хто вподобав ваш профіль;
  • додатково показувати ваш профіль раз на тиждень;
  • додатково показувати захоплення раз на день;
  • бачити, чи прочитали ваше повідомлення у чаті;
  • надавати пріоритет для надісланих повідомлень;
  • свайпати профілі без обмежень;
  • скасовувати випадкові реакції без обмежень;
  • виставляти необмежену кількість фільтрів;
  • анонімно переглядати профілі;
  • видаляти рекламу. 

Як працює BadooБезпека і конфіденційність. У Badoo є розділ про безпеку, в якому користувач може підтвердити свій профіль (у верифікованого акаунта з’являється блакитна галочка), вмикати режим інкогніто та керувати своєю конфіденційністю. Також тут можна отримати допомогу від Badoo і поради, як реагувати на образи й фейкові профілі, як підготуватися до побачення, що варто і не варто робити під час знайомства онлайн, як уникнути тривожності й т.д. 

У застосунку працює функція "Фотодетектор", яка автоматично приховує непрошені фото з відвертим контентом. Тобто система розмиє знімок, а далі ви вже можете самі вирішити: відкрити фото чи поскаржитися на людину, яка його надіслала. Але, на відміну від Tinder, в Badoo є один нюанс: тут користувач може надсилати вам повідомлення навіть якщо ви не відповіли йому взаємністю. Після листування людина також може зателефонувати вам по відеозв’язку, навіть якщо ви до цього не готові. У такому випадку можна припинити спілкування з людиною або поскаржитися і заблокувати її. 

Переваги та недоліки. Найбільшою перевагою Badoo є велика кількість користувачів застосунку. Також серед позитивних відгуків найчастіше згадують про верифікацію профілів, простіший інтерфейс та більшу кількість безкоштовних функцій. 

Водночас у політиці платних підписок спостерігається деякий перекос на користь жіночих профілів: користувачки частіше можуть безкоштовно отримати Badoo Premium на певний термін, аніж користувачі. Також юзери часто скаржаться на велику кількість ботів у додатку. 

Історія Андрія

Badoo я користувався приблизно півроку. Тричі встановлював і видаляв додаток, бо часто знайомства не відповідали моїм очікуванням. А потім знову завантажував застосунок, бо думав, що якось неправильно ним користувався. Також десь два роки тому я встановлював Tinder. Але мені здалося, що це більш розважальна платформа: там менше інформації про людину і загалом додаток часто використовується для інтиму. В Badoo у мене все-таки була позиція і бажання знайти щось серйозне. Утім, із мого досвіду, там теж 70-80% людей шукають саме інтим. 

Деякий час я користувався Badoo Premium. Було цікаво дізнатися, хто вподобав мою сторінку. До того ж, платна підписка дозволяє бачити, чи тебе ігнорують, чи прочитали твоє повідомлення і т.д. Щоправда, згодом були технічні труднощі зі скасуванням передплати. Я не міг її позбутися, бо у Play Market підписка не відображалася, але в додатку поновлювалася щотижня. Врешті-решт, передплату видалити вдалося і гроші з картки не знімали. 

Що стосується самих знайомств, то були випадки, коли фотографія дівчини не відповідала дійсності. При зустрічі виявлялося, що людина має зовсім інший вигляд, а на знімках застосовували фільтри, їх якось редагували у Photoshop. Ще був один випадок, коли під час побачення з'ясувалося, що у дівчини є дитина. Звісно, під час спілкування вона про це не згадувала, не казала, що розлучена. А потім так сталося, що просто під час зустрічі їй подзвонила дитина. Я на таке не розраховував.

В інтернеті можна приховати будь-що, але рано чи пізно ця інформація десь вилізе. Звісно, у додатку можна спілкуватися з підтвердженими профілями, бо без верифікації можна і фото будь-які поставити, і купу всього про себе написати, що не відповідає дійсності. Таких фейкових профілів я хотів би зустрічати якнайменше. Зараз я все-таки вирішив спілкуватися і знайомитися в офлайні, бо те, що показують у додатках, і те, що є насправді, — часто зовсім різні речі. 

Де завантажити: Google Play та App Store

Pure

Додаток призначений для анонімних знайомств та спілкування 18+. А ще у нього досить незвичний дизайн, який, можливо, припаде вам до душі.

Принцип роботи. Під час авторизації користувач вказує лише свою стать, орієнтацію та дає доступ до геолокації, на основі якої додаток шукає найбільш підходящі варіанти знайомств. В особистому профілі можна публікувати оголошення, додавати фото та вказувати вподобання (від музики та фут-фетишизму до сексуальних фантазій та еротичного масажу). 

На головній сторінці застосунку відображаються оголошення інших користувачів, на які можна відреагувати вподобанням або просто пропустити. В оголошеннях можна переглянути фото користувачів (якщо знімки є) й інформацію про людину.

