Жизнь 13.09.2018

«Місто в якому не ходять гроші»: в прокат вийшов фільм за книгою Скрябіна

Український кінематограф збирає навколо себе чимало скептиків, які не допускають і думки, що наші люди можуть зробити щось справді значуще у цій галузі. Та чи є щось таке, що може перевернути свідомість нашого глядача і змусити його перейти на бік тих, хто плекає віру в прорив вітчизняної кіноіндустрії та всіляко її підтримує?

«Місто в якому не ходять гроші»: в прокат вийшов фільм за книгою Скрябіна

«Наш Киев» побував на прем’єрі нового українського фільму «Місто в якому не ходять гроші» і поспілкувався з людьми, причетними до створення стрічки, і з тими, хто з нетерпінням чекав показу. Подивитись ви можете тут:

Про фільм

12 вересня у кінотеатрі «Жовтень» пройшла прем’єра української фантастично-пригодницької драми «Місто в якому не ходять гроші» — стрічки, знятої за однойменною повістю легендарного Кузьми Скрябіна.

Це історія дівчини Аліси, яка знайшла квиток на потяг і поїхала в невідомому напрямку до міста, в якому, як ви вже зрозуміли з назви, не розплатишся ні готівкою, ні безналом. Та розплачуватися все ж доводиться. Тут платять діями.

 

Режисер стрічки Ганка Третяк задумувала зйомки ще за життя Кузьми, однак сталося не так. В 2013 році Андрій дав згоду на екранізацію, а через три роки почалися зйомки.

Історія

Гроші на проект дали незалежні спонсори. На все про все витратили 3,2 млн грн, що для великого кіно не так вже й багато.

Творці стрічки кажуть, що першочергова мета — донести багатогранність творчого спадку людини, що ще за життя полюбилась кожному українцю. За їх словами, повість майже не міняли, аби точно передати все, що мав на думці Кузьма. І дійсно, якщо подивитися опис до фільму, то в графі сценарист всього одне ім’я, і це ім’я — Кузьма Скрябін. Плюс це чи мінус, адже література і кінематограф мають свої відмінності і правила структурування, — вирішувати вам.

У самій же стрічці крім сценарію лунає і голос самого Андрія Кузьменка, який за кадром розповідає про події. Це витяг з аудіокниги, яку він записав і яку можна знайти в інтернеті.

Про прем’єру

На показ журналістів прийшло більше, ніж звичайних людей. Останнім було цікаво не стільки те, що це наш фільм, а сама персона автора і що він створив. На диво, мало хто з присутніх читав саму повість. Зокрема, ознайомлені з прозою Кузьми були друзі, рідні і сама творча команда.

Де подивитися?

З 13 вересня фільм в офіційному прокаті в кінотеатрах столиці. Подивитися його можна приблизно до 19 вересня. Ціна квитка: від 50 до 100 гривень.

Кінотеатри, де можна подивитися фільм:

Читайте також: «Що читають письменники: 5 улюблених книжок Сергія Жадана».

100%
0%
0%
0%
Такий email не зареєстровано у системі
Введите свой электронный адрес, на который мы отправим вам новый пароль.
Поле не должно быть пустым и содержать кириллицу
Спасибо!

Ваше сообщение принято.

Сожалеем :(

Во время обработки что-то пошло не так.

Bы можете отправить сообщение на электронный адрес betatest@nashkiev.com