Виставки у Києві, які варто відвідати у квітні
Галерея "АВС-арт"

Квітень у Києві — час розквіту не лише природи, а й мистецтва. Ми підготували для вас добірку найцікавіших виставок, які варто відвідати у квітні 2025 року, щоб надихнутися, відпочити душею та відкрити для себе нові грані творчості. 

"Міста без тривог"

У галереї "АВС-арт" проходить групова виставка живопису та графіки "Міста без тривог", де представлені роботи відомих українських митців, серед яких: Вітольд Манастирський, Юрій Герц, Любомир Медвідь, Ольга Кравченко, Вартан Маркар’ян, Михайло Демцю та інші.

В експозиції представлена мистецька урбаністика, що відображає міста як осередки людського життя, з їхнім особливим ритмом і культурним багатством. У світлі трагічних подій сьогодення, коли деякі міста втратили свою ідентичність, а інші стійко тримаються, ця виставка є спробою зберегти їхній образ у мистецтві, відтворити їхню первісну гармонію та спокій.

Де: вул. Глибочицька, 32-В, 3-й поверх
Коли: до 5 квітня
Ціна: Вхід вільний"Міста без тривог"

"Код свободи: від шістдесятників до сучасників"

В аукціонному домі "Goldens" проходить виставка "Код свободи: від шістдесятників до сучасників". Цей проєкт об'єднує творчість знаних художників різних поколінь, які зробили значний внесок у формування культурного коду незалежної України.

На виставці будуть представлені роботи таких відомих митців, як Лесь Подерв'янський, Єлизавета Кремницька, Олег Соколов, Матвій Вайсберг, Анатолій Криволап, Любов Міненко, Олександр Сухоліт, Ада Рибачук тощо. Виставка покаже еволюцію мистецького спротиву та пошуків художників від епохи шістдесятників до сучасного мистецтва. 

Де: Аукціонний дім "Goldens" (вул. Леоніда Первомайського, 4)
Коли: з 20 березня по 12 квітня
Ціна: Вхід вільний"Код свободи: від шістдесятників до сучасників"

Виставковий проєкт "Вихід з тіні"

На виставці "Вихід з тіні" представлені роботи відомих митців з усього світу, а також українських художників.

На виставці можна буде побачити твори: Деніела Аршама, Назара Білика, Катерини Бучацької, Мирослава Вайди, Олени Домбровської, Жанни Кадироврї, Аніша Капура, Алісії Кваде, Беттіни Пустчі та інших.

Основна тема виставки — дослідження того, як людина сприймає простір, час і реальність. 

Де: вул. В. Антоновича, 102-104
Коли: з 27 березня до 06 липня
Ціна: Вхід вільнийВиставковий проєкт «Вихід з тіні»

"Дуальність" (Павло Македонський, Інна Пантелеїмонова)

У малій залі галереї Imagine Point відбудеться виставка "Дуальність", де будуть представлені роботи художників Павла Македонського та Інни Пантелеїмонової. Центральна ідея експозиції відображає універсальний принцип буття, де протилежності гармонійно співіснують, доповнюючи одна одну. Інна Пантелеїмонова у своїх роботах використовує яскраві кольори та багату текстуру, створюючи динамічні композиції, що передають життєрадісні емоції. Павло Македонський, навпаки, віддає перевагу стриманій палітрі та виваженим фактурам. Його творчість пронизана символізмом, що сягає корінням історичних та філософських роздумів.

Де: Голосіївський проспект 86/1
Коли: з 28 березня до 26 квітня
Ціна: Вхід вільний"Дуальність"

"Талісмани України"

Це виставка ілюстраторки Катерини Степаніщевої, яка працює в різних техніках: від розпису екологічних сумок до створення шовкових хусток і лляних скатертин. Вона також відома своїми листівками та ілюстраціями до дитячих книжок і журналів.

На виставці будуть представлені твори, створені з початку повномасштабної війни в Україні до кінця 2024 року. 

Де: Squat 17b (Терещенківська 17б)
Коли: з 26 березня до 23 квітня
Ціна: Вхід вільний"Талісмани України"

Виставка-експедиція "Гривня. Більше ніж гроші"

Національний центр "Український Дім" у співпраці з Національним банком України проведуть виставку "Гривня. Більше ніж гроші". Ця виставка-експедиція розкриє глибинний зміст національної валюти, демонструючи її символічне, історичне та мистецьке значення. Гривня постає не просто як грошова одиниця, а як втілення важливих етапів становлення української нації, політичних змін та безперервного культурного діалогу між поколіннями.

Відвідувачі зможуть побачити ескізи українських грошей, створені видатними художниками, серед яких Олександр Богомазов, Георгій Нарбут, Василь Кричевський, Михайло Бойчук, Мирон Яців, Василь Лопата та інші. 

Де: Національний центр "Український Дім" (вул. Хрещатик, 2)
Коли: з 28 березня до 11 травня
Ціна: повний — 120 грн; пільговий — 50 грн (для школярів та студентів).Виставка-експедиція "Гривня. Більше ніж гроші"

Міжнародна виставка котів

5-6 квітня відбудеться Міжнародна виставка котів, де на відвідувачів чекатимуть WCF ринги кошенят та дорослих котів: змагання представників різних порід. Також у програмі Best in Show: конкурс, у якому візьмуть участь найкращі представники кожної породи, а журі обере абсолютного переможця виставки. Крім того, відбудеться конкурс дитячого малюнка: юні художники зможуть продемонструвати свої таланти, створивши малюнки на тему "Коти й Кішки України". 

Де: Парк Культури та Відпочинку "Перемога" (вул. Князя Романа Мстиславича, 5).
Коли: з 5 до 6 квітня
Ціна: дорослий квиток — 150; дитячий — 100; діти дошкільного віку, учасники бойових дій — безкоштовно.Міжнародна виставка котів

Весняна виставка бонсаї

З 25 по 27 квітня у Національному ботанічному саду імені М.М. Гришка НАН України відбудеться весняна виставка бонсаї, де кожен зможе поринути у світ гармонії та краси. На відвідувачів чекають витончені мініатюрні дерева бонсаї, створені українськими майстрами, майстер-класи, присвячені формуванню хвойних та листяних бонсаї, спеціальна зона продажу, де можна придбати все необхідне для догляду за бонсаї або обрати своє власне деревце.

Де: Національний ботсад імені М. Гришка (вул. Садово-Ботанічна, 1)
Коли: з 25 до 27 квітня
Ціна: вхід вільнийВесняна виставка бонсаї

Ліні Костенко 95: найкращі цитати поетеси про життя, кохання, Україну, людей, росію
Добірка фільмів про вбивство Джона Кеннеді