Новости 16.04.2007, 00:00

Киевские супермаркеты не хотят снижать цены

Как и предсказывали злые языки, широко разрекламированный меморандум между торговцами и правительством о замораживании цен оказался фикцией. Это видно невооруженным глазом на полках магазинов и это же признают и власти.

"Супермаркеты не выполняют условия меморандума, подписанного 3 апреля между Кабмином и производителями основных продуктов с владельцами 7 крупнейших сетей розничной торговли в Украине. Почти во всех регионах Украины были выявлены факты превышения обусловленной 10%-й торговой наценки на социально значимые продовольственные товары", — сообщает пресс-служба Налоговой со ссылкой на главу ведомства Сергея Буряка. Он призвал супермаркеты снизить цены, но какие меры будут применять к тем, кто откажется снижать — не сказал.

В крупнейших супермаркетах Киева на большинство "социально важных продуктов" цены куда выше, чем положено по меморандуму. Более того, в последние дни возник настоящий дефицит на сахар. В некоторых магазинах его продают не более 3 кг в руки. В других — просто разметают как только он появляется в продаже. Например, в "Сильпо" на полках красовался только рафинированный сахар и сахарозаменитель. "Вчера до 15.00 разобрали все, что было,— рассказывает продавец супермаркета. — Цена стояла 4,04 за кг, а раньше по 3,30 продавался". В "Фуршете" администрация также недоумевает, почему вокруг сахара возник такой ажиотаж. "На прошлой неделе в четверг была завезена 1 тонна сыпучего песка и через пару дней полки опустели", — говорит сотрудник магазина.

Что удивительно в "Великой кишени" сахар по 3,30 и по 4,50 спокойно стоит на полках, правда полупустых.

"Массового удешевления товаров не будет, — разочаровал эксперт Международного центра перспективных изделий Александр Жолудь. — С одной стороны не все поставщики и торговцы его подписали, с другой, подписавшие оставили себе массу лазеек. Например, цена сахара в 3,30 грн зафиксирована ... в мешках по 50 кг. Но его-то расфасовывают, а потом продают, поэтому магазин имеет полное право накинуть 10-15 коп. за расфасовку. Или молоко и кефир в основном хранятся 7 и более дней, а в меморандуме указано: молокопродукты со сроком хранения до 5 дней. Конечно, на некоторые позиции цена слегка упала, например, на 1—2 коп. подешевел хлеб и батоны, т. е. торговцы показывают: мы, мол, сотрудничаем с правительством. Именно по этой причине к ним вряд ли будут применены жесткие меры: например, "наезд" налоговой или пожарных. Реально снизить цены на продукты может только одно: хороший урожай".

Главред

Новости 30.03.2017, 17:19
На околиці Києва з'явиться оригінальний хамелеон (фото)

Біля МВЦ встановлять ще одну скульптуру у вигляді черепахи, а також декілька пано з квітів.

У столиці працівники Дніпровського управління зеленого господарства підготували одну з незвичайних арт-інсталяцій з шишок і ялівцю під назвою "Хамелеон".

Про це повідомляють в прес-службі "Київзеленбуду".

Креативну ящірку, що сидить на дереві, встановлять на Броварському проспекті біля МВЦ, де в травні відбудеться Євробачення, вже найближчим часом.

"Встановимо, коли ділянку, де повинна знаходитися скульптура, приведуть в порядок. Композиція складається з металевого каркаса, ялівцю і шишок", — повідомили в КО" Київзеленбуд, передає "Сегодня".

Крім того, біля МВЦ встановлять ще одну скульптуру у вигляді черепахи, яка складатиметься також з металевого каркасу, але наповненого камінням.

До того ж комунальники вже взялися за виготовлення металевих каркасів для квіткових панно, які будуть встановлені до "Євробачення-2017" на всіх в'їздах до Києва і на основних магістралях.

Нагадаємо, що на Оболоні з'явилася декоративна арка для закоханих.

Новости 30.03.2017, 17:05
"Ощадбанк" запровадив комісію за сплату комуналки

Деякі клієнти банку все ж зможуть сплачувати без комісії.

Фото: comments.ua

З 29 березня "Ощадбанк" запровадив комісію за сплату комунальних послуг через касу банку. Відтепер за кожну платіжку киянам доведеться викласти 3 гривні, пише FinClub.

"Комісія за комунальні платежі в касах банку залежить від наявності укладених договорів між постачальниками послуг і банком і може дещо відрізнятися в залежності від регіону. При цьому вона є найнижчою на банківському ринку і має на меті забезпечити беззбитковість проведення операцій. У Києві така комісія виключно для готівкових платежів в касах з 29 березня складає 3 грн", — повідомили в "Ощадбанку".

При цьому власники пенсійних карток "Ощадбанку" можуть сплачувати комунальні послуги без комісії. Інші клієнти "Ощадбанку" включно з пенсіонерами, які не є клієнтами держбанку, повинні сплачувати в касі комісію.

Також "Ощадбанк" приймає платежі без комісії через дистанційні канали:

  • інформаційно-платіжні термінали "Ощадбанку" (як готівкою, так і картою банку);
  • "комунальний додаток" в мобільному та інтернет-банкінгу "Ощад 24/7";
  • сайти ГІОЦ і ЦКС (для власників "Картки киянина" і "Моєї карти").

