Жизнь 31.10.2019

Що зміниться для киян у листопаді

Дайджест київських і українських змін.

Що зміниться в Києві у листопаді
Що зміниться у листопаді? Фото:gifter.com

Введуть нові штрафи, одну зі станцій метро закриють на вхід, за проїзд в громадському транспорті можна буде розрахуватися банківською карткою ― які зміни чекають на киян у листопаді.

Станція метро «Золоті ворота» зранку буде закрита на вхід

Починаючи з 30 жовтня станцію київського метро «Золоті ворота» будуть закривати на вхід з 8:10 до 9:20 в будні дні. В цей час на станції працюватимуть лише два ескалатори. В інші дні станція працюватиме в звичайному режимі.

Обмеження в роботі станції пов'язано з початком капітального ремонту ескалаторів. Закінчити роботи планують 9 лютого 2020 року.

Проїзд в наземному громадському транспорті можна буде оплатити банківською картою

З листопада в автобусах, тролейбусах і трамваях «Київпастрансу» можна буде оплатити проїзд банківською карткою або мобільним телефоном, який підтримує функцію NFC. Скористатись новою функцією можна буде через валідатори, що встановлені в транспорті.

Контролери перевірятимуть оплату спеціальним пристроєм з валідатора, який показуватиме, чи була проведена операція з певної карти.

Зараз оплатити проїзд банківською карткою можна в метро, швидкісних трамваях та міській електричці. 

Фото: segodnya.ua

На дорогах Києва обмежать швидкісний режим

Починаючи з 1 листопада на всіх столичних дорогах на зимовий період вводиться обмеження швидкісного режиму. Максимальна допустима швидкість руху на дорогах Києва буде складати 50 км/год.

Обмеження стосується і тих трас, де в літній період можна було їздити зі швидкістю до 80 км/год ― проспекта Перемоги, Великої Кільцевої дороги, проспекта Бандери та других. 

Обмеження швидкісного режиму буде тривати до 1 квітня 2020 року.

Введуть штрафи за перевезення дітей без автокрісел

Верховна Рада України 29 жовтня прийняла законопроект № 1150 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей».

Згідно закону, штраф за перевезення дітей без автокрісла складатиме 510 грн першого разу разу і 850 грн при повторному порушенні протягом року.

Закон вступить в силу після публікації, яка очікується в листопаді.

Фото: prom.ua 

З’являться проїзні квитки з новим дизайном

В продаж поступили нові проїзні квитки на листопад, якими кияни зможуть скористатися в муніципальному транспорті. Квитки прикрасили зображенням Київпастрансформера ― робота-талісмана компанії.

Коштує безлімітний проїзний на трамвай, тролейбус і автобус 750 грн.

У Києві не будуть вводити єдиний електронний квиток для громадського транспорту

Запуск єдиного електронного квитка для користування громадським транспортом в Києві відклали до 2020 року. За словами Юрія Назарова, директора департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА, місту потрібно спочатку розв’язати питання з проїздом іногородніх пільговиків і школярів, а сама система ще потребує вдосконалення.

Раніше представники КМДА обіцяли запустити е-квиток з 1 листопада цього року.

Весь муніципальний громадський транспорт столиці мав перейти на безготівкову оплату проїзду без паперових талончиків і жетонів метро.

Фото: Kyiv Smart City

Верховна Рада планує прийняти новий закон про столицю

В середині листопада народні депутати планують прийняти новий закон про столицю. Згідно попередньому розкладу засідань парламенту, опублікованому на сайті ВРУ, розглядати цей закон планують на пленарному тижні з 12 по 15 листопада.

Це буде друге читання законопроекту авторства Олександра Ткаченка від «Слуги народу». Якщо цей законопроект приймуть в цілому, у Києві буде відновлено районні ради, скорочено кількість депутатів міської ради, а також чітко розмежовано функції голови КМДА та мера.

Наразі тривають засідання робочої групи із залученням громадськості для доопрацювання законопроекту.

Читайте також: «Чи очікує українців обмеження трудових прав»

20%
61%
13%
6%
Такий email не зареєстровано у системі
Введите свой электронный адрес, на который мы отправим вам новый пароль.
Поле не должно быть пустым и содержать кириллицу
Спасибо!

Ваше сообщение принято.

Сожалеем :(

Во время обработки что-то пошло не так.

Bы можете отправить сообщение на электронный адрес betatest@nashkiev.com