Відчуття міста:
що треба знати, якщо ви хочете купити житло у Києві
спецпроєкт
Кожна доросла людина хоча б раз у житті задумувалася про придбання житла. Про квартиру, куди кортить запрошувати друзів на теплі розмови і посиденьки за кавою. Де хочеться спостерігати за першими кроками своїх дітей, чути їхній сміх і перші слова. Куди щотижня мчатимеш до батьків, бо у них затишно і по-домашньому спокійно.

Але як знайти ту саму квартиру, яку потім з упевненістю називатимеш домом? Що важливо врахувати при виборі району, забудовника і, власне, самої оселі? Яким повинен бути сучасний будинок, аби задовольняти усі потреби мешканців, а головне — створити простір для їхнього розвитку та реалізації усіх амбіцій? Ми запитали у пересічних киян, яким вони уявляють ідеальне житло, а також поцікавилися в експерта, що варто знати перед купівлею квартири.
Історії киян, які хочуть придбати квартиру
Олексій, 35 років
Неодружений, власник пса Фреда. Шеф-редактор «НашКиїв»
Для мене квартира мрії — це місце, де я буду відчувати себе вільним. Де є простора вітальня для несподіваного візиту друзів і багато місця для мого пса Фреда, аби він міг побігати, коли стає нудно. Хоч я й не сильно люблю сидіти вдома й веду активне життя, для мене важливо мати таке місце, де я можу перевести подих від роботи і тусовок. При цьому, будинок точно не повинен бути далеко від центру міста, адже всі мої зустрічі проходять або на Подолі, або в центральних районах. У квартирі має бути багато сонячного світла, а навколо дому — зелені зони для активного відпочинку з улюбленцем. І лапомийки, які віднедавна сильно полегшили мені вигул Фреда.

Я хочу прокидатися зранку, неспішно пити каву і милуватися ранковим світлом у вікні. Взяти улюбленця і піти на годинку повалятися на траві, пограти з м'ячиком. А потім — спокійно зібратися на роботу, поки мій пес відпочиває на улюбленому кріслі.
Олександр та Маріанна, 38 років і 31 рік
Сімейна пара. Бізнес-аналітик EPAM Україна та програмна менеджерка Національного центру Олександра Довженка.
Ми декілька років прожили навчаючись у США і тепер думаємо про те, аби придбати квартиру в Україні. Звісно, для нас важлива доступність до центру, у випадку Києва — до метро. Але також ми цінуємо наявність парку. Наприклад, у студентському містечку в Техасі, де ми жили, в кожному мікрорайоні міста було багато маленьких зелених зон. І вони були розташовані у пішій доступності, з озерами, фонтанчиками для питної води, дитячими майданчиками. Дуже хочеться, щоб таке було і в Києві.

До того ж, ми розуміємо, що рано чи пізно у нас буде дитина. Тому розглядаємо проєкти, в яких дитячий садок розташований прямо в будинку або на території комплексу. Думаю, це дуже зручно, коли ти зранку заводиш дитину в садок, а потім біжиш на роботу. Ну і з перспективою — це наявність школи поруч, щоб не хвилюватися на роботі, як твоє дитя дійде додому.

Гардеробна кімната, два санвузли та дві окремі кімнати (одна— обов’язково з вікнами на захід сонця), велика кухня з вітальнею, величезний диван, де можуть залишатися друзі, окрема робоча зона — все це обов’язково має бути. А ще хочеться великі вікна з широким підвіконням і краєвидом, який не затуляє інша багатоповерхівка. Щоб можна було сидіти там з чашкою чаю або кави, дивитися на місто, неспішно снідати та заряджатися енергією на весь день.

