Коли закінчуєш з якоюсь книгою, то зазвичай думаєш про те, яку почитати наступною. Можливо не зразу, але таке питання точно з’являється. Деякі люди гуглять топ-100 книг, які необхідно прочитати (за будь якою версією, вони всі однакові). Хтось питає поради у друзів. А ми вирішили самі нагадати вам, що сучасна українська література поряд і вона крута. «Наш Київ» зробив підбірку зі свіжих українських книг, які нещодавно вийшли. І кожна з них дійсно варта вашої уваги.
«Казки з Півдня»
Авторка: Марина Смагіна
Це збірник казок, героями яких стали тварини, русалки, домовики, маршрутки й потяги. Кожна з цих історій про південь України. На півдні зароджувались і занепадали культури й цивілізації. Південь — це місце великих і маленьких історій. Марина Смагіна вирішила, що найкраще їх розповідати у формі казок. І вони розраховані не тільки на дітей.
«Радіо Ніч»
Автор: Юрій Андрухович
За словами літературного редактора книги, Олександра Бойченка, це найгостросюжетніший і найліричніший роман Андруховича. Автор розповідає про героя, який має власну нічну радіостанцію. Андрухович проводить паралель з собою — якось в інтерв’ю він говорив, що хоче створити маленьку нічну станцію, коли втомиться від письменництва. «Радіо Ніч» здатен здивувати читачів. У книзі роман переплітається з фентезі, а Девід Бові зустрічається з мандрівними музикантами Середньовіччя. Читати буде цікаво.
«Юра»
Авторка: Марина Гримич
Історія відбувається у Києві 1968 року. Дія припадає якраз на кінець «відлиги». Головний герой — це студент-фізик Юра. Він успішний комсомольський ватажок з перспективами в науці. Дорослішаючи він потрапляє у непрості обставини. Юра спілкується з представникам «золотої молоді»: дітьми секретарів ЦК КПУ, ЦК ЛКСМУ і КДБ. Але, у той же час, його мама є представницею української інтелігенції. Саме такі люди тримали на своїх плечах дух шістдесятництва. Герою потрібно зробити моральний вибір, але він відчуває, що не готовий до цього. «Юра» — це сіквел роману Марини Гримич «Клавка». Як звати маму головного героя можна вже не пояснювати.
«Акупунктурний зв’язок»
Автор: Володимир Назаренко
Це експериментальний модерний роман. У ньому намішані традиції української прози, містичні практики Сходу та теософське вчення Заходу. Автор розповідає про особливості чоловічого та жіночого світів. А також, про закони розвитку навколишньої дійсності. Він розкриває непростий процес людського пізнання (як загального так і особистого). Роман підійде тим, хто любить інтертекстуальну і філософську літературу. Дуже експериментально, але цікаво.
«МУР» (малий український роман)
Автор: Андрій Любка
Літературознавці говорять, що найкраще слово, яким можна описати роман — це «провокативний». Тут є все: еротика, нецензурщина, ріки алкоголю та інші захопливі речі. Ними в сучасній українській літературі вже важко когось здивувати. Але у автора вийшло це зробити. Вся справа в кількості й трешовості. А взагалі, головнний герой «МУР» мріє написати Великий Український Роман. Чи вийде у нього — можете дізнатись самі.
(Не)помітні
Автор: Іван Байдак
Кожен з героїв цієї книги — це реальна людина. Вони чесно розповідають про те, як їм живеться з вітиліго, синдром Туретта, алопецією, гемангіомою. Тут є історії про біль через неприйняття різних речей. Як в інших людях так і в самому собі. У книзі звучить голос тих, хто зазвичай хоче бути непомітним. Це чесна розмова про інакшість.