Виставки у Києві, які варто відвідати у січні
SophiaKyiv

Зима — час не лише для святкування, а й для натхнення. Київські музеї та галереї пропонують безліч цікавих виставок, які зігріють вас у холодні дні та подарують яскраві емоції: світ українських різдвяних традицій на виставці "Під Різдвяною Зіркою", невідомі грані Олени Пчілки на виставці "Грані українського ренесансу" або філософія самураїв на виставці "Шлях воїна". "Наш Київ" зібрав найцікавіші виставки, які варто відвідати у січні.

Виставка "Під Різдвяною Зіркою"

Ця виставка, створена у партнерстві з Національним музеєм народної архітектури та побуту України та ініціативою "Крафтове Різдво", пропонує захопливу подорож українськими різдвяними традиціями, як давніми, так і сучасними.

Глядачі побачать, як народне декоративне мистецтво переплітається з роботами сучасних митців, натхненних Різдвом. Серед експонатів — справжні скарби з колекції музею: старовинні ікони XVII–XIX століть, вишукані свічники, колоритна косівська кераміка та сяючі різдвяні зірки.

Де: вул. Терещенківська, 9.

Коли: до 19 січня 2025 року, з 11:00 до 18:00 (окрім понеділка та четверга); з 11:00 до 19:00 у вівторок.

Вартість: 200 грн, для пільгових категорій — 100 грн, для дітей до 14 років вхід безкоштовний.Виставка "Під Різдвяною Зіркою"

Виставка "Дві Марії"

У залах Софії Київської проходить виставка "Дві Марії". Національний музей народної архітектури та побуту України зібрав роботи двох видатних українських художниць — Марії Примаченко та Марії Галушко, майстринь наївного мистецтва.

Багато з представлених робіт раніше ніколи не виставлялися для широкої публіки – це справжня знахідка для поціновувачів.

Майже 100 унікальних робіт Примаченко та Галушко поєднані в одному просторі сучасним дизайном та сценографією Олега Волосовського й "Loft buro".

Де: вул. Володимирська, 24 ("Хлібня")

Коли: до 12 січня 2025 року

Вартість: вхід на виставку за квитками заповідника — 110 грн. Вартість складається з двох квитків: 50 грн (вхід на територію заповіднику Софія Київська) + 60 грн (вхід до виставкових залів "Хлібня").Виставка "Дві Марії"

Групова виставка "Геометрія"

Виставка "Геометрія" пропонує поринути у світ геометрії, але не просто як набору ліній та фігур. Вона розкриває її як особливу мову, якою мистецтво і наука спілкуються зі світом.

Відвідувачі побачать, як художники використовують геометрію, щоб передати найглибші ідеї: сенс життя, будову Всесвіту та внутрішню гармонію.

З давніх-давен, від античних мозаїк до сучасних абстракцій, геометрія в мистецтві завжди була чимось більшим, ніж просто форми. Кожна фігура — трикутник, квадрат, коло — це символ, що відображає різні рівні буття, зв'язок між космосом і Землею, єднання простору, людини та її духовного світу.

Де: вул. Трьохсвятительська, 11

Коли: до 12 січня 2025 року, середа — неділя, з 11:00 до 19:00

Вхід вільнийГрупова виставка "Геометрія"

Виставка "Наїв вільний"

На виставці представлені понад 300 робіт українського наївного мистецтва з колекції Фонду Миколи Бабака. Відвідувачі побачать, як невідомі майстри, не обтяжені академічними канонами, творили щиро та безпосередньо, дивлячись на світ по-своєму. Народні картини, ікони та сільські фотографії — це вибух творчої уяви та глибокий зв'язок з традиціями.

Виставка покаже, як ці, здавалося б, прості речі створювали особливу атмосферу в українській оселі, переплітаючи повсякденне життя з релігійними віруваннями та народним мистецтвом.