Також доступні платні реакції: миттєвий чат вартістю від 75 грн та подарунки від 50 грн. Перший дозволяє почати спілкування з людиною одразу, не чекаючи взаємного лайку, а другий — надіслати користувачу подарунок із запискою, фото або голосовим повідомленням. Щойно отримувач прийме подарунок, користувач зможе розпочати з ним спілкування. 

Ще у Pure є гра "Диявольські кістки", у якій користувачі можуть брати участь у рандомних анонімних аудіочатах. Надалі спілкування може вилитися у переписку або навіть особисту офлайн-зустріч. Це вже залежить від того, чи підійдуть одне одному люди. 

як працює PureБезпека і конфіденційність. Оскільки Pure — це про відвертість, то анонімність тут відіграє чи не найважливішу роль. У випадку з обміном повідомленнями та публікацією оголошень усе просто: користувачі знають про вас лише те, що ви хочете їм розказати: вашу стать, орієнтацію, сексуальні вподобання і місто проживання. Також у профілі можна вказати свій вік та зріст, але можна цього й не робити.

Що стосується фото, то у профілі є два варіанти їхнього відображення: для усіх в оголошеннях та в окремому альбомі, де можна зберігати найсміливіші знімки (вони не залишатимуться у галереї телефону). Щодо останнього, то тут розробники рекомендують відправляти відверті фото без обличчя. 

До речі, користувач також може визначати, чи хоче він/вона бачити відвертий контент у застосунку. Для цього потрібно обрати відповідний розділ у налаштуваннях профілю. 

Переваги та недоліки. Серед ключових переваг — анонімність користувачів додатка. Застосунок не вимагає доступу до персональних даних, які можуть порушити вашу конфіденційність. Водночас у Pure турбуються про безпеку людини, тож приділяють багато уваги порадам щодо розповсюдження фото та інформації про себе. 

Серед недоліків користувачі часто називають проблеми з визначенням геолокації, малу кількість людей у потрібному регіоні та велику кількість платних функцій, які не дозволяють використовувати застосунок на повну. 

Історія ???

Я завантажив додаток рік тому, покористувався ним місяць, а потім припинив. Ось у червні знову повернувся. Мені подобається Pure, бо тут можна експериментувати в плані сексу. До того ж, це дуже зручно, коли ти багато працюєш і не маєш часу на відносини: зайшов сюди — і зустрівся з людиною. Не потрібно витрачати багато часу на побачення. Звісно, я користувався й іншими сервісами. Наприклад, Tinder і Badoo я використовую, коли хочу відносин. А цей — суто для сексу.

Напевно, найяскравішою для мене стала перша зустріч через Pure. Була перша ночі, я вже лягав спати і саме отримав метч із дівчиною. Ми десь годину спілкувалися, розмова перейшла в інтимне русло. Слово за словом, ми почали обговорювати уподобання у сексі, свій досвід — і тут я побачив у неї статус: "Вже осінь, а я ще досі ні до кого в пальто на голе тіло так і не приїжджала". Тож, я запропонував виправити ситуацію. Обговорили, що вона одягне, яким буде взуття, колір помади.

Я до останнього не вірив, що дівчина після такого спонтанного листування посеред ночі приїде. Аж раптом вона надсилає мені фото з нафарбованими губами і я розумію: пора збиратися і мені. Викликаю їй таксі, прибираю у квартирі, біжу в душ. А вона ще й живе поряд, три кілометри від мене. Словом, дівчина приїхала, я її зустрічаю, відкриваю двері авто — і вона виходить з яскраво-червоними губами, на підборах, у пальто. Усю ніч ми спілкувалися, курили кальян і мали дуже крутий секс. Але справа навіть не в цьому, а у самій ситуації, нашому знайомстві та спонтанності. Це був реально крутий досвід.

Суттєвою перевагою Pure є анонімність. Наприклад, ніхто не може заскрінити ваше листування. А ще, тут сидить зовсім інший контингент: люди більш розкуті, є багато користувачів із IT-сфери. Оскільки додаток для чоловіків платний, то велика категорія не дуже адекватних людей одразу відсіюється. Що стосується дівчат, то вони доплачують лише за додаткові функції. Багато хто приходить у додаток зі своїми правилами, але такі надовго тут не затримуються. Є й дівчата, які просять коштів — Pure їх одразу блокує. І це круто. 

Де завантажити: Google Play та App Store

Happn

На відміну від Tinder і Badoo, Happn має значно меншу кількість користувачів в Україні. Але його функціонал дещо відрізняється від вже звичних застосунків для знайомств, тож може зацікавити й вас. 

Принцип роботи. Як і більшість додатків у цій ніші, Happn потребує інформації про ваше місце розташування. Але це не лише для того, аби знайти користувачів поблизу, але й для того, аби проаналізувати, чи не могли ви з кимось із них перетнутися. Тобто вам не потрібно додатково домовлятися з людиною про зустріч — достатньо просто зайти у додаток і знайти когось поряд, хто так само як і ви, налаштований на знайомство. Далі залишається лише вподобати профіль користувача і розпочати спілкування або проігнорувати його/її. 