Ще одна ідея фікс — це влаштовувати кіноперегляди з друзями. Маріанна працює програмним менеджером у Національному центрі Олександра Довженка, найбільшому в Україні кіноархіві художніх фільмів. Тому наша мрія — великий простір і біла стіна, на яку можна було б проєктувати ці фільми, запрошувати близьких друзів і влаштовувати такі кіновечори.
Наталія, 44 роки
Заміжня, має дорослу доньку. Директорка з продажів французької косметики на фармацевтичному ринку
Практично усе своє життя я присвячую родині та праці в аптечному бізнесі. Робота з косметикою — надзвичайно цікава і красива, але також вона передбачає дуже насичений щоденний графік. Тому атмосфера після робочого дня повинна бути ідеальною, щоб я могла відпочити, отримати натхнення на наступний робочий день і хобі. Я творча людина, у вільний час створюю особливі новорічні ялинки, що дарують настрій іншим людям. Навіть улітку, коли в мене є вільний вечір, я створюю особливу новорічну атмосферу і займаюся улюбленою справою.

Для мене дуже важлива тиша. Хороші сусіди — запорука мого активного і якісного життя. Я обожнюю підтримувати затишок у своїй оселі і навіть маю власний ритуал. Якщо не маю живих квітів у вазі — зрізаю гілочку орхідеї у себе вдома, ставлю її в невеличку вазу і 15-20 хвилин проводжу в гармонійній атмосфері запашної кави та квітів.

В ідеальній для мене оселі мають бути великі фасадні вікна, високі стелі, широкі стіни. А ще — велика затишна кухня, щоб у ній за одним столом збиралася уся моя родина, ми разом пили каву, смачно вечеряли чи обідали. Ідеальний день – це день з родиною за столом на красивій кухні. Мабуть, більш ідеальним він буде, коли в майбутньому до мене приходитимуть у гості мої онуки.

Напевно, якби я не залежала від метро, в умовах життя в мегаполісі, то обрала б затишне місце, де є гарна, зелена паркова зона і милі кав’ярні. Щоб гуляти вечорами, проводити вихідні, відпочивати з рідними і друзями. Ще хотіла б щоб поруч обов’язково були торговий центр, аптека, салон, дитячий садочок, школа, спортивний зал — усе необхідне для життя сучасної людини.
Що варто знати, якщо ви хочете придбати житло у Києві?
Шукайте перевіреного
забудовника
Залежно від того, на якому етапі будівництва ви купуєте квартиру, вартість житла та потенційні ризики ростуть протилежно пропорційно. Тому, якщо ви все ж вирішили вкласти гроші у незавершене будівництво, радимо перш за все перевірити інформацію про забудовника. Дізнайтеся, хто є організатором будівельних робіт, чи є у нього усі необхідні документи на ділянку, дозвіл на будівництво тощо.

У такому випадку велику роль також відіграє репутація забудовника. Пошукайте, чи не потрапляла ця компанія раніше у скандали, чи всі об’єкти вчасно здала в експлуатацію, хто і коли створив компанію, який розмір її статутного фонду, сфера діяльності. Все це можна зробити за допомогою безплатного запиту на сайті Міністерства юстиції.
Щоб після заселення не отримати неприємних сюрпризів, дізнайтеся заздалегідь про наявність паркінгу, про систему опалення, підключення до комунікацій, охорону, відеоспостереження тощо. Уточніть у відділі продажів про варіанти купівлі квартири з готовим ремонтом та без нього. Чи є, приміром, можливість встановити інші вікна за додаткову платню?

Врахуйте, що у перші роки після заселення у новобудову нові мешканці можуть робити гучні ремонти. Тож треба детальніше дізнатися про звукоізоляцію, аби потім не було конфліктів з сусідами. До речі, щільність населення у будинку також має значення. Поцікавтеся, скільки людей може проживати у домі, чи вистачить для усіх місця на паркінгу і чи достатньо буде вільного простору на території.
Потурбуйтеся про безпеку
та комфорт
Інколи інформація про стан будівництва та дійсність можуть відрізнятися. У такому разі допомагає особистий огляд об’єкта. Відвідайте це місце, подивіться, що розташовано поряд з будинком. Чи є там парки, магазини, дитячий садок, школа, медичний заклад. Порахуйте, скільки насправді займає часу дорога до метро або зупинки громадського транспорту, чи є на території місце для парковки, дитячого або спортивного майданчика.