Де: вул. Хрещатик, 2

Коли: до 2 лютого 2025 року, вівторок — неділя, 11:00 — 19:00, понеділок — вихідний.

Вартість: повний — 100 грн, пільговий — 50 грн (для школярів та студентів).

Вхід вільний для: пенсіонерів, дітей до 7 років, осіб з інвалідністю 1–2 групи, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, учасників бойових дій, учасників АТО та членів їхніх родин, військовослужбовців строкової служби, працівників музеїв, членів Національної спілки художників України, власників членських карток CIMAM, ICOM, AICA (за наявності дійсних посвідчень).Виставка "Наїв вільний"

Виставка "Шлях воїна"

Це виставка, де дух самураїв оживає в роботах найкращих українських митців. Шерешевський, Блудов, Novan, Падун, Чичкан та інші – тут зібрані справжні майстри, натхненні самурайською естетикою.

Відвідувачі побачать, як сила та краса, дисципліна та творчість поєднуються в філософії "Шлях воїна". Самураї вважали мистецтво "мечем духу", а честь та відвагу — невіддільними від духовного розвитку.

Сьогодні, коли Україна боронить свою свободу, українці також відчувають спорідненість із самураями, бо вони незламні, але водночас цінують красу і творять. 

Де: вул. Костьольна, 8

Коли: до 26 січня 2025 року, 11:00 — 19:00 (понеділок та вівторок — вихідні)

Вхід вільнийВиставка "Шлях воїна"

Виставка "Олена Пчілка. Грані українського ренесансу"

Як одній жінці вдавалося бути успішною в стільких ролях? Громадська діячка, феміністка, багатодітна мама, письменниця, перекладачка, видавець, етнограф, перша жінка-академік — це все про Ольгу Косач, відому як Олена Пчілка.

Багато кому вона відома лише як мама Лесі Українки та дитяча письменниця. Нова виставка пропонує відкрити невідомі грані її життя, де можна буде побачити особисті речі Олени Пчілки: весільний вінок, письмове приладдя, вітраж з її будинку, журнали з українськими візерунками, навіть її паспорт та пенсійну книжку. Все це, разом із сімейними фотографіями та цитатами, допоможе створити повний портрет цієї жінки.

Де: Меморіальний будинок Лесі Українки (вул. Саксаганського, 97)

Коли: до 15 лютого 2025 року

Вартість: 150/100 грнВиставка "Олена Пчілка. Грані українського ренесансу"

Виставка "Соняшник: погляд сонця"

Виставка зібрала понад 220 митців з усієї країни — від відомих художників до юних талантів з дитячих художніх шкіл. Кожен з них передає своє бачення соняшника як символу Батьківщини, сонця, праці та достатку.

Організатори вважають, що соняшник, як і людина, завжди повертається до свого сонця — до рідної землі. Вони хочуть поділитися цією теплотою і надією з тими, хто її потребує найбільше, тому після виставки картини поїдуть до військових шпиталів та санаторіїв.

Де: Андріївський узвіз, 21

Коли: до 15 січня 2025 року

Вхід вільнийВиставка "Соняшник: погляд сонця"

Виставка Петра Сипняка "Коло Раю"

На виставці "Коло Раю" відомого львівського художника Петра Сипняка зібрані найкращі роботи митця за 15 років творчості (2009-2024). Можна буде побачити, як він передає любов до рідної землі, глибину різдвяних традицій та філософію чумацького життя. Картини Сипняка — як чарівний калейдоскоп, що запрошує у своєрідну подорож.

Де: Галерея "АВС-арт" (вул. Глибочицька, 32В)

Коли: до 11 січня 2025, з 12:00 до 18:00 щодня, крім неділі та понеділка

Вхід вільнийВиставка Петра Сипняка "Коло Раю"

Наколядувати, щоб задонатити ЗСУ. Якою була коляда у різних куточках України й чи підтримують традицію зараз
Де у Києві випити какао: добірка закладів, меню та ціни