Ні стереотипам: розмова з дівчиною на рожевому Запорожці

Зараз у автопарку Каті крім рожевого Запорожця  «Горбатий» ЗАЗ-965 1962 року, придбаний у зоні АТО, Москвич-407 1961 року, передньомоторний Дріфт-Корч, перероблений із ЗАЗ-968М, а також кастом мотоцикл з коляскою. Напередодні фестивалю Old Car Land, що проходить у Києві 9-12 травня, поговорили з нею про історію незвичайної ретро-автівки, жінок-автомобілістів та реакцію оточуючих. 

ПРО БЕНЗИН У КРОВІ

Під час вагітності мама Каті працювала водієм таксі ГАЗ-24. «А коли я почала притискати маму до керма, їй довелось звільнитися, — жартує Катя. — Виходить, у моїй крові бензин тече з самого дитинства».

Захоплюватися автівками Катя почала ще з дитинства. Багато спілкувалася з хлопцями, читала книги та інструкції. «З мене навіть сміялись, що я з тими мануалами по ЗАЗ всюди таскаюся, і у косметичці замість помади — ключ 8/10 та щипці», — згадує Катя.

Зараз у чоловіка Каті є власне СТО, де вони ремонтують не лише сучасні, але і ретро-автівки. Катя займається переважно фарбами та авто-матеріалами, проте своє авто ремонтує сама. А у вільний час майструє вироби з натуральної шкіри: ремені, гаманці та інші аксесуари.

Запорожець на дорозі. Фото: Old Car Land

ПРО ІСТОРІЮ РОЖЕВОГО ЗАПОРОЖЦЯ

Катя — фанатка ретро автомобілів. «Новий автопром не має такої душевності, як старі авто», — говорить дівчина. Вона захоплюється як американськими автівками 50-60-х років, так і вітчизняним автопромом.

Рожевий Запорожець ЗАЗ-968А 1978 року з'явився у її житті випадково. Дівчина шукала «донора» для свого «Горбатого» (ЗАЗ-965А) і знайшла в інтернеті оголошення про продаж рожевого Запорожця. Він був зі зламаним двигуном і вартував недорого.

«Поїхала з друзями просто по приколу його подивитися. Мені одразу сказали, що це моє авто. Наше з ним перше знайомство почалось романтично, з ремонту — я одразу відламала салонне дзеркало та ручку дверей», — згадує Катя.

Запорожець Каті дістався вже пофарбованим у рожевий колір. «За словами продавця, раніше запорожець належав дідусю, який їздив на ньому у ліс за бобрами. Більше з його історії не знаю нічого. Дідуся теж знайти не вдалося», — розповідає Катя.

Рожевий Запорожець, вид ззаду. Фото: особистий архів

ПРО СТЕРЕОТИПИ

Здавалося б, жінка за кермом рожевої автівки. Але Катя говорить, що її Запорожець у всіх викликає лише посмішки і зве його за це «позитивмобілем».

«Стереотипи є у далеких людей, які не знають, що таке «володіти автомобілем». Більшість же у захваті від дівчини за кермом будь-якої ретро-автівки. А коли вона ще й вміє її ремонтувати, то взагалі», — коментує Катя.

Був випадок, коли дівчину на дорозі спинили два хлопці на джипі та запитали, чи можна поцілувати їй руку. Просто за те, що в неї така автівка.

Рожевий Запорожець на фестивалі Old Car Land. Фото: особистий архів

«Після невеликих допрацювань Рожевий став куди потужнішим, і моя жага до фігурної їзди починає давати про себе знати. Іноді я катаюся на ньому до такої міри, що починають горіти покришки, тому приймаю у подарунок рідну гуму від ЗАЗ, — сміється дівчина. — Неповторні емоції отримуєш під час керування цим авто. Навіть у моменти, коли усе дістало і немає настрою, після поїздки на ньому стає якось легше. Чи то від уваги та посмішок, чи то від того, що увесь зосереджений на авто та постійно слухаєш, як воно працює і де що дзеленчить не так, як треба. Одне можу сказати точно, він — не просто річ, яка доставляє людину з пункту А в пункт Б».

Катя приймає у подарунок рідну гуму від ЗАЗ. Фото: особистий архів

Також Катя зізнається, що їй часто пишуть у соціальних мережах — можуть просто написати про те, що крута машина, можуть запитати щось про ремонт ЗАЗа чи орендувати на весілля. Є також талановиті фотографи, які влаштовують фотосесіі. А є й такі, які надихаються настільки, що також купують собі ЗАЗ.

Рожевий Запорожець на зймоках телешоу «4 весілля». Фото: особистий архів

Власне, завдяки ЗАЗам Катя познайомилася з чоловіком: у 2009-му вона потрапила до ЗАЗ-клубу, де і зустріла майбутнього обранця на білому тюнінгованому ЗАЗ-968М. 

ПРО ВИТРАТИ НА РОЖЕВОГО ДРУГА

Катя не раз намагалася порахувати, скільки вона вже вклала у ремонт автівки. «Старе авто потребує постійної підтримки у робочому стані. Десь щось підкрутити, десь щось замінити. З часом перестала це відслідковувати», — зізнається дівчина.

Продавати рожевого запорожця Катя не збирається, каже, що за нього не заплатять стільки, скільки він коштує.

Мініатюрна копія Запорожця. Фото: особистий архів

ПРО МАШИНУ МРІЇ

«Мрія, — говорить Катя, — це річ настільки нестабільна, що навіть не знаю, яку обрати. Великої уваги заслуговують американські автівки 50-70-х років. Також є достойні екземпляри у Toyota, Volkswagen. Може моя мрія — це величезний автопарк?»

«Портрет» рожевого Запорожця. Фото: особистий архів

Познайомитись з Катею та її рожевим запорожцем можна на фестивалі Old Car Land 9-12 травня, що пройде на території Музею авіації. 

Читайте також: «Гід по фестивалю Old Car Land: що дивитсь і як розважатися».