Статьи 04.07.2019

Експерт: Урівноважити «політичну форму» Зеленського може «технократичний зміст» Гройсмана

На думку експерта Миколи Філонова, оптимальним варіантом для Володимира Зеленського та нової парламентської коаліції було б збереження нинішньої економічного курсу, що реалізує команда Володимира Гройсмана.

Владимир Гройсман

Серед можливих кандидатів найчастіше українці у кріслі прем’єра бачать Юрія Бойка, Юлію Тимошенко та Володимира Гройсмана. Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» 12-20 червня.

13% бачать майбутнім прем’єром Бойка, 11% — Тимошенко і 10% не проти, щоб залишився Гройсман.

«При цьому, Гройсмана частіше хочуть бачити прем’єром на Галичині та в Центрі, Бойка — на Сході й Донбасі, Тимошенко — на Заході, Півночі, у Центрі та в столиці», — відзначають соціологи.

Найбільш рейтингового (серед партій ред.) претендента на посаду голови Кабміну від «Слуги народу» — Дмитра Разумкова бачать лише 6% респондентів.

Дані доволі показові, з яких можна зробити й певні висновки щодо майбутнього вектору розвитку української політики після парламентських виборів, — пояснює політичний експерт, директор Центру суспільно-політичного моніторингу «Вектор» Микола Філонов.

Умовне лідерство Юрія Бойка — це думка стійкого ядра «Опозиційної платформи — За життя», яка сформувалася ще в часи Партії регіонів. На реальні післявиборчі комбінації жодного впливу вона не справить, оскільки прем’єрства Бойка не допустить громадськість. Якщо Володимиру Зеленському потрібен новий Майдан проти реваншу, він може спробувати вдатися до такого кроку, але він не політичний самовбивця, — переконаний експерт.

Прем’єрство Юлії Тимошенко є більш реальним і вона, аналізуючи дані власних закритих соцопитувань, сама почала пробну кампанію у цьому напрямку, тиражуючи у ЗМІ меседжі, що молодому президенту потрібен досвідчений голова уряду. 11% — показник збереження стійкої мережі прихильників «леді Ю», яка також виникла ще років 15 тому, однак з того часу значно скоротилася. Проте і тут шанси, попри усі бажання Юлії Володимирівни, не є значними. На даній посаді, яка в умовах парламентсько-президентської республіки є ключовою у сфері економічної політики у державі, з призначенням Тимошенко можуть не погодитися впливові гравці у ЄС та США. Особливо, з огляду на введення у дію «Північного потоку-2» та загрозу припинення через Україну транзиту російського газу. Об’єктивно, за ЮВТ залишився величезний «шлейф» газових угод з Путіним. І ризики того, що Україна та ЄС знову можуть стати заручниками мутних «схем», іноземні фінансові донори бажали б мінімізувати.

Можна, звісно, зробити ставку на чергове «нове обличчя» з «Зе команди!», яким не обов’язково має бути Дмитро Разумков. Але це знову ж ризик шукання оптимальних шляхів навіть не розвитку, а стабілізації економічної ситуації, яку після виборів до Верховної Ради будуть розкачувати.

Як не дивно, проте оптимальним варіантом для Володимира Зеленського та нової парламентської коаліції було б збереження нинішньої економічного курсу, що понад три роки реалізує команда Володимира Гройсмана. За цей час гривня навіть дещо зміцнилася після обвалу 2014-2015 років, і громадянам часто дивно було спостерігати, як в обмінних пунктах дешевшав долар. На підйомі перебуває малий та середній бізнес, особливо у сфері інноваційних технологій. Надприбутки отримує аграрний сектор. І вперше за багато років в Україну потягнулися інвестиції.

Третє місце нинішнього прем’єр-міністра на тлі тотального антирейтингу колишнього президента і влади — це показник того, що в очах більшості українців Володимир Гройсман отримав стійку репутацію господарника, який без зайвих політичних заяв просто робить свою роботу.

Директор Центру суспільно-політичного моніторингу Микола Філонов:

«Для Володимира Зеленського вкрай необхідно зберегти цю економічну стабільність з ростом соціальних стандартів у перші місяці свого президентства, щоб розчарування виборців не унеможливило його шанси на утворення впливових депутатських фракцій у місцевих радах восени наступного року».

Наразі нове прем’єрство Володимира Гройсмана виглядає як виклик політичній доцільності, відповідно до якої кожна нова влада формує виконавчі органи з найближчого власного оточення. Однак, хто знає, може осінь 2019 року буде саме тим часом, коли вперше вибір буде зроблено на користь суто технократичного Кабміну.

Такий email не зареєстровано у системі
Введите свой электронный адрес, на который мы отправим вам новый пароль.
Поле не должно быть пустым и содержать кириллицу
Спасибо!

Ваше сообщение принято.

Сожалеем :(

Во время обработки что-то пошло не так.

Bы можете отправить сообщение на электронный адрес betatest@nashkiev.com