"Золоті ворота" реставруватимуть: киян закликають допомогти

Пам'ятник "Золоті ворота" реставруватимуть. Роботи триватимуть три місяці. Небайдужих киян закликають допомогти зі збором коштів на реставрацію.

Про це повідомляється на сторінці "Реставрація Музею "Золоті ворота"" у Facebook.

Пам'ятнику "Золоті ворота" потрібна реставрація, бо за останні 15 років під впливом атмосферних опадів та агресивних повітряних мас дубова обшивка павільйону та покрівля з гонту втратила естетичний вигляд. Також необхідно забезпечити якісний вогнезахист фасаду з дубового брусу. 

Вартість реставраційних робіт оцінюється в 1,1 млн. Для їх старту необхідно зібрати 30% суми, а саме 330 000 грн. І небайдужих киян просять приєднатися до збирання коштів на реставрацію. 

"Павільйон над залишками автентичних Золотих воріт XI ст. в останнє реставрувався у 2007 році. Нажаль, в послідуючі роки не знайшлося коштів у держави. Зараз, у воєнний час, охорона пам‘яток культури та історії залежить від самих громадян. Всі ми розуміємо, що у Головнокомандуючих більш важливі завдання з визволення України від ворога, то ж будемо сподіватись на небайдужих киян, — йдеться у повідомленні. — Музей "Золоті ворота" потребує проведення комплексу робіт з ремонту реставраційного дубової обшивки павільйону та покрівлі з гонту шляхом очистки деревини з подальшим ґрунтуванням та створення захисного шару дерев’яного брусу".

Для збору коштів було створено спеціальну банку у Monobank. Реквізити можна знайти за посиланням.

Реставруватиме "Золоті ворота" компанія Altius. Вона спеціалізується на ремонті та реставрації храмових комплексів, споруд, архітектурних пам'яток, антикорозійному захисті та іншому.

Реставрація панно "Місто на семи горбах": композицію можна переглянути у Софії Київській