
На вихідних, 13 та 14 червня, у столиці відбувся перший великий кінопоказ просто неба. «Планета Кіно», IQOS та Don’t Take Fake провели його на парковці коворкінгу Kooperativ&Community. Такий формат не порушує правил і протиепідемічних заходів, адже глядачів запросили приїхати на власних авто. Наш.Київ.UA завітав на недільний захід ― розказуємо, як усе відбувалось.
«Можна як у Ла-Ла Ленд»
Ідея дивитись кіно з авто прийшла до нас із США. Там заходи у стилі «драйв-ін» проводили ще у 1930-х роках. У 2020 році через пандемію коронавірусу такий формат став актуальним по всьому світу. Наприклад, музиканти почали проводити «драйв-ін» концерти: музикант Мадс Лангер ― у Данії, діджей Devin Wild ― у Німеччині.
В Києві ж «Планета Кіно», IQOS та DTF запропонували більш класичний «драйв-ін» ― кінопокази під назвою «Можна як у Ла-Ла Ленд». В субботу, 13 червня, показували вічну класику ― «Кримінальне чтиво» Квентіна Тарантіно, а в неділю, 14 червня, ― комедію «Метод Хітча» з Уіллом Смітом.

«Метод Хітча», 120 машин та найсмачніший попкорн
Погода під вечір порадувала дощем ― місцями вулиці столиці та передмістя добряче залило. Але перегляд кіно під відкритим небом мав відбутись за будь-яких умов. І, як показали події далі, ― ніхто з глядачів не злякався зливи.
19:30
На майданчик, де вже є організатори, ми приїжджаємо за хвилин 30 до початку.
20:00
Починають підтягуватись перші машини глядачів. До них одразу підїжджають хлопці та дівчата на роликах та самокатах і видають пакети з попкорном та напоями, а також масками та антисептиком.
Парковка розрахована на 120 машин ― вони мають стояти так, аби не закривати екран одна одній. Щоб почути діалоги акторів, потрібно налаштувати радіоприймач на хвилю 90,1 FM.


«Такому заходу й дощ не перепона. Тим паче, що ми на авто. На карантині дуже сумували за кіно, дивились фільми на ноутбуці, — розповідає Альона, яка з подругою Русланою однією з перших глядачів приїжджає на локацію. — Тут ще й попкорн пропонують. Є навіть мій улюблений смак — з сиром».
20:15
Гості збираються. Автівки під'їжджають одна за одною.
Подивитись кіно приїжджають і українські зірки. Журналістка, блогерка та телеведуча Яніна Соколова сидить у машині за закритими вікнами, тому ми вирішуємо не вриватись в особистий простір. Але нам вдається поспілкуватись з лідером рок-гурту «Друга ріка» Валерієм Харчишиним, який приїхав разом з Яніною.
«Засинати у кінотеатрі ― моя постійна практика, не можу нічого з цим зробити, бо не вистачає часу нормально виспатись. Сьогодні спробую не спати. Хоча цей фільм бачив кілька різів, він смішний, ― розповідає Валерій. ― Цікавий формат заходу, вперше на такому кіносеансі. Подобається, що можна не виходити нікуди з машини. Я в принципі половину життя у ній проводжу».
На екрані крутять частоту FM-хвилі для прослуховування звуку фільму та назву бота в Телеграмі, через який можна замовляти попкорн та напої.
На другій лінії від екрану припаркувався автобус, що наче приїхав з фестивалю «Вудсток». Двері відкриті, а біля них стоять весела дівчина та хлопець ― обоє в шапках. Підходимо поговорити. Їх звуть Саша та Юра, на заході, ніби у Ла-Ла-Ленді, святкують третю річницю спільного життя.
«Ми тільки приїхали і вже в захваті. Фільм не бачила, але мій хлопець сказав, що він підійде для закоханих парочок. А у нас сьогодні три роки подружнього життя, ― розповідає Саша. ― У кінотеатри ходимо часто. Я більше люблю трилери, наприклад, серіал «Чорне дзеркало». Юра більше по документальним фільмам. На карантині рятувала підписка на серіали Netflix, до сих пір не можемо з них злізти».
За підказкою пари знаходимо власника автівки, на якій вони приїхали. Чоловіка звуть Богдан, він директор складу автозапчастин.

«Про історію своєї "Бусічки" можу розповідати годинами. У 2012 році купив її як металобрухт. В салоні неслись кури та взагалі не було нічого “живого”. Але я 1,5 роки мріяв про таку машину, тому без роздумів купив. Чотири роки та купа грошей пішли на реставрацію. Важко було знайти потрібні запчастини, ― ділиться Богдан. ― Бачу, що сьогодні зібрались ті, хто любить машини та кіно. Не знаю, чи близькі ці люди мені по духу, але, гадаю, вечір подарує багато емоцій».
20:30
Тим часом машин на парковці стає дедалі більше. Щоб всі вони могли розміститися та не заважали одна одній, їх паркують «за зростом». Низькі спорткари та «смарти» — в передніх рядах, великі позашляховики — позаду.
Кожен з глядачів по-своєму влаштовується зручніше: одні розкладають шезлонги та стільці, другі вільно скидають взуття та висовують ноги з вікна. А деякі взяли з собою домашніх улюбленців — тут можна з собаками.
Поки в очікуванні початку фільму усі зайняті спілкуванням, організатори пропонують помити брудне лобове скло, аби плями не заважали перегляду.
21:00
Ближче до 21 години вечора на вулиці темніє. На фоні неба яскраво виділяється екран розміром з два поверхи. На в'їзді на парковку сяє стрілка з лампочок та написи Drive-in ― у водіїв немає шансу проскочити поворот.
Перші хвилин 10 глядачі ще влаштовуються зручніше: хтось в авто, хтось на даху машини чи навіть у багажнику. Заїжджають останні глядачі та якнайшвидше налаштовують радіоприймачі на потрібну хвилю.

За пів години з початку стрічки на майданчику панує якась магічна атмосфера: майже всі зосереджено дивляться фільм, наче й разом, але кожний у своєму затишному просторі всередині чи поряд з авто.
23:00
Кінопоказ добігає кінця. Усіх цікавить лише одне – а можна так ще?
Спойлер: організатори кажуть, що можна. Але наступний захід буде вже в іншому, новому форматі.
Читайте також: «Зворушлива історія кохання, що почалася в Києві: Ференц і Кароліна»