Дні та ночі на підлозі: як кияни жили у метро на початку повномасштабної війни (фото)

У перші дні повномасштабного вторгнення багато українців знайшли прихисток на станціях столичного метрополітену. 

"Наш Київ" показує світлини з подіями, які відбувалися рівно рік назад — 25 лютого 2022-го, коли київське метро для багатьох стало другою домівкою та укриттям від ворожих ударів. 

Кияни ховалися там цілими родинами, часто з маленькими дітьми, батьками похилого віку та домашніми улюбленцями.

Киянка ночує у метро 25 лютого 2022 року Зазвичай місцеві приходили туди надвечір, щоб безпечно перебути ніч.Кияни ховаються у метро, 25 лютого 2022 рік Також були й ті, хто жив у підземці постійно. 

Кияни ховаються у метро, 25 лютого 2022 рік

На деяких станціях одночасно знаходилися близько тисячі людей.

Кияни ховаються у метро, 25 лютого 2022 рікМісця всім не вистачало, тому багатьом доводилося спати на підлозі сидячи або у вагонах поїздів, які на ніч зупинялися біля платформи. Киянин живе у метро, 25 лютого 2022 рікХто приходив раніше, мав можливість облаштувати спальні місця для себе та рідних. 

Ночівля киян у метро, 25 лютого 2022 рік Пізніше їжу у метро почали приносити волонтери, а в перші дні вторгнення люди харчувалися продуктами, які встигли купити або взяти з дому. Кияни ховаються у метро, 25 лютого 2022 рік

Дехто намагався відволіктися читаючи книгу, або граючи в ігри на смартфоні. Хтось навпаки постійно оновлював стрічку новин, телефонував рідним з інших міст та обговорював з ними останні події. 
Киянка переховується в метро, 25 лютого 2022 рік

Загалом у перші тижні широкомасштабного вторгнення росії в Україну в київському метрополітені переховувалися до 15 тисяч людей.

Поступово їхня кількість зменшувалася. Кияни знову почали використовувати метро більше як спосіб пересування, а не укриття. Попри це пасажиропотік у 2022 році скоротився вдвічі — ним скористалися 162 млн осіб. Водночас у 2021 році столична підземка перевезла 319 млн пасажирів.