Новости 22.11.2018, 14:53

Washington Times: на думку британської розвідки, в Україні працює високопоставлений «кріт»

Британський розвідник підготував доповідь з приводу можливих загроз прозахідному курсу України, що виходять від Росії.

Олег Рибачук
Олег Рибачук

У доповіді високопоставленого британського розвідника про можливі загрози, що виходять від Росії, напередодні президентських і парламентських виборів в Україні, виявлені рекомендації провести більш ретельний аналіз громадської діяльності Олега Рибачука, колишнього віце-прем’єра і голови Адміністрації Президента України. Також рекомендується перевірити діяльність пов’язаних з ним громадських організацій, як пише Washington Times.

Західні військові експерти звертають увагу на гібридні інструменти російських спецслужб, оскільки саме невійськові методи складають 80% зусиль росіян в сучасних конфліктах. Очевидно, що Кремль спробує вплинути на результати президентських і парламентських виборів, щоб зупинити прозахідний курс України. Росії вже вдавалося зробити це раніше — через шість місяців після «Помаранчевої революції» прозахідна більшість була залучена у внутрішні конфлікти. В результаті — Віктор Янукович став Прем’єр-міністром, а потім і Президентом України, — нагадують американські журналісти.

Для роботи в суспільствах, що мають сильну антиросійську позицію, росіяни традиційно використовують не проросійських політиків, а агентів, які діють так, нібито вони поділяють позицію цільової аудиторії, — вважає високопоставлений офіцер британської розвідки, якого журналісти Washington Times інтерв’ювали, щоб зрозуміти, як російські спецслужби ведуть свої невійськові операції. Британський розвідник, що спеціалізується на викритті агентури російських спецслужб і кампаній по дезінформації, разом з колегами, підготував доповідь з приводу можливих загроз прозахідному курсу України, що виходять від Росії.

У доповіді представлені імена людей, відомих на Заході як прихильників демократичних цінностей. Серед них — Олег Рибачук, колишній віце-прем’єр і глава Адміністрації Президента України, який в останні роки активно бере участь в побудові громадянського суспільства. За інформацією британців, за часів СРСР Олег Рибачук пройшов навчання в ГРУ, а потім працював в Індії, використовуючи як прикриття посаду перекладача в державній компанії «Зарубежнефть» (яку пізніше очолив Микола Токарєв, керівник Володимира Путіна в дрезденській резидентурі КДБ — ред.). Офіцер спецслужб СРСР Олег Рибачук мав регулярні контакти з індійськими політичними партіями та надавав їм фінансування, про що, за словами британського розвідника, є незаперечні докази також в індійської контррозвідки.  Навряд чи Рибачук припинив свою співпрацю з російськими службами безпеки, оскільки він як і раніше володіє надзвичайно важливою інформацією про російських агентів в Індії, що є дуже важливою інформацією для Москви.

Автори статті в Washington Times закликають провести більш ретельний аналіз діяльності пана Рибачука в Україні, який залишив вершину політичної сцени й зник в тіні ряду громадських організацій, де він є членом керівних органів.

Раніше про роботу Рибачука на радянські спецслужби вже заявляли екс-керівник ГУР генерал-лейтенант Олександр Скіпальський і екс-керівник СЗР України генерал армії Микола Маломуж. Сам Олег Рибачук визнає, що мав контакти з радянськими та російськими спецслужбами, але відмовляється розкривати будь-які деталі.

6%
85%
0%
9%
Такий email не зареєстровано у системі
Введите свой электронный адрес, на который мы отправим вам новый пароль.
Поле не должно быть пустым и содержать кириллицу
Спасибо!

Ваше сообщение принято.

Сожалеем :(

Во время обработки что-то пошло не так.

Bы можете отправить сообщение на электронный адрес betatest@nashkiev.com