Це українські бренди, які виготовляють вишиванки

Цьогоріч Всесвітній день вишиванки відзначають 18 травня.

Свято припадає третій четвер місяця. Відзначати його почали лише у 2006 році за ініціативи студентки Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесі Воронюк. Тоді вони разом з одногрупником домовилися прийти у вишиванках. Ідею підтримали інші студенти та викладачі. Таким чином маленька домовленість переросла в традицію не тільки для України, а й для деяких європейських міст. Особливо зараз, коли мільйони українці вимушено виїхали за кордон.

День вишиванки 2021

Зазвичай в цей день відбуваються ярмарки, концерти та марші вишиванок, але через повномасштабну війну масових заходів в Україні не планується. Проте можна навіть просто пройтися в улюбленій вишиванці містом чи зустрітися з друзями на каву.

А для тих, в кого немає ще вишитої сорочки чи просто хочеться оновити гардероб традиційним українським одягом, ми зібрали добірку брендів, які виготовляють сучасні вишиванки.

LELITKA

В українського бренду Lelitka можна знайти сучасні вишиті сорочки, сукні, костюми тощо. Переосмислений етнічний одяг представлено в різних фасонах та кольорах. Вишивка на жіночих речах від Lelitka зроблена різними техніками та матеріалами — бісером, хрестиком, решетилівкою тощо. Тут можна знайти святкові, весільні, ділові та повсякденні вишиванки. Ціни на них стартують від 1950 грн.

Вишиванки від українського бренду Lelitka

VITA KIN

Про ці лляні вишиті сукні Віти Кін чули в усьому світі. Створений у 2014 році, бренд вже за рік піднявся настільки, що в The Wall Street Journal назвали його продукцію найпопулярнішими сукнями року. Прикрашені візерунками та вишивкою, витончені сукні-вишиванки середньої та максі довжини VITA KIN не відстають від світових тенденцій. Ентнічний одяг бренду користується великою популярністю серед зірок. Прайс відповідний — сукні в середньому коштують понад 30 000 грн.

2KOLYORY

Український бренд 2KOLYORY пропонує сучасний вишитий одяг для всієї сім’ї. Тут можна знайти парні, святкові, весільні та повсякденні вишиванки. Для жінок у 2KOLYORY представлені вишиті сорочки, сукні, спідниці тощо. Для чоловіків — вишиті сорочки та вишиванки. Крім того, бренд пропонує й аксесуари до образу — намисто, корсети, пояси та інші прикраси. Ціни на традиційний одяг стартують від 2300 грн.

Вишиванки від українського бренду 2KOLYORY

VARENYKY FASHION

Дизайнерські вишиванки від українського бренду Varenyky Fashion поєднують у собі традиції та сучасність. Візерунки для вишивки дизайнери розробляють разом з етнологами. У бренді кажуть, що створюють не просто модний, але й сакральний одяг, вкладаючи в нього особливі сенси завдяки оберегам, вишитим на сорочках. Вартість в середньому складає від 4000 грн.

Вишиванки від українського бренду Varenyky Fashion

FOBERINI

У Foberini відтворюють старовинні традиції у сучасному дизайні. Вишиванки для жінок та чоловіків виготовляють вручну, подекуди тижнями. Тут можна знайти як повсякденний вишитий одяг, так і речі для особливих подій. Перші представлені сорочками, сукнями, вишиванками, спідницями тощо. Другі мають в арсеналі ювелірний одяг, business edition, одяг для пляжу, відпочинку, весілля, вінчання тощо. Ювелірний одяг бренду — це розшиті перлами сукні й блузи. Ціни стартують від 7700 грн.

Вишиванки від українського бренду Foberini

ВІЛЬНІ ЛЮДИ

Майстерня вишитого українського одягу "Вільні люди" пропонує на вибір різноманітні вишиті сукні та вишиванки для жінок і чоловіків. На сайті бренду можна придбати етноодяг з півнями, волошками, бджолами, кукурудзою та великою кількістю інших креативних візерунків. Незабаром в продаж надійдуть новинки, серед яких вишиванка кольору хакі з "Мрією" на рукавах.

У середньому ціни на вишитий одяг бренду стартують від 2500 грн.

Вишиванки від майстерні вишитого українського одягу "Вільні люди"

ПТАХА

Український етнобренд "Птаха" виробляє жіночі вишиванки на кожен день. Тут представлені сукні та блузи з вишивкою різних кольорів та фасонів. Один із приємних бонусів бренду — наявність бюджетних колекцій. У "Птаха" можна знайти вишиті сорочки вартістю до 1500 грн. Крім того, до Дня вишиванки діють знижки.

Вишиванки від українського етнобренду "Птаха"

ГОЙРА

Студія вишиванки "Гойра" пропонує клієнтам сучасний та традиційний етноодяг для всієї сім’ї. Тут можна обрати серед безлічі варіантів стильних вишиванок, вишитих суконь, костюмів, жилеток тощо. Особливість одягу бренду ще й в тому, що покупець може вносити правки у візерунок, створюючи свою унікальну річ. Ціни на вишиванки стартують від 3600 грн.

Вишиті жилети від української студії вишиванки "Гойра"

ETNODIM

Український бренд Etnodim пропонує клієнтам дизайнерський національний одяг для всієї сім’ї. Крім того, тут можна придбати набір, щоб вишити сорочку власноруч. До конструктора входять нитки, трафарети та базова блуза. Якщо ж хочеться відразу готову річ, то вишиванки тут коштують від 3200 грн.

Лляні вишиванки від українського бренду Etnodim

CHERNIKOVA

Український бренд етноодягу дизайнерки Любові Чернікової позиціює себе як місце для наповнених змістом національних образів. Тут представлено 22 колекції вишитих речей для чоловіків і жінок, в яких поєднано традиції та сучасність. Зокрема мова йде святкові сорочки, сукні, керсетки, пальта тощо. Також бренд може створити індивідуальну вишиванку за вашими мірками та дизайном. Ціни на вишиті сорочки стартують від 3200 грн.

Вишиванки від українського бренду Chernikova