Можно ли отказаться от еды в заведении, если она невкусная?

Тарас, шеф-повар

Вкус — понятие субъективное. Но, если объективная ошибка, вроде пересоленного или переперченного блюда — вполне. Недоготовленно или переготовленно — тоже.

Если ты сильно наглый, то администраторам проще убрать из счета. Зависит от уровня персонала. Если грамотный персонал, то хрен откажешься по причине «невкусно».

Но, так как, у нас работает кто-попало — шанс на успех большой.

Яаков, управляющий сети заведений Aroma espresso bar

Отказаться можно! А возврат денег зависит от политики заведения и от того, как оно относится к своим клиентам.

Самое странное — когда клиент съедает 80%, а потом заявляет: « — заберите, мне не вкусно», и ждет подарка. Так что, все не совсем однозначно.

Если сразу заявить, объяснив причину отказа, и она будет достаточно объективна (опять «серая логика») — «должны» предложить замену или переделать блюдо.

Сергей, юрист

Ви повинні знати, що відмова від оплати повинна бути аргументована. «Не сподобалося» — не може бути підставою для відмови платити. Майте на увазі, що заклад також може відправити блюдо на експертизу і якщо з’ясується, що з ним все в порядку, то вас зобов’язують викласти належну суму як за блюдо, так і за експертизу.

Згідно з Конституцією України ви не зобов’язані оплачувати чайові. Включення чайових в рахунок є незаконним, і ви маєте право їх не залишати.

Татьяна, юрист

Відмовитися завжди можна. Над вами не буде стояти шеф-повар та примушувати їсти замовлену страву. Інше питання, що саме особа вправі вимагати взамін страви, яка має гидкий смак. Зазвичай, заклади громадського харчування доволі лояльно вирішують ці конфлікти та пропонують замінити страву на аналогічну або ж будь-яку іншу. У разі неможливості вирішення конфлікту мирним шляхом, необхідно вимагати книгу скарг, зафіксувати факт порушення за допомогою акту та, за можливості, зберегти рештки їжі для проведення лабораторного аналізу на вміст шкідливих речовин у страві. Також, можливим є звернення до державних служб, що здійснюють контроль закладів громадського харчування, як наприклад до Державна санітарно-епідеміологічна служба України.

Вывод:
Можно, если осторожно. Но юристы не рекомендуют.