Нагадаємо, що киянам знову приходять фальшиві платіжки за комуналку.

Новости 30.03.2017, 16:21
"Охматдит" знову шукає головного лікаря

Заяви від кандидатів будуть прийматися до 27 квітня.

Фото: kp.ua

Міністерство охорони здоров'я оголосило конкурс на посаду головного лікаря національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" у Києві. Про це йдеться на сайті відомства.

В повідомленні вказано, що кандидат на цю посаду повинен мати вищу освіту в галузі знань "охорона здоров'я" (крім спеціальності "фармація, промислова фармація") і стаж роботи на керівних посадах не менше 5 років. До того ж кандидат повинен вільно володіти українською мовою і бажано англійською.

З повним переліком документів, які повинен надати кандидат, можна ознайомитися за посиланням.

Заяви будуть прийматися до 27 квітня за адресою: вулиця Грушевського, 7, кімната 46, Управління організаційного забезпечення роботи апарату.

Про конкретну дату початку конкурсного відбору та дату його проведення буде повідомлено додатково на офіційному сайті міністерства.

Як стало відомо, жоден з чотирьох кандидатів, обраних раніше, не став переможцем у відкритому відборі на посаду головного лікаря дитячої лікарні. У зв'язку з цим і оголошений новий конкурс. Так, 20 березня під час співбесід конкурсна комісія заслухала стратегії розвитку лікарні, представлені претендентами, і прийняла одноголосне рішення, що жоден з кандидатів не відповідає цій посаді.

Нагадаємо, що чиновники розікрали в "Охматдиті" понад 9 мільйонів гривень.

Новости 30.03.2017, 16:10
Благодійники запрошують киян побігати разом з майстром спорту

В якості оплати за участь у тренуванні приймають пожертви на обладнання для передчасно народжених дітей.

Перша благодійна торгова платформа "Мурахи" запрошує усіх взяти участь у відкритому тренуванні з бігу. Це частина підготовки до великого забігу Nova Poshta Kyiv Half Marathon Weekend 2017, що відбудеться у столиці 8 та 9 квітня.

Тренування "Мурах" проходитиме у п'ятницю, 31 березня, на озері Тельбін, що на Березняках. Допомагатиме бігунам професійний тренер, заслужений майстер спорту України, призер чемпіонатів Європи та світу, рекордсмен України Людмила Оляновська.

В якості оплати за участь в тренуванні "Мурахи" приймають благодійні пожертви на закупівлю спеціального обладнання для підтримки життя передчасно народжених дітей.

Усіх охочих чекають о 9:50 біля фітнес-клубу "Росичи". Контактний телефон: (063) 304 28 20.

Проект відбувається за підтримки благодійного фонду "Свічадо" та Української біржи благодійності.

А ще в Києві відбудеться велопробіг в оригінальних костюмах.

Новости 30.03.2017, 15:50
У столичних водоймах заборонили ловити рибу

За порушення "сезону тиші" передбачена відповідальність.

Фото: Сергій Доля

З 1 квітня по 9 червня у столиці забороняється риболовля у зв’язку з нерестовим періодом різних видів мешканців водойм. Про це повідомляє Асоціація рибалок України, передає "Вечірній Київ".

Так званий "сезон тиші" вводиться щорічно з метою забезпечення сприятливих умов для нересту та охорони водойм.

Під час нересту забороняється використовувати човни з двигунами, окрім охоронців водойм. Також всі ремонтні роботи біля водойм та видобуток будівельних матеріалів припиняються, унеможливлюється проведення змагань зі спортивної риболовлі та підводне полювання.

При цьому дозволяється аматорська ловля риби за межами природних нерестовищ однією вудкою з єдиним гачком або спінінгом за умови дотримання установлених норм: до 3 кг риби за добу на людину.

Слід зазначити, що за порушення "сезону тиші" передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

  • За незначне порушення правил рибальства – попередження або штраф у розмірі 34-510 гривень.
  • За грубе порушення передбачений штраф у розмірі 340-850 гривень з конфіскацією знарядь браконьєрства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин).
  • Залежно від ступеня завданих збитків за грубі порушення можна отримати штраф у розмірі 3400-6800 гривень або позбавлення волі на строк до 3 років.

Окрім того, за кожну виловлену рибу можна заплатити ще чималу суму, а саме (в гривнях): судак – 510, сом – 425, щука – 340, короп – 306, білий амур та товстолобик – 255, синець – 85, карась та окунь – 17, лящ – 170, линь – 119, краснопірка – 68, подуст – 34.

В Асоціації риболовів України закликають бути відповідальними, а у випадку браконьєрства телефонувати на гарячу лінію за номером 0-800-50-52-50.

Нагадаємо, що в столичному озері масово гине риба і тварини.

Такий email не зареєстровано у системі
Введите свой электронный адрес, на который мы отправим вам новый пароль.
Поле не должно быть пустым и содержать кириллицу
Спасибо!

Ваше сообщение принято.

Сожалеем :(

Во время обработки что-то пошло не так.

Bы можете отправить сообщение на электронный адрес betatest@nashkiev.com