Новости 13.11.2019, 15:25

Київрада пропонує прийняти закон про українську мову жестів

Ухвалення такого закону підвищить статус мови жестів як повноцінного засобу спілкування.

Мова жестів
Депутати Київради попросили Верховну Раду прийняти закон про українську мову жестів. Фото: thehansindia.com

Депутати Київради звернулися до Верховної Ради, Кабінету міністрів і Міністерству культури України з проханням якомога швидше прийняти закон України «Про українську мову жестів». Про це повідомляє прес-служба Київради.

Столичні депутати вважають, що прийняття такого закону підвищить статус мови жестів як повноцінного засобу спілкування. А також закріпить умови, які дозволять людям, що використовують мову жестів, реалізовувати свої права на рівні з іншими.

«Люди, які користуються жестовою мовою, не завжди вільно можуть спілкуватися нею в побуті, громадському чи політичному житті та бути почутими. Звичайно, це обмежує їхні права та можливості у навчанні, комунікації, доступі до послуг. Саме тому жестова мова потребує підтримки на законодавчому рівні. Держава повинна включати в суспільне життя ту частину своїх громадян, які спілкуються жестами», — зазначив ініціатор звернення, депутат Київради Вадим Сторожук.

Раніше ми повідомляли, що Кабмін створив Національну комісію зі стандартів мови. Вона визначить, наскільки володіють українською потенційні чиновники та кандидати на отримання українського громадянства.

0%
0%
0%
0%
Такий email не зареєстровано у системі
Введите свой электронный адрес, на который мы отправим вам новый пароль.
Поле не должно быть пустым и содержать кириллицу
Спасибо!

Ваше сообщение принято.

Сожалеем :(

Во время обработки что-то пошло не так.

Bы можете отправить сообщение на электронный адрес betatest@nashkiev.com