Бюджет участі-3: за що голосувати та які проекти лідирують

Третій рік у столиці виділяють кошти на різні проекти, що пропонують самі кияни. Публікація ініціатив та голосування відбувається на сайті Громадського бюджету. Цього року на усі проекти дають 150 мільйонів гривень. Бюджет одного проекту від 50 тисяч до 3 мільйонів.

До 15 вересня триває голосування за 998 проектів. Можна обирати один з 13 напрямків чи переглянути проекти по районах. Найпопулярніші напрямки — «Освіта» та «Громадянське суспільство».

Хто лідирує? 

Новація цього року – рейтинг проектів. За допомогою спеціальних фільтрів можна побачити, за які проекти на даний момент віддали найбільше голосів.

Чим більша сума потрібна на проект, тим більшу кількість голосів мають зібрати автори. Щоб перемогти проекту з бюджетом до 100 тисяч гривень, потрібно мінімум 100 голосів. Якщо кошторис до 500 тисяч гривень – по 100 голосів на кожні 100 тисяч гривень. Понад 500 тисяч гривень — 50 голосів на кожні наступні 100 тисяч гривень. Наприклад, якщо сума 1 189 000 гривень, для перемоги потрібно 850 голосів. Формулу з параметрами вказали в розділі допомоги у нормативно-правовій базі.

Станом на 10 вересня у 20-ку популярних проектів увійшли:

  • 7 проектів для шкіл, гімназій та навчально-виховних комплексів. Проекти від ремонту сходинок до реконструкції їдальні;
  • 6 проектів проведення фестивалів (різного масштабу і направленості — від фестивалів дятичої творчості до музичних);
  • 3 проекти для ликарень та реабілітаційних центрів;
  • по одному проекту у сфері спорту, рекреації, медіаосвіти та виховання. 


За них віддали більше 55 тисяч голосів. Але ситуація може змінюватись щохвилини. У вас є ще трохи часу, щоб проголосувати за п’ять проектів. А щоб було простіше обрати, ми зібрали сім проектів різних напрямків.

Встановлення делініаторів для смуг громадського транспорту

Бюджет проекту: 1 082 400 гривень

Ініціатори проекту пропонують встановити бар’єри висотою близько 10 см на дорозі, щоб водії автомобілів туди не заїжджали та не паркувались. Обрали проблемні місця по вулицях Жилянська, Антоновича та на Чоколовському бульварі. Там, на думку авторів, найчастіше смуги для громадського транспорту зайняті автомобілями.

Створення дитячого Центру медико-психологічної реабілітації

Бюджет проекту: 2 013 600 гривень

Автори проекту пропонують створити безкоштовний дитячий центр для лікування психічних та психоемоційних захворювань. На гроші міста планують зробити капітальний ремонт приміщення та створити сенсорну кімнату при дитячому консультативно-діагностичному центрі Дніпровського району. Також придбають меблі та медичне обладнання.

КАРАТЄЛЬ — порадник з питань захисту споживачів

Бюджет проекту: 120 000 гривень

Автори проекту хочуть створити п’ять відеороликів на тему захисту прав споживачів, що будуть доступні в мобільному додатку «КАРАТЄЛЬ». У самому додатку будь-хто може фіксувати порушення роботи комунальних чи інших служб. Потім юристи громадської організації складають офіційні запити до відповідних структур і викладають відповіді у додатку.

«У додатку зробили розділ відеонавчання. Будемо викладати ролики з простими та зрозумілими порадами для людей. Вже зняли два відео, — розповідає Андрій Богданович, автор проекту, — Зараз у додатку зареєстровано 18 тисяч користувачів з різних міст, найбільше з Києва».

Демонстраційно-експериментальний центр Naked Science

Бюджет проекту: 2 875 459 гривень

Ініціатори проекту пропонують створити місце, де можна подивитись, а також взяти участь в експериментах з механіки, молекулярної фізики, оптики, електрики та магнетизму, атомної та ядерної фізики, астрономії. Центр хочуть обладнати на фізичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

«У Києві є демонстраційно-експериментальні центри, проте жоден з них не є вільним для відвідування, — зазначають автори проекту, — будемо робити демонстрації декілька разів на тиждень, за умови попередньої реєстрації. Проводити усе будуть співробітники університету. Сподіваємось на збільшення кількості абітурієнтів на природничих спеціальностях».

Доповнена реальність про всіх тварин зоопарку

Бюджет проекту: 876 000 гривень

Ініціатори проекту планують створити мобільний додаток з доповненою реальністю про життя тварин зоопарку. Хочуть також показати причини зникнення деяких видів.

Мобільна бібліотека на Троєщині

Бюджет проекту: 131 928 гривень

Проект передбачає створення на Троєщині мобільної бібліотеки та популяризацію книги й читання серед населення району. Для цього зроблять невеличкий будиночок на колесах з полицями всередині. Конструкція буде кріпитись до велосипеда. Одночасно зможуть возити близько 50 книг. Також планують читання, квести та різні заходи на майданчиках району.

«Ініціатори – молоді бібліотекарі. Створимо маленький міні-потяг на велосипеді, що буде возити книги з квітня по жовтень, — розповідає Тетяна Оврас, автор проекту, — на Троєщині майже 400 тисяч жителів і всього лише 8 бібліотек. А літні люди з віддалених куточків району, що звикли читати, не можуть відвідувати бібліотеку».

Капітальний ремонт спортивного клубу «ДОБРО»

Бюджет проекту: 1 799 870 гривень

Автори проекту хочуть, щоб у приміщенні спортивного клубу «ДОБРО» зробили капітальний ремонт. Зараз у клубі займаються близько 600 дітей від 2 до 16 років. Навчають бойовим мистецтвам, танцям, акробатиці. За 10 років роботи вихованці клубу здобули понад 3000 золотих медалей на чемпіонатах світу та Європи. Є майстри спорту міжнародно класу.

«У приміщенні клубу протікає дах. Коли йдуть дощі, підставляють відра, — зазначають автори проекту, — У роздягальні та у залах грибок. Треба також утеплювати фасад, бо досить холодно».

Проголосувати за ці та інші проекти можна на сайті Громадського бюджету. Для цього треба авторизуватися за допомогою банкінгу ОщадБанку, ПриватБанку або електронного цифрового підпису. До кінця вересня будуть оголошені переможці та почнеться активна робота по реалізації проектів.

Читайте також про те, як пройшов День Японії в Києві