Безкоштовні освітні курси для українців під час війни
Фото: unsplash.com

Від початку повномасштабної війни багато освітніх проєктів відкрили безкоштовний доступ до своїх ресурсів для українців. Портал Happy Monday зібрав добірку онлайн-платформ, мобільних додатків, вебінарів та курсів з безкоштовним доступом за різними тематиками. 

Платформи та додатки

Кампстер — інтерактивна платформа для онлайн-навчання пропонує безкоштовний доступ до 22 курсів із програмування, маркетингу, тайм-менеджменту, вивчення мов, копірайтингу тощо.

Genius.Space — навчальна онлайн-платформа, де можна опанувати нову професію, відкрила українцям безкоштовний доступ до всіх своїх курсів. Щоб почати навчання, треба обрати одну з програм (інтернет-маркетинг, SMM, дизайн, управління тощо) та заповнити анкету учасника. 

Projector Humanitarium — соціогуманітарний факультет Projector Institute відкриває доступ до 12 відеокурсів про філософію, соціологію, мистецтвознавство, дизайн, літературу, рекламу тощо до перемоги України та на місяць після неї. Щоб отримати безкоштовний доступ, треба натиснути "придбати відеокурс", зареєструватися, вказати в рядку "подарунковий код" промокод 0688-5072.  

Coursera — ресурс з курсами та лекціями від більш ніж 200 провідних світових університетів та компаній. Багато з них можна пройти безкоштовно англійською або російською мовою після реєстрації. Також ЗВО та студентам з України компанія пропонує безкоштовні курси в Coursera for Campus. Щоб отримати до них доступ працівникам університетів або коледжів потрібно зареєструватися за посиланням. 

Prometheus — ресурс з доступом до безкоштовних україномовних онлайн-курсів на різні теми від інформаційної гігієни до управління фінансами.

EdX — англомовна платформа з вивчення більш ніж 30 дисциплін. До кожного курсу можна вибрати опцію безкоштовного прослуховування з умовою обмеженого доступу до матеріалів. 

Alison — платформа з понад чотирма тисячами безкоштовних онлайн-курсів англійською мовою на різну тематику.

Boosta Academy — онлайн-школа від IT-компанії Boosta пропонує усім охочим освоїти нову digital-професію на безкоштовних курсах. Обирати можна один із чотирьох напрямів: SEO & Linkbuilding, SMM і таргетинг, Customer Care: Support&Sales або фриланс на платформі Fiverr. Отримати доступ до будь-якого з цих курсів можна, заповнивши Google-форму.

ВУМ online — освітня ініціатива, яка поширює ідеї і сприяє розвитку громадянського суспільства в Україні. Пропонують різноманітні просвітницькі курси про волонтерство, журналістику рішень, економічну грамотність громадянина тощо.

Headway — додаток для саморозвитку, в якому зібрані самарі тисячі нонфікшн книжок англійською, надає українцям безкоштовний доступ до усіх функцій. Щоб почати користуватися усіма перевагами, потрібно лише завантажити додаток на телефон в Google Play та AppStore.

Курси, тренінги та вебінари від Академії SendPulse з email-маркетингу, вебаналітики, створення чат-ботів, лендингів, налаштування контекстної реклами тощо.

Курси, лекції, вебінари

Серія вебінарів "Реальність без ілюзій"  від Бізнес-школи УКУ та Центру Лідерства УКУ про кризове лідерство, життєстійкість, обмеженість ресурсів, дії бізнесу та HR-фахівців у нестабільний час тощо.

Technical SEO Certification від Blue Array Academy — сім годин відеонавчання від спеціалістів з технічної SEO-оптимізації. Мова курсу — англійська. 

Курс з таргетованої реклами від Наталії Пронькіної — 27 уроків, які допомагають опанувати таргетинг з нуля. 

Курси з програмування від ITVDN — щоб отримати доступ, потрібно зареєструватися на та заповнити анкету. 

Практикум "Системне адміністрування та комунікації" від PortaOne. Для зарахування на курс потрібно зареєструватись, а потім пройти вступне тестування і співбесіду.

Курс про роботу на Upwork. Для тих, хто хоче стартувати на найбільшій біржі фрилансу, у спеціальному Telegram-каналі розкривають усі тонкощі платформи.

Курс "Основи проєктного менеджменту" від школи RedCamp — можливість освоїти професію проєктного менеджера з нуля.

Бізнес-школа Profi Space відкриває доступ до своїх онлайн-лекцій (про впевненість, самомотивацію, емоційний менеджмент тощо). Актуальну інформацію про тематику лекцій та реєстрацію на них можна отримати, підписавшись на Telegram-канал школи.

Онлайн-курси від консалтинго-тренінгової компанії E5. Команда професіоналів в області розробки програмного забезпечення, бізнес-аналізу, проєктного та продакт-менеджменту пропонує кілька безкоштовних онлайн-курсів: SAFe 5.0: інструкція по застосуванню, Business Analysis Essentials, Scrum Master Fundamentals, IT Manager’s Toolkit.

Курс Основи вебдизайну від вебдизайнерки з восьмирічним досвідом Надії Акимової.

Курс IT Fundamentals for Ukrainian Switchers від EPAM University — безкоштовна програма для тих, хто хоче опанувати ази комп’ютерної інженерії та перейти в ІТ, не маючи попереднього досвіду. Програма складається з двох етапів: перший — передбачає самостійне навчання по відеоуроках англійською на спеціальній платформі та щотижневі онлайн сесії з експертами українською; другий стартує в липні 2022 і триватиме 6-8 тижнів, на ньому учасники зможуть заглибитися в один із напрямів: Java, .NET, Test Automation, Cloud & DevOps, Business Analysis. 

