Добірка кращих фільмів про Карпати
Кадр із фільму "Гуцулка Ксеня"

Кіно неабияк справляється з роллю заспокійливого, особливо якщо мова йде про гори. Зібрали для вас добірку фільмів про Карпати, аби хоча б на декілька годин відчути ту неймовірну атмосферу гуцульських традицій та неймовірної краси гір.

"Жива ватра" (2015)

Українська документалка Остапа Костюка про вівчарів Карпат у наші дні.

Фільм розповідає про життя, традиції та конфлікт сучасного і древнього світів.

У центрі сюжету — гуцульські вівчарі, які щороку покидають село на чотири місяці, виганяючи отари на гірські пасовища. 

"Жива ватра" — це  вогонь, який добували на Гуцульщині тертям дерева до середини ХХ сторіччя. Усі чотири місяці полонинського сезону він не згасав і служив оберегом гірського вівчарства.

"Мої думки тихі" (2019)

Трагікомедія Антоніо Лукіча про молодого звукорежисера-невдаху та його маму таксистку.

Вадим отримує замовлення, яке може допомогти йому переїхати до Канади. Хлопцю необхідно записати голоси закарпатських тварин. Його компаньйоном у цій подорожі стає мама.

Ця особиста трагедія для Вадима стає неперевершеною комедією для глядачів.

"Тіні незабутих предків" (2013)

Молодіжний трилер Любомира Левицького розповідає про компанію студентів, в чиїх руках опинився містичний артефакт.

Кілька століть тому дев`ять магів запечатали злих духів, які панували в Карпатах, в Книгу Тіней і затаврували її магічною Згардою. Саме ця Згарда й змінила життя цих студентів назавжди. Врятувати їх і знищити зло під силу лише останньому нащадку мольфара.

"Гуцулка Ксеня" (2019)

Мюзикл Олени Дем'яненко за мотивами однойменної оперети Ярослава Барнича.

Події фільму розгортаються в 1939 році.

У Ворохту з ціллю одружитися з українкою приїздить американець українського походження Яро. Жінка з України потрібна йому, щоб успадкувати батькові статки. Та після знайомства з гуцулкою Ксенею він міняє свої плани.

"Легенда Карпат" (2017)

Пригодницька історична стрічка Сергія Скобуна розповідає про очільника визвольного руху карпатських опришків Олексу Довбуша.

Коли головний герой ще був маленьким, місцевий пан наказував вбити матір Олекси. 

Сам малий провів своє дитинство на засланні в горах. Повернувся він завідомо вже змужнілим воїном і вирішив помститися за смерть матері. 

Довбуш збирає побратимів для хрестового походу проти пана, але все складається інакше.

"Довбуш" (2022)

Ще один історичний фільм про Олексу Довбуша, тепер від режисера Олеся Саніна.

Події стрічки розгортаються в Карпатах 18 століття. Цей час відзначився жорстоким пануванням польської шляхти, через яку гуцули змушені тікати в гори. Брати Олекса та Іван Довбуші, опинившись поза законом, стають опришками. Зрештою Олекса очолює повстання гуцул і стає справжньою легендою серед борців за свободу.

"Май далеко — май добре" (2021)

Документальний фільм Ганни Ярошевич про молодого німця Мішеля, який переїжджає до Карпат. У горах він розводить водяних буйволів і мріє присвячувати цьому весь свій час. Та хлопець змушений постійно їздити до Німеччини, оскільки має там сімейний бізнес й зустрічається з дівчиною. Без нього буйволи починають хворіти, а кохана не хоче переїжджати у віддалене карпатське село.

"Синевир" (2013)

Український фільм жахів Олександра та В'ячеслава Альошечкіних, знятий в 3D форматі.
Події стрічки розгортаються в 70-х роках. Невелика група туристів приїхала на екскурсію містичними місцями, неподалік озера Синевир. За легендою, тут живе монстр з головою пса і тулубом людини. Ночами він вбивстває заблукалих в цих краях людей.
Цю історію розповідає туристам гід, а в цей час підлітки Сашко та Настя, нікого не попередивши, йдуть на це озеро рибачити. Як раптом чується протяжне виття з лісу й тут дітям вже стає лячно. 

"Брати. Остання сповідь" (2013)

Драма Вікторії Трофіменко, знята за мотивами роману "Джмелиний мед" Торгні Ліндгрена. У центрі сюжету — двоє братів-гуцулів, які лише й знають як змагатися один з одним.

Раніше вони все ділили на двох, але після якоїсь події це закінчилося і брати не розмовляють вже 40 років.

У містечко приїздить письменниця, яка спочатку знайомиться з одним братом, а потім і з іншим. Врешті жінка стає сполучною ланкою між братами, сенс існування яких полягає в тому, щоб пережити іншого.

"Захар Беркут" (2019)

Американсько-український фільм Ахтема Сеїтаблаєва та Джона Вінна, знятий за мотивами однойменної повісті Івана Франка.

Події стрічки зображують 1241 рік, коли войовниче налаштована Монгольська орда доходить до Карпатських гір і зупиняється біля підніжжя. Уночі брати Беркути пробираються в табір війська та звільняють полонених. Хан вирішує помститися і знищити карпатські поселення. Він знаходить колаборанта, який показує йому таємний прохід у горах, але у жителів під проводом Захара Беркута свій план, який передбачає навічно зупинити ворога.

Це 10 нових фільмів березня