У Києві є понад сотня музеїв — класичні з доісторичними експонатами, природничі, художні. Також існують незвичні музеї з ретроавто або які розповідають про історію туалету, моди та іграшки. Зробили добірку найцікавіших та найоригінальніших музеїв Києва, в які варто сходити хоча б раз.
Музей "Колеса Історії"
У музеї техніки "Колеса Історії" представлено понад 100 оригінальних ретро-автомобілів та мотоциклів, велосипедів й колекція старовинних транспортних механізмів. Відвідувачі можуть ознайомитися з історією машинобудування та еволюцією інженерної думки. Музей також має старовинні інструменти, обладнання та документи, які дадуть уявлення про минуле техніки. Також там працює затишна кав'ярня та сувенірна крамниця.
Адреса: вул. Малинська, 1
Графік роботи: з пʼятниці по неділю з 10:00 до 18:00
Музей науки
Музей науки на ВДНГ створили для популяризації науки та технологій. Експозиції охоплюють різні галузі знань — фізику, хімію, біологію та космонавтику. Експонати інтерактивні, їх можна рухати, крутити, на деяких можна їздити, стрибати та проводити експерименти. Музей пропонує різноманітні програми, екскурсії та заходи для дітей та дорослих. Він є місцем, де можна дізнатися більше про наукові досягнення та їхнє застосування у сучасному світі.
Адреса: пр-т Академіка Глушкова, 1, ВДНГ, 23 павільйон
Графік роботи: середа-п'ятниця з 11:00 до 17:00, субота та неділя з 11:00 до 19:00.
Музей історії туалету
Музей містить експозицію, яка охоплює історію розвитку побутової культури та гігієни від первісних часів до сьогодення. Серед експонатів — автентичні антикварні предмети, тематичні репліки об'єктів туалетної культури та макети. Окрему частину колекції становить найбільша у світі збірка сувенірних унітазів з Книги рекордів Гіннесса.
Адреса: бізнес-центр "Башта №5", вул. Рибальська, 22
Графік роботи: щоденно з 10:00 до 18:00, вівторок — вихідний
Музей "Третя після опівночі"
Музей "Третя після опівночі" пропонує відвідувачам досвід перебування у повній темряві. Екскурсії проводять незрячі гіди, які супроводжують гостей через різні тематичні локації. Основний спосіб ознайомлення з експозицією відбувається через тактильні відчуття. У музеях представлені інтерактивні інсталяції та виставки, спрямовані на дослідження сприйняття світу без зору. Метою проєкту є підвищення обізнаності про життя незрячих людей та сприяння інклюзії.
Адреса: вулиця Олеся Гончара, 45В
Графік роботи: щоденно з 10:00 до 22:00
"Музей Фотоілюзій"
Музей Фотоілюзій у Києві — це інтерактивний простір, де гості стають частиною 3D-ілюзій. У музеї можна зробити різноманітні кумедні та незвичайні фотографії. Серед популярних сюжетів — польоти на фантастичних істотах або перебування у незвичайних ситуаціях, коли людина здається крихітною поруч із величезною їжею, висить на стіні будівлі, тікає від динозавра. Кожна ілюзія створена так, щоб людина на фотографії виглядала максимально реалістично в незвичайній ролі. Відвідувачі можуть експериментувати з позами та виразами обличчя, щоб підсилити ефект ілюзії на знімку. Експозиція постійно оновлюється.
Адреса: вулиця Сагайдачного 41
Графік роботи: щоденно з 10:00 до 20:00
Національний музей історії України
Національний музей історії України вартий уваги, адже це серце історичної спадщини України. В музеї зібрана величезна колекція артефактів, що охоплюють період від найдавніших часів до сьогодення. Можна побачити археологічні знахідки перших людей, знаряддя праці та зброю, скіфське золоте та предмети козацької доби. Також є зали, присвячені війні росії проти України.
Адреса: вул. Володимирська, 2
Режим роботи: у будні з 10:00 до 18:00, вихідні з 10:00 до 19:00
Національний художній музей України
Для шанувальників мистецтва Національний художній музей України у Києві — обов'язковий для відвідування. Тут представлена найповніша колекція українського живопису, скульптури та графіки різних періодів. Якщо пройтися залами, можна простежити еволюцію українського мистецтва та відкрити для себе нові імена. Експозиції оновлюються, періодично проводяться різноманітні виставки.
Адреса: вул. М. Грушевського, 6
Режим роботи: щоп’ятниці, щосуботи та щонеділі з 12:00 до 17:30 (експозиція працює до 18:00).
Національний музей народної архітектури та побуту України
В музеї просто неба у Пирогові пропонують наживо зануритися в атмосферу українського села XVIII-XX століть. На території музею встановили автентичні хати, церкви, господарські будівлі з різних регіонів України. Можна побачити, як жили наші предки, а також відчути дух того часу. Тут гарно в будь-яку пору року, але найкраще восени, коли жовті поля нагадують вірші Кобзаря. Влітку проводять різні майстер-класи. Наприкінці зими тут спалюють дідуха, а на Різдво водять козу.
Адреса: вул. Академіка Тронька 1
Режим роботи: щодня з 10:00 до 18:00
Музей історії моди
Про моду різних поколінь, вінтажні костюми та еволюцію стилю можна дізнатися в Музеї історії моди. Він знаходиться в універмазі "Україна" на Галицькій площі. Там представлені унікальні зразки одягу, аксесуарів та фотографій різних епох. Директорка музею Марина Іванова розповість про вплив історичних подій на модні тенденції та як змінювалися ідеали краси.
Адреса: ТЦ Універмаг "Україна", пл. Галицька, 3
Режим роботи: з 11:00 до 19:00
Державний музей іграшки
У державному музеї іграшки у Києві зібрана унікальна колекція іграшок різних часів — від старовинних ляльок, радянських ведмедиків до сучасних конструкторів. Експозиція містить понад 15 тисяч експонатів, найстаріші з них 30-х років XX століття. Особливу цінність мають традиційні іграшки з природних матеріалів та авторські роботи лялькарів, настільні ігри та ялинкові прикраси. Дорослим тут буде цікаво згадати своє дитинство, а дітям побачити, чим гралися їхні батьки, бабусі з дідусями.
Адреса: Кловський узвіз, 8
Режим роботи: з вівторка по суботу з 10:00 до 18:00
Також пропонуємо 8 столичних музеїв, в які варто сходити з дітьми.