Projector Institute разом з Мінцифрою та за підтримки "Дія.Бізнес" запустили фонд, що допоможе жінкам і дівчатам опанувати нову креативну чи tech-професію. Планують запуск 10 інтенсивних програм: Interface Design, Graphic Design, Project Management, SEO, PPC, Motion Design, Data Science, Data Analytics, Front-End та QA. Фонд прийматиме заявки в декілька етапів. Перший етап триває до 26 квітня. 

Курс-знайомство з ІТ-професіями від IT-школи Beetroot Academy. Впродовж курсу студенти матимуть можливість ознайомитися з п’ятьма ІТ-професіями: Project management, UI/UX дизайн, QA Manual і  Front-end та Python-розробка. Це самоосвітній курс без вчителя, тому навчатися можна, коли і як вам зручно.

Курс журналістикої толерантності від ГО Media Development Foundation про те, як створювати матеріали в медіа без сексизму, дискримінації і стереотипів.

Онлайн-курс "Маркетинг в ІТ" від Лілії Смірнової. 

Освітня програма "Говорить Бізнес. Де і як комунікувати під час війни" від "Дія.Бізнес", Офісу з розвитку підприємництва та школи комунікацій Bazilik. Програма допоможе розібратись у каналах комунікацій та інструментах для просування бізнесів в Україні. Навчання проходитиме у вигляді вебінарів з 18 квітня по 10 травня. 

Вивчення мов

Busuu — платформа для вивчення іноземних мов надає українцям безкоштовний доступ до преміум-підписки.

LingQ — онлайн-ресурс відкриває преміум-акаунт для українців (доступні 24 мови). Для активації потрібно написати в підтримку. 

Drops — додаток для вивчення 43+ мов відкриває для українців преміум-доступ на рік. Після реєстрації протягом 48 годин має прийти спеціальний промокод, якщо не прийшов — треба написати у підтримку.

Duolingo — додаток для вивчення мов заморозив для всіх користувачів з України "відрізки", тому вони не втратять свій прогрес, якщо не будуть займатися якийсь час. А кошти від користувачів, які вивчають з додатком українську мову, пожертвують на допомогу українцям. 

Ling App — додаток зробили безкоштовним для українців.

Курси німецької мови від Goethe Institut Ukraine — курси різної тривалості для дорослих, підлітків та дітей за спеціальною ціною 7 грн (знижка 99.9%). 

uTalk — додаток з вивчення найуживаніших слів будь-якої зі 149 мов доступний для українців безкоштовно. 

Preply — платформа для вивчення різних предметів з репетиторами з усього світу запустила програму з підтримки вивчення іноземних мов для українців, які виїхали закордон. Заняття проходитимуть у форматі відеодзвінків, на яких репетитор протягом години допомагатиме вирішити мовні проблеми та відповідатиме на запитання. 

Babbel — додаток для вивчення іноземних мов дає українцям можливість протягом трьох місяців вивчати одну з 14 доступних мов безкоштовно.

Gramaro — додаток для відпрацювання правил граматики англійської мови відкриває доступ до тарифу Premium на рік. Для активації безкоштовного доступу у додатку на екрані з налаштуваннями треба натиснути на прапор України п'ять разів.

Mondly — платформа з вивчення мов надає безкоштовний доступ до своїх курсів для всіх українців, які переїхали в європейські країни. При реєстрації в додатку треба вказати рідну мову українську, щоб отримати преміум доступ.

Edualy — безкоштовні онлайн-курси польської мови. Треба зареєструватися на сайті, щоб переглядати уроки в прямому ефірі або в записі.

Bdzholka — чеський додаток для інтерактивного навчання для дітей, що пропонує завдання з математики та шести іноземних мов. Аби допомогти біженцям з України, в додаток додали розділ "Чеська мова для іноземців" та зробили його безкоштовним для українців. Щоб отримати доступ, потрібно зареєструватися та застосувати промокод VCELKAUKRAJINE.

Школа англійської мови Simle English пропонує долучатися до безкоштовних уроків англійської як дітям, так і дорослим з різним рівнем знання мови. Щоб отримати детальну інформацію та розклад, треба заповнити форму.

EnglishDom відкривають безкоштовний доступ на рік до всіх своїх онлайн-курсів з вивчення англійської мови за промокодом #StandWithUkraine. Можна навчатися на вебплатформі або через мобільний додаток. Також на всі онлайн-заняття з викладачем дарують знижку 15% за промокодом PrayForUkraine.

Можливості для тих, хто хоче покращити свої знання української мови:

  • Група мовної підтримки, збираються в Zoom щодня об 11-ій;
  • Онлайн-курс "Українська мова: основи успішної комунікації" від Львівського національного університету імені Івана Франка. Щоб отримати інформацію та зареєструватися, треба написати у Viber за номером (067) 995-90-96 або на пошту anna_hushchak@ukr.net.
  • Курси української мови для внутрішньо переміщених осіб від Тернопільського національного педуніверситету ім. В. Гнатюка. Навчання відбуватиметься дистанційно в режимі відеозв’язку.
  • Уроки української мови від освітньої мережі PIPL Lyceum — ініціатива, покликана допомогти українцям, які вирішили перейти на українську або просто хочуть покращити власні знання мови. Заняття проходять онлайн щодня з понеділка по четвер о 16:00.
Чому я відчуваю злість і що можна з цим зробити