Головні ігри липня 2022 року

Липень — традиційно не особливо багатий на ігрові новинки місяць, але й тут не обійдеться без крутих релізів. Наприклад, пригоди рудого котика у кіберпанковому світі, які можуть стати чи не найцікавішою грою року. Або оновлена версія адреналінових перегонів Формула-1 чи фантастичний бойовик з азійським колоритом та часовою петлею. Коротко кажучи, сумувати не доведеться.

Stray

Платформи: PC, PlayStation 4, PlayStation 5
Жанр: Adventure
Дата виходу: 19 липня

Пригоди бродячого котика у похмурому кіберпанковому місті, де немає людей, а є тільки байдужі дроїди та небезпечні тварини. Пухнастий головний герой блукає неоновими вуличками, брудними підворіттями й дахами цього непривітного місця, розгадуючи його таємниці та намагаючись знайти шлях додому.

Stray дарує гравцям можливість побачити світ котячими очима та відчути, як воно — бути заблудлою твариною посеред великого та сповненого небезпек міста. При зустрічі з дивними мешканцями цього світу доведеться бути непомітним, спритним, нерозсудливим, а часом і набридливим, як і належить справжньому коту.

F1 22

Платформи: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X 
Жанр: Racing, Simulation
Дата виходу: 1 липня

Офіційна гра королівських перегонів Формула-1 сезону 2022 з модернізованими болідами та переглянутими правилами. На вибір гравців буде повний список з 20 пілотів та 10 команд, що беруть участь у реальних змаганнях.

В режимі "Моя команда" можна буде з нуля створити власну команду F1, дати їй назву, розробити фірмову ліврею та запросити легендарних пілотів, що будуть представляти її у змаганнях. А в режимі кар’єри — випробувати свої навички пілотування та позмагатися за перші рядки у режимі 10-річної та парної кар'єри. Також у грі також з'явиться головний підготовчий майданчик до F1 — Формула 2.

Loopmancer 

Платформи: PC
Жанр: Action, Roguelike, Platformer
Дата виходу: 14 липня

Дія цього стрімкого платформера в стилі "рогалик" розгортається у майбутньому, де протези та нанобіотехнології стали звичним явищем. Приватного детектива Сян Цзісю вбивають під час розслідування зникнення відомої журналістки, однак відразу після смерті він прокидається в спальні своєї квартири. І розуміє, що знову має прожити день своєї смерті. 

Після кожної смерті головний герой прокидатиметься у своїй квартирі та починатиме новий цикл, проте розвиток подій та долі персонажів будуть змінюватись в залежності від того, які рішення гравець приймав у минулому.

Klonoa Phantasy Reverie Series


Платформи: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Switch, Xbox One, Xbox Series X
Жанр: Platformer, Adventure
Дата виходу: 8 липня

Збірка, до якої входять ремастери двох перших ігор про пригоди антропоморфного звірятка, на ім'я Клоноа – Klonoa: Door to Phantomile та Klonoa 2: Lunatea's Veil. Перша з них побачила світ ще у 1997 році. Головний герой, що поєднує в собі риси кролика, кота та собаки, мандрує світами сновидінь та допомагає їхнім мешканцям.  

Всесвіт ігор та ігровий процес не зазнали суттєвих змін, але графіка стала значно кращою. Також ремастери отримали налаштування складності, щоб зробити їх доступнішими для гравців-початківців, та додатковий контент. 

As Dusk Falls

Платформи: PC, Xbox One, Xbox Series X
Жанр: Adventure, Interactive Drama
Дата виходу: 19 липня

Інтерактивна драма, яка досліджує заплутане життя двох сімей протягом тридцяти років. Все починається у 1998 році з невдалого пограбування в маленькому містечку в Аризоні, а як події будуть розвиватися далі, вже залежить від самого гравця. Кожен вибір матиме наслідки та впливатиме на життя героїв — чи виживуть вони та якими людьми стануть наприкінці історії. 

Гра пропонує поодинче проходження або корпоративний режим, що підтримує до вісьмох гравців одночасно. Щоправда, для багатокористувацької гри потрібно буде мати підписку Xbox Game Pass Ultimate або Xbox Live Gold.

Matchpoint — Tennis Championships

Платформи: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Switch, Xbox One, Xbox Series X
Жанр: Simulation, Sports
Дата виходу: 7 липня

Ще один спортивний симулятор. Цього разу — професійного гравця в теніс. Ігровий процес досить стандартний для такого типу ігор: створюєте власну майбутню зірку великого тенісу, тренуєте її, поступово відточуючи свій стиль гри, та берете участь у змаганнях. Серед суперників будуть реальні зіркові гравці, а матчі проходитимуть на десятках унікальних кортів з різним покриттям, яке впливатиме на поведінку м’яча.

За словами розробників, гра фокусується на тактичному реалізмі, відмінно переданій фізиці руху м'яча та розширених можливостями для управління. Все це максимально має наблизити віртуальні тенісні матчі до справжніх.

MADiSON

Платформи: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X
Жанр: Survival, Horror
Дата виходу: 8 липня

Психологічний горор від першої особи з напруженим геймплеєм та моторошною історією. Головна героїня Лука прокидається у темній замкненій кімнаті з закривавленими руками. Дівчина одержима демоном, який мучить її та змушує робити жахливі речі для продовження багаторічного кривавого ритуалу. Чи вдасться їй завершити цей зловісний обряд?

Основною "зброєю" гравця стане фотокамера швидкого друку, яка допоможе розв’язувати численні загадки та врешті решт розкрити жахливу сутність місця, в якому вона опинилась. Кожне проходження гри відрізнятиметься від попереднього завдяки різноманітності випадкових подій та мінливих головоломок.

Xenoblade Chronicles 3

Платформи: Nintendo Switch
Жанр: Action RPG
Дата виходу: 29 липня

Продовження франшизи рольових ігор про світ Айоніос, де роками триває протистояння двох націй Кевес та Агнус. Один народ володіє магічними технологіями, а інший має високорозвинені механічні технології. Шість головних героїв опинилися у вирі цієї багаторічної ворожнечі. Вони належать до протилежних сторін, але вимушені забути свої розбіжності й разом протистояти новій глобальній загрозі.

Події гри відбуваються у відкритому фантастичному світі, сповненому неймовірними створіннями, небезпечними бойовими машинами, безліччю цікавинок та неймовірними краєвидами. Гравець керуватиме одразу цілим загоном з шести персонажів, кожен з яких має унікальні навички та здібності.

Це серіали, які виходять у липні