Так само, як минулого року під час пандемії, так і зараз під час повномасштабної війни в Україні збільшився попит на віддалену роботу.
Зібрали для вас підбірку перевірених українських бірж фрилансу.
Freelance.ua
Freelance.ua — це біржа для фрилансерів з України, хоча там також інколи трапляються пропозиції з роботи в офісі.
На цій біржі ви можете знайти разові або довготривалі проєкти з вебпрограмування, створення логотипів, дизайну, верстки, відеомонтажу, копірайтингу, контекстної реклами, SEO тощо. Бажану форму зайнятості ви можете обрати самі, застосувавши відповідні фільтри.
Є два види акаунтів для фрилансерів на цій біржі: звичайний і PRO. Перший — безоплатний і дає вам право лише на одну заявку на день. Другий — коштує 195 гривень на місяць, дозволяє відправляти необмежену кількість заявок, а також сприяє підвищенню вашого акаунту в рейтингу. Якщо оформлювати відразу річну підписку, то щомісячна плата складає 120 грн.
Переваги сайту, які відмічають користувачі:
- Мінімалістичний та відносно простий інтерфейс;
- Можливість відразу відокремити проєктну роботу від постійної;
- Наявність середньої вартості роботи, що дозволяє зорієнтуватися новачкам щодо розцінок;
- Можливість відсортувати проєкти та фрилансерів за спеціалізаціями.
Комісія за виведення заробітку на біржі становить близько 3%. Крім того, можна також отримати гроші за проєкт на банківську картку. Це можна зробити, скориставшись системою "безпечної угоди". Ви отримаєте кошти протягом двох робочих днів після виконання та затвердження роботи. Комісію за цією системою оплачує замовник.
Freelancehunt.com
Freelancehunt.com — зрозуміла та проста для початківців українська біржа фрилансу. Шлях від реєстрації до подачі заявки на проєкт займе менше ніж пів години.
На платформі можна знайти проєкти з різних напрямків: SMM, SEO-просування, верстка, розробка сайтів, озвучування, копірайтинг тощо.
Кабінет фрилансерів тут суттєво не відрізняється від попередньої біржі, а PRO-акаунт, який розширює можливості виконавців роботи, коштує 199 гривень на місяць. Якщо оформлювати відразу на шість місяців, можна зекономити 200 гривень. Та, крім тих же переваг, що і на Freelance.ua, підписка тут дозволяє приховувати ставки. Тобто, ви можете надіслати замовнику персональні пропозиції, які не побачать інші фрилансери, що претендують на той же проєкт.
Перевагою freelancehunt.com користувачі називають можливість зворотного зв’язку роботодавця і фрилансера. Ще на етапі пошуку виконавця, обидві сторони можуть відкрито обговорити деталі проєкту. Таким чином шукачі роботи не витрачатимуть час на виконання завдань з неадекватними умовами.
Kabanchik.ua
Ця платформа для замовлення різноманітних послуг не спеціалізується виключно на фрилансі, проте цей напрямок робіт наявний на сайті.
Тут ви зможете знайти онлайн-проєкти з копірайтингу, дизайну, реклами, створення сайтів тощо.
Однією з найбільших переваг сервісу вважається ретельна перевірка виконавців, що гарантує потік замовлень. Ця перевага несе за собою й один із найбільших недоліків для фрилансерів. Швиденько зареєструватися і приступити до виконання робіт не вийде.
Тим, хто вирішить фрилансити через Kabanchik.ua, доведеться надати платформі купу особистої інформації, включно зі сканами документів, щоб підтвердити особу.
Монетизація відбувається наступним чином:
- Замовник вказує суму, яку він готовий надати за виконання того чи іншого завдання;
- З цієї суми вираховується комісія 10%;
- Залишок після вирахування комісії — гонорар фрилансера за проєкт.
Для того, щоб вивести гроші з балансу, треба прив’язати карту до профілю і зробити запит на виведення коштів.
Free-lance.ua
Це відносно молода біржа для українських фрилансерів, яка на відміну від попередніх не має великої конкуренції. Ба більше, кількість завдань, які може взяти виконавець, необмежена.
Як мінус — через малу конкуренцію й потік роботи не такий великий, як на попередніх біржах.
Тут ви можете знайти проєкти у сфері менеджменту, дизайну, розробки сайтів, арту, програмування, копірайтингу тощо.
На сайті є можливість обирати серед проєктних та постійних робіт, а також брати участь у конкурсах. Останнє означає, що замовник публікує завдання і вказує бюджет, а фрилансери пропонують різні варіанти його виконання.
На платформі є розділ із назвою "Вільні Фрилансери". Для того, щоб туди потрапити й ваш акаунт побачили замовники, не треба нічого платити. Необхідно просто встановити статус "вільний" у своєму акаунті.