Не менш важливо дізнатися про технологію будівництва та матеріали, які використовує забудовник. Наприклад, панельні будинки найбільш доступні по ціні, але найменш комфортні через погану звукоізоляцію та мікроклімат. Цегляні конструкції більш дорогі й будуються довше, але водночас мають хорошу тепло- і звукоізоляцію. Монолітні будинки дають найменшу усадку і відкривають можливості практично для будь-якого перепланування, але, знову ж таки, на будівництво йде більше часу.
Дізнайтеся більше
про будинок
При виборі нового житла пам’ятайте, що перш за все ви шукаєте собі дім, в якому буде затишно і комфортно. Тому тут не можна ігнорувати свої відчуття від перегляду квартири. Чи подобається вам краєвид із вікна і маршрут з роботи й на роботу? Чи дозволяє вам щільність квартир у домі почуватися вільно?

Зверніть увагу також на сам будинок і прилеглу зону. Чи подобається вам фасад та архітектура, внутрішня територія і наявна інфраструктура? А головне — чи відчуваєте ви себе, як вдома? Можливо, це одне із найважливіших запитань.
Прислухайтеся до власних
відчуттів
Що для вас важливо при виборі житла? Доступність метро чи іншого громадського транспорту, ціна, інфраструктура, а може — спокій і наявність парку неподалік? Які потреби нове житло має задовольняти, аби через півроку ви не пошкодували про свій вибір? Подумайте «на перспективу» й оцініть, чи можуть змінитися ваші потреби у найближчі роки. Можливо, ви давно планували перейти на віддалену роботу, завести домашнього улюбленця або разом із партнером/-кою задумувалися про дітей?

Після того як ви визначите пріоритети, пошук квартири стане легшим. Але не впадайте у відчай, якщо ваші запити здаються аж занадто нереалістичними. Наприклад, якщо дуже хочеться жити неподалік від центру, але й важко відмовитися від спокою і зелених зон, то експерти радять звернути увагу на спальні райони, особливо такі, як Сирець та Солом’янка. Вони розташовані близько до центру міста, мають зручну інфраструктуру, та водночас підходять для спокійного життя.
Визначтеся
з пріоритетами
Залежно від того, на якому етапі будівництва ви купуєте квартиру, вартість житла та потенційні ризики ростуть протилежно пропорційно. Тому, якщо ви все ж вирішили вкласти гроші у незавершене будівництво, радимо перш за все перевірити інформацію про забудовника. Дізнайтеся, хто є організатором будівельних робіт, чи є у нього усі необхідні документи на ділянку, дозвіл на будівництво тощо.

У такому випадку велику роль також відіграє репутація забудовника. Пошукайте, чи не потрапляла ця компанія раніше у скандали, чи всі об’єкти вчасно здала в експлуатацію, хто і коли створив компанію, який розмір її статутного фонду, сфера діяльності. Все це можна зробити за допомогою безплатного запиту на сайті Міністерства юстиції.
Шукайте перевіреного
забудовника
Що для вас важливо при виборі житла? Доступність метро чи іншого громадського транспорту, ціна, інфраструктура, а може — спокій і наявність парку неподалік? Які потреби нове житло має задовольняти, аби через пів року ви не пошкодували про свій вибір? Подумайте «на перспективу» й оцініть, чи можуть змінитися ваші потреби у найближчі роки. Можливо, ви давно планували перейти на віддалену роботу, завести домашнього улюбленця або разом із партнером/-кою задумувалися про дітей?

Після того як ви визначите пріоритети, пошук квартири стане легшим. Але не впадайте у відчай, якщо ваші запити здаються вам аж занадто нереалістичними. Наприклад, якщо дуже хочеться жити неподалік від центру, але й важко відмовитися від спокою і зелених зон, то експерти радять звернути увагу на спальні райони, особливо такі, як Сирець та Солом’янка. Вони розташовані близько до центру міста, мають зручну інфраструктуру, та водночас підходять для спокійного життя
Визначтеся з пріоритетами
Інколи інформація про стан будівництва та дійсність можуть відрізнятися. У такому разі допомагає особистий огляд об’єкта. Відвідайте це місце, подивіться, що розташовано поряд з будинком. Чи є там парки, магазини, дитячий садок, школа, медичний заклад. Порахуйте, скільки насправді займає часу дорога до метро або зупинки громадського транспорту, чи є на території місце для паркування, дитячого або спортивного майданчика.

