Павло Зібров про Київ
Колаж: Микита Шклярук

Павло Зібров — легендарний український співак, який створив не менш легендарну пісню про Хрещатик. Проте чому він обрав саме його?

У постійній рубриці «Про Київ» співак ділиться улюбленими вулицями Києва, закладами, де обожнює проводити час з рідними, та місцем, яке його наповнює та відновлює. 

Чи маєте ви улюблені кав’ярні, бари та заклади в Києві? Чому вони? 

Через брак часу не так часто вдається відвідати нові заклади, але вже багато років всі родинні важливі події  ювілеї, срібне весілля, випускний вечір Діани (доньки Павла - ред.),  ми святкуємо в заміських ресторанах. Це «Купецький двір, «Тандир», «KNZS», а також «Маріо», що знаходиться в серці столиці. 

У цих закладах зручне розташування відносно нашого будинку. Вони мають вишуканий стиль, смачні страви, привітний персонал та святкову сімейну атмосферу. На природі там чудові краєвиди —  старовинні дуби, клени, сосни. Дуже затишно.  

Павло Зібров з дружиною Мариною

Уявіть, що в Київ вперше їдуть ваші знайомі. У які місця, на які вулиці ви б їх повели, щоб показати трушний дух міста? 

Обовʼязково ми з ними пройдемося улюбленим Хрещатиком і будемо наспівувати мою легендарну пісню, дійдемо до Алеї Небесної сотні та вшануємо памʼять всіх загиблих. Також завітаємо на Андріївський узвіз, послухаємо вуличних музикантів, випʼємо кави, купимо всіляких дрібничок, подивимось картини від молодих та знаних митців. До речі, у нас у квартирі багато витворів мистецтва саме звідти. Також хотів би повести в Музей мікромініатюр Миколи Сядристого. Це одне з тих мистецтв, які неможливо зрозуміти, передати словами та усвідомити – його можна лише відчути! 

Назвіть улюблені місця та способи відпочинку в Києві.

Моє місце сили, натхнення та відпочинку  це дім. Тут я насолоджуюсь природою, пораюсь в садку, який я дуже люблю, проводжу час з родиною, запрошую друзів, пишу музику. Тут відпочиває та наповнюється моє тіло й душа. В місто я вибираюсь тільки у справах  на зйомки, інтервʼю, концерти. Оскільки вулицями мене впізнають, для мене там немає відпочинку. 

З дитинства дуже люблю дитячу залізницю. Там залишилось багато приємних спогадів. Також, коли Діанка була маленька, ми часто ходили в парк Шевченкатеж особливе місце в нашому житті. 

Я люблю Київ, тому що, і не люблю Київ, тому що… 

Я люблю Київ за його ритм життя  не уявляю інакшого. За людей — привітних та світлих. Тут живуть всі мої близькі та рідні. За багато приємних спогадів, особливих місць, моментів. 

Я не люблю Київ… це питання загнало мене  в кут. Так, можливо в Києві є багато забудов, не екологічних місць та інше, до чого можна мати питання, але я люблю його таким, який він є — зі всіма його плюсами та мінусами. Я радий, що живу саме тут. 

Якби столиця була людиною, то якою? 

Я думаю, ця людина була б дуже енергійною, амбітною, талановитою та творчою, постійно в русі, зі своїми мріями та цілями, власним стилем  сучасним, але з нотками автентики. 

«Про Київ». Ната Жижченко (ONUKA) — про улюблені місця столиці та магію Дніпра