Советы 10.04.2020
PR

Як влаштувати аджарське застілля на карантині

Як влаштувати аджарське застілля на карантині
Як влаштувати аджарське застілля на карантині. Фото: Adjari

Минає черговий день карантину, і якщо посиденьки перед ТВ, страви з гречки, жарти про маски і туалетний папір вже набридли, у нас є пропозиція щодо урізноманітнення дозвілля. Пропонуємо не виходячи з дому влаштувати справжнє грузинське застілля! А як створити ту саму славнозвісну атмосферу грузинської гостинності, зараз розповімо.

Перше і найголовніше ― це, звісно ж, справжній грузинський коньяк. Такий, щоб грів душу, серце, чужих робив своїми, а своїх ― ближчими. Такий, як Adjari! Пропонуємо завжди тримати пляшечку при собі. І не забудьте, що коньяк краще не тримати в холодильнику ― при кімнатній температурі Adjari набагато смачніший. А то ж, ставьте пляшку на стіл, і рухаємось далі!

Друга, не менш важлива складова ― пишний, щедрий стіл! Обов’язкові страви ― це звісно ж хінкалі, хачапурі по-аджарськи та баклажанові рулетики з горіховою пастою. Тут вже обирай: чи збігати в магазин і скористатися інтернет-рецептами, чи замовити доставку з грузинського кафе. Але у будь-якому разі задоволення виправдає клопоти. У грузин для таких частувань є одне слово «шемомечама» — «не хотів, але випадково з'їв».

Третій крок ― це звісно ж пісня, бо що ж то за грузинське застілля без душевного співу? Додавайте у плейлист рекомендації та готуйтеся підспівувати:

 1. Stephane - Tango Powered;
 2. Георгій Гілігашвілі ― «Я кохав»;
 3. Danial and Зарина Тилидзе — Chemo Sikvarulo;
 4. MGZAVREBI — Vazi;
 5. Зарина Тилідзе ― Momenatre;
 6. BANI ― Imedis Dilashi;
 7. Nino Katamadze ― Once In The Street;
 8. Kahaberi & Khanums ― ROMALE;
 9. Iriao ― For You;
 10. MGZAVREBI ― Gala.

Ну що, майже все готово, залишилась справа за малим ― зібрати близьких! Спитаєте: «Як, коли карантин?». А інтернет нащо? Влаштуйте відео-конференцію і готово! Для ліпшого ефекту пропонуємо проявити справжню грузинську щедрість і надіслати зі службою кур’єрської доставки по пляшечці Adjari всім, кого мрієте зібрати за своїм столом.

Якщо Adjari на столі, стіл накритий, гості он-лайн ― саме час підняти перший келих. Можна, звичайно, штовхнути промову від себе, а можна здивувати гостей і розпочати застілля грузинським тостом. Ми маємо добірку найрозповсюдженіших (взагалі, їх понад 200), але тримайте п’ять найважливіших:

 • «За Мир» ― «Мшвідобас!»;
 • «За жінок» ― «Манділоснебс!»;
 • «За наші родини» ― «Чвен оджахебс!»;
 • «За батьків» ― «Мшоблебм!»;
 • «За любов» ― «Сікварулс!».

Завершується кожен тост словом «Гаумарджос», що приблизно перекладається як «Ура»!

Ось стисло і все про головні атрибути грузинського застілля. Сподіваємося, змогли бути корисними! Бувайте здорові, джигіти! Гаумарджос, генецвале! Ваш Adjari.

Читайте також: «Як не набрати зайвої ваги на карантині — розповідає нутриціолог»

0%
67%
0%
33%
Такий email не зареєстровано у системі
Введите свой электронный адрес, на который мы отправим вам новый пароль.
Поле не должно быть пустым и содержать кириллицу
Спасибо!

Ваше сообщение принято.

Сожалеем :(

Во время обработки что-то пошло не так.

Bы можете отправить сообщение на электронный адрес betatest@nashkiev.com