Разом з книгарнею Readeat рекомендуємо книги на осінь — напевно, найкращий сезон для дослідження нових світів та неймовірних історій.
"Таємниці пансіону", Аґата Крісті
Новий український переклад легенди детективів Аґати Крісті. Еркюль Пуаро береться за справу, що, на перший погляд, немає нічого спільного з його основною діяльністю. У пансіонаті відбулася серія крадіжок: зникли стетоскоп, старі штани, коробка шоколадних цукерок, рюкзак і кільце з діамантом. Нічого особливого, так? Втім, Пуаро називає це «унікальною та красивою проблемою».
В «Таємницях пансіону» Аґата Крісті вперше розповіла історію з секретаркою детектива, Міс Фелисіті Лемон, на передових ролях — до цього вона з’являлася лише в невеликих епізодах. А для читачів, незнайомих з роботами письменниці, книга — це містичний та хитрий пазл, що не дасть спокою, поки не буде розв’язаний. Те, що потрібно для осінніх вечорів.
"Там, де співають раки", Делія Овенс
Делія Овенс все життя працювала зоологинею та дослідницею дикої природи, але у 70 років вирішила опублікувати свій перший роман — і він одразу став хітом. «Там, де співають раки» став бестселером за версією The New York Times та однією з найуспішніших книг всіх часів за кількістю продажів. А у 2022 році отримав екранізацію, яку спродюсувала Різ Візерспун.
Це історія про дівчинку Кайю Кларк, що живе на узбережжі серед маршів — зовсім одна та в диких умовах. Містяни ставляться до неї з острахом та недовірою, тому коли у місті стається вбивство, всі одразу починають підозрювати «дівчинку з машів». Втім, «Там, де співають раки» — це більше ніж книга про злочин та наслідки. Це розповідь про дорослішання, суспільство та місце людини в ньому.
Додаткову загадковість роману додає персональна історія авторки, що багато років назад сама була фігурантом у справі про вбивство, а розслідування так і не було завершене.
"Шпигун і зрадник", Бен Макінтайр
Олег Гордієвський впевнено йшов на шляху до того, щоб стати одним з визначних агентів радянської розвідки: вчився в Москві, вивчав німецьку, читав західні газети й навіть «стажувався» пів року у Східному Берліні.
Але вторгнення СРСР у Чехословаччину в 1968 році назавжди змінило його погляди та життя — і він вирішив боротися з комуністичною системою, ставши подвійним агентом для британської MI6. Вже постфактум його назвали одним з найкращих шпигунів часів Холодної війни: колеги виділяли його екстраординарну пам’ять та здатність не викликати до себе підозр.
Під час роботи над книгою «Шпигун і зрадник» Бен Макінтайр провів безліч годин у розмовах з самим Гордієвським, а також зі всіма розвідниками та офіцерами, що були дотичні до його історії. І пропонує автентичну та драматичну історію про шпигунство, тоталітарну радянську машину та її принципи й методи, що Кремль використовує дотепер.
"Усі в моїй родині вбивці", Бенджамін Стівенсон
У Бенджаміна Стівенсона є друг, який навмисно шукає спойлери у фільмах і лише після цього дивиться стрічку. Автор вирішив використати такий самий підхід у своєму кримінальному трилері «Усі в моїй родині вбивці». Читачу одразу повідомляють, що всі члени родини, власне, вбивали людей. Головна інтрига — кількість «балів» в активі.
Втім, це зовсім не впливає на цікавість та хитромудрість сюжету. Головні герої — колоритна родина Каннінґем: стурбована тітка, тихий наркоман, юрист з годинником Rolex на зап’ястку, жінка з прагненням до влади. Цей мікс дивакуватих персонажів разом з оповіданням від першої особи — відвертим, але далеко не примітивним — створює унікальну розповідь, яку описують як поєднання класичних Аґати Крісті, Артура Конан Дойля та сучасного «Ножі наголо».
"Творець заклинань", Себастьян де Кастелл
Канадський фентезі-письменник Себастьян де Кастелл вже встиг здобути собі ім’я та декілька престижних нагород на серії книг Greatcoat. «Творець заклинань» — перша книга з нової, однойменної, серії, що розповідає про хлопця джан-теп Келлена.
Підлітку доведеться подолати багато перешкод, щоб стати магом. Ситуацію ускладнює й те, що саме перед початком випробувань він втрачає свої здібності. Втім, він не один — упродовж всіх пригод йому допомагатимуть білокіт та таємнича і могутня наставниця. Це швидка, динамічна і дотепна історія — ідеальний рецепт для підліткової літератури.
"Задум", Джин Ганфф Кореліц
Письменниця Джин Ганф Кореліц за свою майже двадцятирічну кар’єру стала важливим «постачальником» оригінальних історій для Голлівуду та стримінгових сервісів. Її третій роман Admission адаптували для однойменної комедії з Полом Радом та Тіною Фей у головних ролях; наступна книга You Should Have Known стала основою для серіалу «Знищення» на HBO, де зіграли Ніколь Кідман та Г'ю Ґрант; остання робота Кореліц The Latecomer також чекає на екранізацію.
«Задум» — сьомий роман письменниці, що вийшов у світ у 2021 році. Історія розповідає про Джейкоба Фінча Боннера — університетського викладача та письменника, що випустив нашумілий роман, але так і не зміг розвинути свій успіх. Боннер привласнює роботу одного зі своїх студентів та видає її як свою книгу — а на піку слави та популярності отримує анонімний лист з простим, але страшним повідомленням: «Я знаю, що ви крадій». І так, «Задум» також має стати серіалом — вже відомо, що головну роль зіграє Магершала Алі.
"Казка", Стівен Кінг
Стівена Кінга представляти не потрібно — в українському перекладі виходить його свіжа робота «Казка». У сімнадцятирічного Чарлі Ріда було важке дитинство — мати загинула, а батько став зловживати алкоголем. Попри це підліток виріс розумним та сильним хлопцем. Він влаштувався на роботу до сусіда, де знайшов собі вірного друга — собаку Радар — а також дещо незвичне: портал в інший світ.
Сам Кінг зізнається, що писав роман під час активної фази пандемії. Його надихнули безлюдні та сірі міста з покинутими будівлями — і цю атмосферу він хотів передати у романі. Критики називають «Казку» класичною, «вінтажною» роботою легенди горорів, тому вона зацікавить як його давніх поціновувачів, так і нових читачів.
Ще більше цікавих книг можна знайти, завітавши у Readeat на Антоновича, 50.