Як «Благодійний аукціон у Булгакова» рятує перлину Андріївського узвозу
«Благодійний аукціон у Булгакова» відбувся 14 грудня на Андріївському узвозі, 13а – у музеї Міхаїла Булгакова. Ініціатором події виступив меценат, засновник Фонду «Культурні новації» Владислав Трубіцин.
На його прохання приватні колекціонери Києва для участі в аукціоні надали антикварні предмети з власних колекцій. Близько третини лотів надав сам Владислав Трубіцин. Зокрема, на торгах були представлені раритетні антикварні книги, картини відомих майстрів Київської школи, прикладне мистецтво, предмети київської старовини тощо.

До речі, відомі колекціонери країни почали полювання на окремі раритетні речі ще задовго до аукціону, просячи зняти ці лоти з відкритих торгів на свою користь.
Зі 120 лотів, виставлених на продаж, 76 пішли з молотка, знайшовши нових хазяїв. Усі кошти, отримані від продажу лотів, спрямовані на потреби Музею Булгакова.

Як відомо, будівлі виповнилось 130 років, в неї частково відсутній фундамент, є проблеми з ґрунтовими водами, майже зруйнований ганок, занедбане горище. Державного фінансування катастрофічно не вистачає, і Музей нерідко виживає за рахунок коштів меценатів і друзів Дому. Владислав Трубіцин вже понад десять років поспіль підтримує Музей Булгакова, втілюючи на його базі численні проекти. Це сприяє популяризації Музею, який є «родзинкою» Андріївського узвозу.
Я хочу започаткувати нову традицію соціально відповідального меценатства, за якої усі пам'ятки історії, культури та архітектури будуть захищені від знищення, за ними будуть закріплені добровільні куратори. Ми маємо зберегти той історичний спадок, який робить нашу культурну традицію цілісною, повною і ґрунтовною. Лише вона дає зв'язок поколінь і поєднує нас спільними колективними цінностями, філософією та інтересами.
Владислав Трубіцин
На думку директорки Дому-музею Булгакова Людмили Губіанурі, приватне меценатство відіграє вирішальну роль у збереженні видатних пам'яток, оскільки державного фінансування явно не вистачає.

Фонд «Культурні новації», засновником якого є меценат, арт-бізнесмен, видавець Владислав Трубіцин, займається популяризацією літературної класики і започаткуванням нових традицій проведення культурних подій столиці. Наймасштабнішою став фестиваль міської культури «Булгаков-FEST», який відбувся 13-14 вересня у Києві на Андріївському узвозі за участі близько 20 тис. киян та гостей столиці. В найближчих планах Фонду – проведення «Булгаков-FEST» у вересні 2020 року.
Фонд також займається книговиданням і підтримкою проектів, які популяризують читання і підвищують інтелектуальний потенціал нації. Ці завдання втілюються у межах проекту «Іншокнига», який покликаний осучаснити українську літературну класику за рахунок нестандартного, андеграундного підходу до оформлення класичного тексту. Першим модерновим виданням такого типу книги стане «Чорна Рада» Пантелеймона Куліша, присвячена до 200-річчя з дня народження письменника.

Нагадаємо, 7 грудня у Музеї Булгакова відкрилася передаукціонна виставка у Домі-музеї Булгакова на Андріївському узвозі, 13а. Виставка пропрацювала тиждень, протягом якого усі охочі мали можливість ознайомитися з представленими до торгів лотами.
Фото: Ярослав Шуров
Верстка: Каріна Тимченко