Як правильно жертвувати на благодійність
Фото: Depositphotos

Зараз у соцмережах часто можна наткнутися на благодійні збори коштів. Іноді це роблять великі фонди, а іноді — окремі люди. Масштаб таких зборів також може бути різним, від кількох тисяч гривень, до кількох мільйонів. Ми, разом із Pan Fund, публікуємо матеріал, у якому голова волонтерської організації пояснює, як не стати жертвою шахраїв під час пожертв на благодійність. Та й взагалі, як зробити все правильно.

Мене звати Нікіта, я засновник волонтерської організації. Зараз вона нараховує дев’ятьох людей і ми займаємося переважно військовим спорядженням. Найближчим часом плануємо розширюватись і залучати до співпраці нових спеціалістів.

Чому з’являються фонди

Люди хочуть допомагати іншим і знаходять для цього різні способи. Без цього ми, мабуть, не вистояли б. Також багато хто починає волонтерити та займатися благодійністю через власне почуття провини. Їм здається, що якщо вони не на фронті, то не роблять нічого корисного. Багатьом важко зрозуміти та прийняти, що коли ти працюєш, ходиш в магазини та користуєшся громадським транспортом, то теж наближаєш нашу перемогу. Їм цього недостатньо і вони хочуть допомагати більше.

Пожертвування на картки

Деяким людям необхідно зібрати кошти, але вони не мають можливості відкрити свій фонд. Це дійсно нелегко. Я сам із цим стикався, даний процес зайняв близько двох тижнів. Я був із документами на “ви” і протягом цього часу ледь не плакав.

Якщо ви знаєте людину — донатити на її картку можна. Але ви маєте бути впевнені в ній, а вона — у тому, що робить. Не має бути обману з її боку, або з боку продавця. Зрозуміло, що це важко тримати на контролі. Тож якщо ви впевнені — тоді окей. А якщо просто хочете пожертвувати кошти, то краще звернутися до якогось фонду. Можливо відомого, а можливо — ні. Головне, щоб у нього були документи та фотозвіти з відправленою допомогою.

Пожертви фондам

Жертвувати фондам краще тому, що вони вас не обмануть. А також, люди з них знають, де взяти спорядження. Тобто не купуватимуть його за всі гроші світу у бариг та перекупів.

Якщо хтось все-таки збирає кошти на власний рахунок, то він теж може звернутись за допомогою до відповідних організацій. Якщо вони йому не задонатять, то хоча б підкажуть, де взяти певні речі або виручать з доставкою.

Приклади з життя

Особисто я не надсилаю кошти неперевіреним людям. Потрібно, щоб я знав їх особисто, або їх знали мої знайомі. Кілька днів тому мені скинули пост чоловіка, якому прийшла повістка й він збирав кошти собі на спорядження. Але він з радістю приймав не лише фінансову допомогу, а й саме спорядження. Я написав та сказав, що можу відправити наколінники та налокітники. І це нормально. А от якщо у пості написано, що потрібні лише гроші — це привід задуматись.

Не доводилось стикатися з ситуаціями, коли люди збирали кошти на щось, а потім виявлялися шахраями. Але нещодавно мою подругу обманув “продавець”. Просто “розвів” її на передплату. Хоча я, та інші волонтери говорили їй, що будь-які передплати — це підозріло. Її обманули всього на 700 гривень, але все одно неприємно. Ще один плюс фондів і організацій — нас так не обманеш.

Якщо хочете допомогти (примітка від редакції)

Якщо ви хочете долучитись до хорошої справи, та шукаєте, куди можна безпечно пожертвувати кошти — ось наш партнер, благодійний фонд Pan Fund. Він займається гуманітарною допомогою для української армії та цивільних людей, які цього потребують. Також можете перейти сюди та подивитися, чим займається організація героя нашого матеріалу.