Сьогодні, 23 квітня, відзначається Всесвітній день книги та авторського права. Щороку головне святкування проходить у штаб-квартирі ЮНЕСКО. Видавці, автори, засновники книгарень та бібліотек, книжкові дистриб'ютори збираються разом, щоб поділитися своєю пристрастю до читання й обговорити літературні новинки.
Сумісно з фестивалем «Книжкова країна», що пройде на ВДНГ з 25 по 28 квітня, підготували добірку цікавих новинок, які варті того, щоб їх прочитати.
«Творці української нації. Розповіді для дітей», Оксана Поліщук
Нова книга з серії «Це наше, українське» знайомить з найвизначнішими постатями української історії: політичними та громадськими діячами, літераторами, музикантами. Так, на її сторінках розповідається про життєвий шлях понад 70 діячів, які плекали українську націю та відстоювали нашу ідентичність – кожен у своїй царині. Доповнюються оповіді чудовими ілюстраціями Олени Черкун. І хоч книга першою чергою розрахована на дітей від 8 років, дорослі також зможуть дізнатися з неї щось нове для себе. Цей примірник точно стане чудовим доповненням домашньої бібліотеки.
«Мертва жива вода», Світлана Кострикіна
Поціновувачам детективного жанру буде цікаво зануритись в історію головної героїні – журналістки кримінальної телепрограми Майї. Одного дня її напарниця зникає безвісти й вона розпочинає пошуки колеги, знаходячи зрештою навіть більше, ніж планувала. До речі, немало моментів, описаних у книзі, перегукуються з реальним досвідом авторки Світлани Кострикіної, яка 10 років пропрацювала на телебаченні.
Події ж розгортаються у весняному Києві – читач разом з Майєю розслідуватиме заплутану справу, опиняючись у несподіваних локаціях столиці.
«Герої», Стівен Фрай
Захоплення відомого британського комедійного актора та письменника Стівена Фрая стародавньою грецькою культурою переросло у створення античного літературного циклу. «Герої» – друга книжка серії, що фокусується на героях Стародавньої Греції і їхніх подвигах. І хоч всі ми більш-менш знайомі з історіями про Геракла та Ясона, Персея й Орфея, Едипа та Беллерофонта ще зі шкільних часів, книжка відрізняється від класичних творів. А головна її відмінність в тому, що тут всі ці герої постають перед читачем як звичайні люди: зі своїми недосконалостями й переживаннями. Ну і звісно, стиль написання та почуття гумору автора просто не залишають іншого вибору — окрім як з головою зануритися в прочитання.
«Жага свободи», Наталія Мельник
Дебютний роман письменниці, який вона присвятила відважним українцям, що не боялися брати до рук зброю та ставати до лав УПА. Події розпочинаються у 1938 років у Львові. Нуся, амбітна та цілеспрямована дівчина, сконцентрована на плануванні відкриття власного ательє жіночого одягу в самісінькому центрі міста. Проте війна в один день перекреслює все, про що колись мріялось. Тепер перед головною героїнею постає вибір: втекти за океан з охопленої війною Європи або залишитися та змиритися з новими порядками? Нуся обирає третій шлях: боротися за свободу у лавах УПА. На жаль, через майже 100 років на нашу свободу досі посягає той самий ворог, тож книга перегукується із подіями сьогодення.
«Запасний мозок. Як організувати цифрове життя і розвантажити голову», Тьяґо Форте
Автор пропонує концепцію «запасного мозку», завдяки котрій вільний час, який ми витрачаємо на впорядкування інформації, можна витрачати на хобі, творчість та інші приємні заняття. «Запасним мозком» Форте називає систематизовані нотатки або цифровий архів найцінніших знань, спогадів та ідей людини. Книга містить не тільки опис концепції, а й практичні поради щодо її використання у власному житті. До слова, метод Тьяґо допоміг багатьом компаніям оптимізувати процеси та правильно розподіляти власні ресурси.
«Сім мішків гречаної вовни. Про діда Панька і чарівну силу», Марко Терен
Фентезі, у якому архаїчні образи оживають у вирії сучасності. Разом із дідом Панько читачі вирушать у мандрівку до дивовижного потойбіччя – на зустріч карколомним пригодам. Саме під час цієї подорожі вдається віднайти непохитну віру в перемогу добра і краще розібратися у питанні – «А хто ж такі українці?».