Не менш важливо дізнатися про технологію будівництва та матеріали, які використовує забудовник. Наприклад, панельні будинки найбільш доступні за ціною, але найменш комфортні через погану звукоізоляцію та мікроклімат. Цегляні конструкції дорожчі й будуються довше, але водночас мають хорошу тепло- і звукоізоляцію. Монолітні будинки дають найменшу усадку і відкривають можливості практично для будь-якого перепланування, але, знову ж таки, на будівництво йде більше часу
Дізнайтеся більше
про будинок
Щоб після заселення не отримати неприємних сюрпризів, дізнайтеся заздалегідь про наявність паркінгу, про систему опалення, підключення до комунікацій, охорону, відеоспостереження тощо. Уточніть у відділі продажів про варіанти купівлі квартири з готовим ремонтом та без нього. Чи є, наприклад, можливість встановити інші вікна за додаткову платню?

Врахуйте, що у перші роки після заселення у новобудову нові мешканці можуть робити гучні ремонти. Тож треба детальніше дізнатися про звукоізоляцію, аби потім не було конфліктів з сусідами. До речі, щільність населення у будинку також має значення. Поцікавтеся, скільки людей може проживати у домі, чи вистачить для усіх місця на паркінгу і чи достатньо буде вільного простору на території.
Потурбуйтеся про безпеку та комфорт
При виборі нового житла пам’ятайте, що перш за все ви шукаєте собі дім, в якому буде затишно і комфортно. Тому тут не можна ігнорувати свої відчуття від перегляду квартири. Чи подобається вам краєвид із вікна і маршрут з роботи й на роботу? Чи дозволяє вам щільність квартир у домі почуватися вільно?

Зверніть увагу також на сам будинок і прилеглу зону. Чи подобається вам фасад та архітектура, внутрішня територія і наявна інфраструктура? А головне — чи відчуваєте ви себе, як вдома? Можливо, це одне із найважливіших запитань.
Прислухайтеся до власних
відчуттів
Емоції, практичність, естетика та функціональність є одними із принципів роботи девелопера «Ковальська». Упродовж десятків років компанія пропонує нові підходи до будівництва, нові технології та досвід. Створюючи нові проєкти «Ковальська» змінює Київ та його мешканців, забезпечуючи стабільне зростання міста.

Одна із платформ для розвитку Києва та реалізації амбіцій його жителів — житловий «Будинок на Вавілових», розташований неподалік від станцій метро «Сирець» (7 хв пішки) та «Дорогожичі» (11 хв пішки). Під час розробки проєкту архітектори врахували навколишнє середовище, що складається з великої кількості зелених зон, п’ятиповерхових «хрущовок» і дванадцяти/шістнадцятиповерхової радянської забудови. Зокрема, нижні поверхи «Будинку на Вавілових» в коричнево-бежевих тонах підкреслюють існуючу архітектуру та «зливаються» з будівлями і зеленню прилеглих вулиць. Автором фасадів та лобі став київський дизайнер Еміль Дервіш.

У «Будинку на Вавілових» сучасну архітектуру поєднали з функціональним внутрішнім двориком, простором для бізнесу та розваг. Перша та друга дев’ятиповерхові секції підходять для любителів середньої поверховості. А для поціновувачів неймовірних краєвидів будують третю секцію на 25 поверхів. Для більшого комфорту майбутніх мешканців у просторому лобі хочуть обладнати колясочні, гостьовий санвузол і навіть лапомийки для домашніх улюбленців. Доступність метро і близькість до великих парків роблять розташування будинку зручним і для молодих людей, і для сімей з дітьми.
На одній хвилі з містом
МАТЕРІАЛ ПІДГОТОВЛЕНО ЗА ПІДТРИМКИ