Лисичанськ
Фото: lisichansk.com.ua

Понад 50 мешканців міста Лисичанськ на Луганщині, що межує із Сєвєродонецьком та знаходиться впритул до лінії фронту, підозрюють у передачі даних ворогу. Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

Він розповів, що співробітники СБУ спільно з поліцейськими провели у Лисичанську перевірку місцевих мешканців, з гаджетів яких могли "зливати" інформацію щодо українських військ. Передавати дані вони могли через супутникову мережу Starlink, термінали якої встановлені у всіх гуманітарних штабах міста.

Стратегічною інформацією, за словами Гайдая, ці люди активно ділилися в російських Telegram-каналах. Їхні дії могли сприяти розвідувально-підривній діяльності в інтересах країни-окупанта. 

"Приходили, брали гуманітарку, просили допомогу — отримували її, і не виходячи зі штабу зраджували Україну. Знали, що своїми діями вбивають і руйнують", — відзначив голова ОВА.

Він додав, що СБУ вже виявили канали зв’язку представників окупантів з коригувальниками вогню. Та пообіцяв, що українські спецслужби "знайдуть кожного зрадника".

Спротив російській окупації, день 110