Новости 11.07.2019, 15:44

В Україні запустили державний фонд стартапів

Фінансування проекту може зрости до 4 млрд грн.

український фонд стартапів
Окрім гранту можна отримати й пільговий кредит. Фото: Delo.ua

Кабінет міністрів України офіційно запустив в країні «Український фонд стартапів» для підтримки інноваційних проєктів. Про це повідомляє Delo.ua.

«Український фонд стартапів» — це офіційна організація з державним фінансуванням, яка буде видавати гранти молодим українським проєктам. Зараз обсяг фонду становить 390 млн грн.

Для підтримки стартапів фонд спочатку видаватиме гранти на суму від 25 000 до 75 000 доларів. На наступних етапах, для найуспішніших проєктів, вже будуть видавати кредити на пільгових умовах.

Проєкти мають бути реалізовані протягом 24 місяців. Фонд буде проводити моніторинг результатів проєктів, а також консультувати їх. У фонді також уточнили, що не збираються практикувати спільне фінансування проєктів з зовнішніми інвесторами.

Управляти організацією буде Наглядова рада, яка складається з семи осіб. Безпосередньо за відбір стартапів буде відповідати конкурсна комісія. У фонді також буде працювати Експертна рада з 10 осіб та Операційний блок.

Гроші з фонду на розвиток можуть отримувати малі й макропідприємства, а також ФОПи. У фонді поки не розповідають про конкретні вимоги до стартапів. Єдине, відомо, що проєкти повинні будуть мати українську юридичну реєстрацію. Після закінчення програми її можна буде змінити.

Заявки можна буде подавати онлайн на порталі фонду. Конкурсна комісія буде оцінювати проєкти та проводити пітчинг наживо. Після цього буде визначатися переможець і відбудеться підписання договору. При відборі будуть оцінювати технічну і комерційну можливість реалізації проєкту. Основні критерії — інноваційність, комерціалізація, команда і фінанси, стійкість.

Днями відбудеться перше засідання Наглядової ради, після чого будуть затверджені конкурсна комісія, критерії відбору, а у вересні почнеться прийом заявок.

Раніше ми писали, що дерев’яні карти від українців за допомогою краудфандінга зібрали 500 тис. доларів.

Такий email не зареєстровано у системі
Введите свой электронный адрес, на который мы отправим вам новый пароль.
Поле не должно быть пустым и содержать кириллицу
Спасибо!

Ваше сообщение принято.

Сожалеем :(

Во время обработки что-то пошло не так.

Bы можете отправить сообщение на электронный адрес betatest@nashkiev.com