Новости 24.06.2019, 17:15

Київ відвідала генеральний секретар Європейської академії наук, мистецтв і літератури Ніколь Лемер Д’Агаджіо

Кульмінацією перебування пані Ніколь у Києві стало відкриття виставки її картин.

На запрошення президента Національного центру «Мала академія наук України», Станіслава Довгого, Київ відвідала французька професорка, генеральний секретар Європейської академії наук, мистецтв і літератури Ніколь Лемер Д’Агаджіо. Візит проходив у рамках заходів XIII всеукраїнського фестивалю науки та мав насичену триденну програму лекцій, зустрічей та презентацій, під час яких всім охочим вдалося більш глибше познайомитися з творчістю художниці та налагодити тісну співпрацю між науковими установами Франції та України.

Українсько-французька співпраця в науковій та культурній галузях має високу динаміку зростання. Це було помітно вже на церемонії відкриття Всеукраїнського фестивалю науки, де окрім Ніколь Лемер Д’Агаджіо була присутня Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон, а Посольство Французької Республіки — традиційно виступає головним партнером днів науки в Україні.

На церемонії відкриття пані Ніколь зазначила, що їй відомо про давню українську наукову традицію і вона рада можливості ближче познайомитися з українськими колегами.

Після офіційного відкриття Всеукраїнського фестивалю науки Генеральний секретар Європейської академії наук, мистецтв і літератури провела лекцію для слухачів Малої академії наук України «Наука і мистецтво. Історія європейських академій». Пані Ніколь розповіла про основні етапи розвитку своєї кар’єри як митця та новітні напрацювання Європейської академії наук, мистецтв і літератури.

Пані Лемер наголосила, що їй дуже приємно знайомитися з діяльністю Малої академії наук, адже у Франції також почали активно ставитися до такої проблематики, прикладом чого є цьогорічний Указ французького Президента Емануеля Макрона про обов’язкову дошкільну освіту з 3 років. Французькі наукові кола дуже схвально ставляться до такого рішення, адже саме у цьому віці у дітей починають активно розвиватися творчі та мистецькі якості, яким можна буде дати значний поштовх за допомогою активної державної політики.

Закінчила свій виступ генеральний секретар цитатою з Вергілія, який сказав, що набридає все, окрім навчання. І саме безперервне навчання допомогло художниці зберігати свою славу та актуальність протягом кількох десятиліть. Адже як тільки вона втомлювалась від чогось, то одразу починала вивчати щось нове, але ніколи не забувала, що найбільшим, найкращим, найвидатнішим явищем в мистецтві залишається природа, і саме з цим явищем працювала художниця.

Генеральний секретар Європейської академії наук, мистецтв і літератури, також відзначила високий потенціал України у    сфері культури, який потрібно показувати за кордоном. Саме тому готують виставку українських художників у Франції та переклади українських письменників на французьку мову. Пані Ніколь зазначила, що великі поети та літератори нерідко стають передвісниками глобальних цивілізаційних процесів.

Кульмінацією перебування пані Ніколь у Києві стало відкриття виставки її картин. Подивитися на відомі в усьому світі твори прийшло багато високоповажних гостів, серед яких і Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Коментар очільника Міністерства, викликав позитивні емоції у художниці, яка сказала, що Лілії Гриневич вдалося коротко передати зміст її вчорашньої лекції.

Довідково: Ніколь Лемер Д’Агаджіо народилася у Ніцці; зовсім юною створила серію картин фігуративного спрямування олією та пастеллю, а в одинадцятирічному віці виборола Першу премію на Художньому конкурсі міста Канни, відкритому і для дорослих учасників.

З часом мисткиня розпочала цікавитися поєднанням наукового і мистецького досвідів, створила декілька монументальних композицій символічного характеру, ставши, таким чином, однією з перших представниць «гіперабстракції». Її монументальні полотна «Квантова механіка», «Метаморфози», «Хімія Кохання», «Принципи термодинаміки» експонувалися у престижних французьких і закордонних музеях.

Не залишалася пані Ніколь осторонь і суспільних проблем, зокрема долучилася до руху за підвищення статусу жінки, присвятивши цьому численні виступи в пресі. За активну позицію її було обрано Міжнародною головою комісії з питань культури й мистецтв Професійної спілки жінок Франції, а також заступником мера міста Антіб Жуан-ле-Пен. До того ж художниця і громадський діяч є засновницею і довічним генеральним секретарем Європейської академії наук, мистецтв і літератури, що свого часу стала офіційним партнером ЮНЕСКО і до участі в якій мадам Лемер Д’Агаджіо долучила багатьох знаних митців і науковців з 58 країн світу, серед яких 70 Нобелівських лауреатів.

Такий email не зареєстровано у системі
Введите свой электронный адрес, на который мы отправим вам новый пароль.
Поле не должно быть пустым и содержать кириллицу
Спасибо!

Ваше сообщение принято.

Сожалеем :(

Во время обработки что-то пошло не так.

Bы можете отправить сообщение на электронный адрес betatest@nashkiev.com