Новости 09.08.2018, 13:15

Платні пляжі в Києві поза законом, — КП «Плесо»

У «Плесо» пояснили, хто має право обмежувати вхід на пляж і що робити, коли за це вимагають гроші.

Платні пляжі Києва
Платні пляжі поза законом. Фото: facebook.com/MayachokBeachClub

Платні пляжі у Києві та загалом в Україні є незаконними, і ніхто не має права стягувати з людей плату за вхід на пляж. Про це заявили у КП «Плесо» у відповідь на численні запити киян.

Там пояснили, що купання на пляжах є реалізацією громадянами права на загальне водокористування, тож воно не може бути платним. Обмеження чи заборона купання можливі лише з метою охорони життя і здоров’я людей, охорони навколишнього середовища тощо. Встановлювати такі заборони можуть тільки органи влади та місцевого самоврядування.

Тож вхід на усі офіційні муніципальні пляжі Києва є абсолютно вільним, а будь-які «приватні платні VIP-пляжі» є протизаконними, і з ними мають розбиратися правоохоронні органи. Тому, якщо десь обмежують вхід на пляж та вимагають плату, громадяни мають право відразу викликати поліцію.

Водночас на території пляжів можуть надаватися окремі платні послуги: оренда тапчанів, торгівля продуктами тощо. Ці послуги мають надаватися виключно тими підприємцями, які оформили свою діяльність відповідно до законодавства і мають відповідні дозволи. При цьому будь-яке нав’язування платних послуг є неприпустимим.

Також на столичних пляжах надаються безкоштовні муніципальні сервіси: чергування рятувальників, робота медпункту, душові, питна вода (фонтанчики) і громадські вбиральні.

Нагадаємо, що Мінздрав опублікував перелік небезпечних пляжів Києва та України, на яких краще не купатися.

0%
0%
0%
0%
Такий email не зареєстровано у системі
Введите свой электронный адрес, на который мы отправим вам новый пароль.
Поле не должно быть пустым и содержать кириллицу
Спасибо!

Ваше сообщение принято.

Сожалеем :(

Во время обработки что-то пошло не так.

Bы можете отправить сообщение на электронный адрес betatest@nashkiev.com