Як працює HappnОкрім безкоштовного тарифного плану користувачам доступна підписка Happn Premium. Вона коштує 360 гривень за місяць або 216 грн щомісяця для річної підписки. Передплата дозволяє: 

  • бачити, хто вподобав ваш профіль;
  • відправляти щодня до 10 "сигналів" іншим користувачам, які вам сподобалися;
  • виставляти фільтри (окрім статі й віку, які доступні у безкоштовній версії);
  • ставити вподобання без обмежень;
  • видаляти рекламу;
  • переглядати та скасовувати свою випадкову реакцію.

Також у застосунку можна придбати бусти, які дозволяють отримувати більше вподобань від інших. Вартість одного бусту становить від 130 грн. 

Безпека і конфіденційність. Додаток дозволяє іншим користувачам бачити, де вони могли б перетнутися з вами. Але це зовсім не означає, що люди мають доступ до вашої актуальної геолокації. Тож можна не перейматися, що хтось почне переслідувати вас. До того ж у будь-який момент у налаштуваннях можна призупинити шеринг своєї локації. 

Крім того, у додатку є верифікація користувачів: Happn перевіряє акаунти й ті, хто підтвердив свою особу, отримують славнозвісну блакитну галочку. Правила безпеки зачепили й систему обміну повідомленнями — користувачі без взаємної симпатії не зможуть надсилати одне одному непрохані меседжі. 

Як працює HappnПереваги та недоліки. Перевагою застосунку є його формат, який реально дозволяє знайомитися з людьми, з якими ви колись могли перетнутися. Це все доповнюється пошуком за спільними інтересами, віком та статтю. 

Водночас найбільшим мінусом Happn є його відносно низька популярність в Україні. Застосунок показує вам кілька десятків пропозицій і, якщо відхилити всі, можна надовго залишитися без потенційних знайомств, адже система більше не пропонуватиме вам тих, кого ви раніше проігнорували. 

Ще один мінус — відсутність української мови у застосунку. Весь інтерфейс повністю англомовний, тож у людей з низьким рівнем знання іноземної можуть виникнути труднощі. 

Де завантажити: Google Play та App Store

Bumble

Менш популярний аналог Tinder та Badoo, який все ж активно використовують українці. Призначений як для пошуку романтичних знайомств, так і для дружби та простого спілкування. При цьому, обидва запити можна модерувати одночасно — для цього достатньо обрати, кого ви шукаєте у конкретний момент.

Принцип роботи. Bumble використовує геолокацію користувача, аби запропонувати йому людей поблизу. Утім, здається, ця функція працює зі збоєм, адже пропозиції не обмежуються конкретним містом чи діапазоном. Наприклад, вам можуть показати профілі людей, які живуть за кількасот кілометрів. 

Далі усе за звичним сценарієм: користувач може вподобати профіль або його проігнорувати. Функції суперлайка, буста і скасування реакції платні. Але порівняно з іншими застосунками, ціни тут дещо нижчі. Наприклад, бусти коштують від 36,7 грн до 150 грн за один, суперлайки — від 28,7 грн до 55 грн за один.

Крім того, у застосунку є платні тарифи: Boost та Premium. У тому чи іншому обсязі вони дозволяють: 

  • ставити вподобання профілів без обмежень;
  • дивитися, хто вподобав ваш профіль;
  • виставляти додаткові фільтри;
  • використовувати режим інкогніто, аби ваше вподобання бачили лише ті, хто лайкнув ваш профіль;
  • використовувати режим мандрівника, аби мати змогу метчитися з людьми з інших країн;
  • відправляти більше суперлайків;
  • потрапляти у топ;
  • скасовувати свої реакції без обмежень;
  • отримати другий шанс на метч з користувачем;
  • продовжити термін метчу. 

Як працює BumbleБезпека і конфіденційність. Для того, аби зменшити кількість фейкових профілів Bumble запровадив спеціальну політику щодо знімків та інформації в акаунті. Приміром, є низка вимог, яким має відповідати фотографія, аби її можна було використовувати у додатку. 

Платформа співпрацює з низкою організацій, які надають психологічну допомогу. Також у застосунку є поради щодо підготовки до офлайн-зустрічі, відеодзвінків тощо. Надсилати повідомлення можуть лише користувачі, які відповіли одне одному взаємністю. Тому тут не варто чекати непроханого спаму, фотографій чи відеодзвінків. 

Переваги та недоліки. Серед переваг Bumble у відгуках часто називають простоту застосунку. Утім, у людей, які не володіють англійською, можуть виникнути труднощі, адже додаток не підтримує українську мову. Окрім цього, важливо ознайомитися із правилами Bumble, аби не мати проблем ще на етапі авторизації та вибору фотографій для свого профілю. 

Також незвичним і позитивним є можливість шукати одночасно і романтичні знайомства, і просто друзів за інтересами. Пропозиції по кожному запиту будуть видаватися окремо (щоб переключитися між запитами, потрібно обрати потрібний у меню ліворуч). 

Де завантажити: Google Play та App Store