Зима – сезон снігу, морозу та сухості шкіри. Тому питання догляду стає актуальнішим. З приходом холодів багато людей скаржиться на сухість та зневоднення шкіри, що спричиняє дискомфорт через свербіж та тріщини.
Як краще доглядати за шкірою в холодну пору року, спитали у лікаря-дерматовенеролога, косметолога Катерини Килівник.
Як зима впливає на шкіру
Догляд за шкірою змінюється відповідно до сезону, оскільки різні температурні показники, вітер чи сонце впливають на шкіру по-різному.
“Літом важливо захищати шкіру від сонця, осінню – додатково зволожувати, взимку – запобігати пересушуванню, а весною – очищувати та зволожувати”, — каже лікарка.
Взимку через холод та мороз наша шкіра потребує захисту. Окрім того, в опалювальний сезон повітря у теплих приміщеннях містить дуже мало вологи, що призводить до сильної сухості шкіри.
Катерина акцентує на тому, що в холодний період року потрібно віддавати перевагу крему, в якому переважають компоненти, що уповільнюють випаровування вологи з поверхні шкіри:
“Зимовий денний крем насамперед повинен бути живильним і містити у своєму складі рослинні олії та вітаміни. Рослинні олії утворюють на поверхні шкіри захисну плівку і таким чином захищають її від надмірної втрати вологи. А вітаміни забезпечують додаткове живлення шкіри в цей період”.
Холод сприяє певним змінам у нашому організмі: кровоносні судини звужуються, як наслідок, погіршується кровообіг та надходження поживних речовин. Сальні залози виробляють менше шкірного сала, тому шкіра більш схильна до сухості, стягнутості, свербежу та появи тріщин. Незалежно від типу шкіри, щоб запобігти надмірній втраті вологи, власниці всіх типів шкіри мають дбати про її захисний бар’єр, зазначає косметолог.
Як доглядати за шкірою взимку та чого робити не варто
SPF-захист – “маст хев” у косметичці влітку. Але косметичні засоби із SPF потрібно використовувати не лише в теплу пору року.
“Нехтувати цим захистом – найпоширеніша помилка у догляді за шкірою. Дуже важлива наявність усіх відповідних маркувань, котрі позначають захист як від UVB-, так і від UVA-променів», — каже косметолог.
Лікар радить наносити крем з SPF за 20-30 хвилин перед виходом. Протягом дня його потрібно поновлювати: “Якщо є можливість, обов’язково в сумочці носіть сонцезахисну пудру. Так зручно поновлювати захист удень”.
Пілінг – достатньо популярна процедура серед людей, які турбуються про стан своєї шкіри. Катерина застерігає користуватися цією процедурою з обережністю:
“Агресивне і регулярне відлущування сильно зневоднює шкіру. Якщо ви не відчуваєте гостру потребу, не варто зловживати пілінгами й скрабами для обличчя. Досить однієї процедури раз у 7-10 днів”.
Сьогодні відчувати стрес вже увійшло у звичку багатьох. Однак так званий “хронічний стрес” може негативно вплинути не тільки на наше внутрішнє самопочуття, але і на зовнішній вигляд.
Катерина Килівник наголошує на тому, що постійний стрес сприяє уповільненню вироблення колагену, яке і без того зменшується з віком. Як наслідок, шкіра починає втрачати пружність, з'являються зморшки, пори стають ширшими. Крім того, зменшується синтез гіалуронової кислоти, тобто дерма гірше зволожується, внаслідок чого наповненість та тургор (пружність й еластичність) шкіри втрачаються.
“Сповільнюється регенерація клітин епідермісу: клітини не оновлюються як слід, тому рогові лусочки накопичуються на поверхні шкіри та надають їй тьмяного, жорсткого вигляду. Порушення шкірного бар'єра, синтезу себуму та дисбаланс різних штамів мікробіоти шкіри призводить до зневоднення, сухості, подразнень та висипу. А супутник стресу кортизол також опосередковано провокує появу пігментних плям", — пояснює лікар.
Уникнути стресу в сучасному світі складно, тому виникає питання: як зберегти тонус та красу шкіри у випадку, якщо ми часто хвилюємось?
Як стверджує Катерина, уникнути стресу неможливо, тому потрібно фокусуватись на тому, що ми можемо зробити. Перше — це зменшити його кількість. Тут допоможе інформаційна гігієна, екологічний вихід емоцій. Замість переїдання та алкоголю — прогулянки, медитація, спорт. Друге — це підвищити здатність організму переживати стрес без наслідків. Це означає дотримуватися здорового образу життя.
Шкіра завжди відображає ваш внутрішній стан та спосіб життя. Тому крім зовнішнього догляду у вигляді процедур та косметичних засобів, не забувайте турбуватися і про збалансоване харчування та ментальне здоров’я.