У Києві у вересні проходитиме багато цікавих та тематичних виставок, які варто відвідати. Серед них: "Київ Багряний" про красу столиці восени, "Іменем твоїм" — присвячена українським культурним діячам, які не боялись виступати проти радянської влади, виставка "Моя планета", яка презентує творчий шлях чернігівського художника з 1960-х років і до сьогодні, виставка "Qirim. 10 років надії" тощо.
"Наш Київ" зібрав добірку виставок столиці у вересні.
Виставка "Київ Багряний"
Проєкт "Київ Багряний" презентує близько 40 робіт 25 українських художників ХХ-ХХІ ст. Ці твори взяті з фондів музею, приватних та авторських колекцій. В експозиції представлені картини Ганни Криволап, Сергія Шишка, Віктора Зарецького, Олександра Дубовика, Антона Логова й інших. Всі роботи художників натхненні осінню в столиці.
Де: Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва, вул. Б. Хмельницького, 7
Коли: до 20 жовтня з середи по неділю з 12:00 до 19:00
Вартість: 120 грн
Виставка "Моя планета"
Проєкт презентує творчий шлях чернігівського художника з 1960-х років і до сьогодні. Виставковий проєкт тематично поділений на п`ять частин: Українські сузір’я, Моя земля, Українські символи, Українські свята, Графіка. Кожна із них розкриває певну тематику, яка цікавить художника Олексія Потапенка — буття-повсякдення, звичаї, обряди, традиції, сакральні об’єкти.
"Усі вони формують єдиний простір "планети" Олексія Потапенка. Те, як митець уміє поєднувати космос із сокровенним, пропонує глядачеві унікальний спосіб проживання істин, на яких стоїть їхнє сприйняття дійсності", — розповіли організатори виставки.
Де: Національний музей Тараса Шевченка, бульв. Т. Шевченка, 12
Коли: до 22 вересня з середи по неділю з 10:00
Вартість: 130 грн
Виставка "Іменем твоїм"
Проєкт присвячений українським культурним діячам, які не боялись виступати проти радянської влади та творити українське. Виставка відповідає на питання: а що було б, якби Леся Курбаса не розстріляли у віці 50 років, Аллу Горську не вбили у 41 рік, Михайля Семенка не заарештували 23 квітня 1937 року, а Симоненку б не поставили діагнозу рак нирок, спричиненого побиттям міліції. Кожен портрет супроводжується текстом, який сформований за допомогою штучного інтелекту. У ньому розповідають альтернативну історію персоналії, якби вона не була б закатована владою.
Де: Національний музей "Київська картинна галерея", вул. Терещенківська, 9
Коли: до 15 вересня щодня окрім понеділка та четверга з 11:00
Вартість: 100 грн
Виставка "Дотик"
Експозиція познайомить глядача з маловідомими текстильними творами Валентини Коткової та представить живопис її чоловіка — монументаліста Ернеста Коткова. Подружжя Коткових — яскравий київський творчий тандем, шанований і знаний в мистецьких колах. Ернест Котков звертається до нефігуративного живопису, Валентина створює фактурні гобелени, які стали основою виставки "Дотик".
Де: Артфундація "Дукат"
Коли: до 20 вересня щодня з 11:00
Ціна: вхід вільний
Виставка "Війна: зворотна перспектива"
У проєкті представлені понад 150 експонатів, серед яких роботи 40 сучасних митців з різних міст України та 39 художників. На виставці зберуть роботи Марії Примаченко, Олександра Ройтбурда, Георгія Сенченка та Арсена Савадова, Антона Логова, Романа Мініна, Назара Білика, Альбіни Ялози, Рустема Скибіна та інших.
Проєкт є спробою охопити історію Другої світової та російсько-українських воєн через художні рефлексії. Експонати розмістили всередині постаменту скульптури "Батьківщина-мати".
Де: Музей історії України у Другій світовій війні
Коли: до 21 жовтня щодня з 10:00
Вартість: від 70 грн
Виставка творів народного художника України Івана Марчука "Космічна містерія життя"
Проєкт "Космічна містерія життя" репрезентує творчий доробок митця — від ранніх картин 60-х років минулого століття до акварельних композицій. 15 циклів автора — 15 різних Марчуків в одному музеї. На виставці представлені понад 180 картин — медитативні пейзажі українського села, задумливі метафори оголеної душі художника, реальні та фантастичні квіти, абстрактний сюрреалізм, феєричні експресії, самобутні "запльонтані" натюрморти, "сліпі" замальовки тощо.
"Усе своє життя я шукав свій стиль, не хотів іти звичним шляхом. Прагнув сказати нове слово. Був під забороною у радянські часи. Але постійно творив, не шкодував себе. Бо життя коротке, а мистецтво — вічне. Не бійтеся шукати своє, досліджувати, творіть, мрійте", — розповів художник Іван Марчук.
Де: Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7
Коли: Ср.-Нд.: 12:00-19:00, Пн-Вт.: вихідні, до 29 вересня 2024 року
Вартість: 100-200 грн
Документальна фотовиставка "Дні пам’яті героїв Іловайської битви 2014"
До Дня пам'яті захисників України неподалік Стіни пам’яті у Києві відкрили документальну фотовиставку про іловайську трагедію. На Михайлівській площі можна побачити унікальні кадри з подій боїв за Іловайськ, зроблені Максимом Дондюком, Олександром Глядєловим, Маркіяном Лисейком та Максимом Левіним. Понад 50 світлин — це лише частина великої фотоколекції, в якій зафіксовано історію про битву за Іловайськ з 10 серпня до "зеленого коридору смерті" 29 серпня 2014 року.
Де: Михайлівська площа у Києві, неподалік Стіни пам’яті
Коли: до 22 вересня 2024 року
Вартість: безплатно
Виставка "Qirim. 10 років надії"
У Національному музеї декоративного мистецтва України відкрилась виставка "Qirim. 10 років надії" дніпровського художника Сергія Бурбела. Мета проєкту — нагадувати світовій спільноті через мистецтво про незаконну анексію Криму, утиски корінного кримськотатарського населення і загрозу знищення давніх культурних пам’яток, залишених корінними народами півострова. Робота над циклом творів Qirim розпочалася ще 1 січня 2013 року зі створення серії нічних пейзажів із відомих локацій. Проєкт пройшов кілька етапів трансформації та кожного разу поповнюється новими творами. Цьогорічна експозиція презентує 14 картин художника, які можна не тільки побачити, але й "почути" завдяки інтегрованим текстам кримськотатарських пісень з однойменного музичного альбому Джамали "Qirim".
Де: Національний музей декоративного мистецтва України, вулиця Лаврська, 9
Коли: до 8 вересня 2024 року, Ср-Нд
Вартість: 100 грн