Пісня з 70 войсів від слухачів Jager Music Awards 2024: ідея, натхнення і результат.
Бонус на закінчення Jager Music Awards 2024 –
говоримо про майстрування культури
та створення треку з войсів.
Імена переможців Jager Music Awards 2024 вже відомі. Цьогорічна премія підійшла до кінця, але не залишила слухачів без бонусного треку.
Раніше, ми попросили своїх слухачів перейти в чат-бот в Telegram і надіслати нам войс з різними звуками, словами, думками. Вони – записали, а ми зробили трек. Вдячні усім за активність – завдяки цікавим войсам команда Jager Music Awards разом із Lostlojic створили й дропнули пісню. Це маніфест цьогорічної премії та культури, який формують наші слухачі. Пропонуємо пригадати як це було.
Для початку ми поспілкувались з гуртом NAZVA, Gera Gerc, Андрієм Ковальовом і Артемом Будчуком, щоб надихнутись і дізнатись, що спонукає їх створювати музику і майструвати українську культуру.
Андрій Ковальов
Які мелодії тебе надихають?
Я фанат мелодій, і це перше, на що я звертаю увагу. Коли ми слухаємо музику, і навіть не знаємо мову пісні – все одно ми чуємо мелодії, гармонії й сполучення фраз. Мелодія – це те, що найкраще передається з покоління в покоління. Тексти змінювались відповідно до зміни часу, але мелодії залишались. 
Я люблю повтори, прості фрази. Не тому, що в мене коротка операційна памʼять, а тому, що так влаштований мозок – чим більше ти чуєш повторення, тим більше подобається ця музика.
Якщо говорити про інструменти, то голос – найважливіший. Це те, що може максимально правильно передати мелодію. Кожна людина може бути музикантом, бо ми всі можемо щось наспівати. Я часто користуюсь гітарою і фортепіано, але для мене, вокал – це найважливіший інструмент, щоб мелодії зазвучали. 
Gera Gerc
Що для тебе означає майструвати культуру?
Для мене «майструвати культуру» – це інвестувати у майбутнє та покращити наш час нині. На мій погляд, культура – це ідентифікатор певного часу в історичному проміжку. Ідентифікатор, за яким наші нащадки матимуть змогу у майбутньому зрозуміти, чим були наповнені наші роки й що ми з себе представляли.

Майструвати культуру – робити свій внесок в цей ідентифікатор. Зафіксувати події та настрої часу крізь призму візуального або аудіального мистецтва. Мій напрямок здебільшого аудіальний, оскільки я артист. Артист, який не тільки виконує, а й створює пісні самостійно, а відтак – чітко розуміє, що вкладає у власні твори.
Що для тебе означає майструвати культуру?
Майструвати культуру – це створювати те, що пригадають люди через багато років. Це про передачу поєднання того, що митці залишили для нас, і того, що залишимо ми після себе для наступних поколінь. Культура відображалась по різному в різні часи, та попри обставини люди віднаходять у різних витворах мистецтва щось близьке для них, те, що відгукується в глибині душі. Саме частиною такої культури я сподіваюсь стати! Саме це для мене і є "майструвати культуру".
Які звуки міста чи будь-якого іншого
довкілля тебе надихають?
Найбільше мене надихають люди та їхні історії. Вони ексклюзивні, завжди різні, та по різному звучать. Хтось ділиться просто текстом пісні чи свіжого вірша, хтось акапельним виконанням чи під гітару, демо, голосовим в телеграмі, історією друга в кафе - все це надихає. Все це про емоції.
Артем Будчук
Гурт NAZVA
Що для вас означає майструвати культуру?
Які пісні вас надихають на створення музики?
Гурт NAZVA надихає музика уся, світова, але здебільшого українська, ми ж все-таки робимо музики в Україні. Нас дуже надихає класична музика і професійна музика типу академічного. Наприклад, той самий вусатий фанк, ми від нього дуже багато беремо. І є багато сучасних виконавців, яких ми слухаємо, з якими спілкуємось, вони теж нас надихають. Ми стараємося споживати все довкола, що про Україну.
Натхнення є, войси зібрані. Тепер починається магія – міксування слів, мелодій і всього, що надіслали слухачі премії. За роботу взявся Lostlojic. Розпитали про головну ідею, процес створення треку і голосові.
Майструвати культуру – це безмежна щоденна праця. По-перше, це постійне пізнання іншої культури й інших продуктів культури: пісень, віршів, фільмів, книг. Ти цим надихаєшся, пропрацьовуєш і робиш щось нове. Майструвати культуру — то в прямому сенсі щось викарбувати.
Яким був головний задум для цього треку? 
Майстрування культури в буквальному розумінні, просто в зменшеному, концентрованому форматі. Ми вирішили зібрати трек з частинок, кожна з яких по своєму цінна, автентична і відображає ті чи інші думки, які деколи не поєднуються між собою. Цей процес схожий на формування глобального культурного контексту. 
Створюючи трек я думав про муки творчості музикантів, на чиї плечі звалилось розуміння власної відповідальності за створення української культури. Чи твір вартий зусиль, чи це на часі, чи вийде в мене, чи сподобається людям? В результаті, всі ці вигуки творчих особистостей у поєднанні з народними мотивами та важкими басами та бітами закликають впевнено творити культуру кожного дня, як ми й хотіли! 
Чи складно було поєднати такі різні матеріали в єдину пісню?
Скажу так – було з чого вибрати! Ми використали близько 70 войсів. Це значно краще, ніж якби записів було мало і довелось вигадувати як зібрати цікавий трек. У нас всього було вдосталь, залишилось лише міксувати войси максимально органічно. З таким матеріалом працювати не просто, але дуже захопливо. Щось лягає в трек і одразу зрозуміло, де це краще застосувати. З деякими войсами доводилось експериментувати, щоб і використати, і не перестаратись з креативністю. А слова, що не підходили за сенсами, використались як фонові звуки. 
Музика – це важлива частина нашої історії. Створювати пісні означає творити культуру. Вдячні, що ви зробили свій внесок разом з Jager Music Awards 2024. Послухаймо, як звучатиме Україна сьогодні?
Які войси переважали,
з наспівуванням, думками чи звуками?
Було багато задумливих фраз про творчість, різні бадьорі вигуки. А ще отримали багато войсів зі звуками постукування об різні предмети. Якраз на таких записах і формувався трек, ми міксували слова і цікаву перкусію. 
Lostlojic