З початком весни столичні комунальники знову почали проводити санітарну обрізку дерев. Проте деякі кияни такі заходи не підтримують, вважаючи, що під приводом санітарної обробки в Києві хочуть знищити більшість зелених насаджень. Про це повідомляє «Сегодня».

За словами мешканців Відрадного, комунальні робітники почали обробляти дерева ще в минулому році. Тоді вони обрізали в тому числі й здорові рослини.

«На проспекті Відрадному обрізали десятки здорових дерев! Зелені насадження — це чи не єдина гордість нашого масиву. А тепер замість красивих крон ми будемо дивитися на пеньки! Це схоже на заплановану акцію зі знищення дерев», — обурюється місцева жителька Ольга.

Проти санітарної обрізки дерев виступає і столична влада. Депутати Київради підготували проект рішення, в якому запропонували ввести мораторій на обрізку дерев у столиці, крім аварійних.

В «Київзеленбуді» пояснюють, що за допомогою санітарної обрізки намагаються подовжити вік дерев на 5-10 років.

«Обрізаються сухі та аварійні гілки дерев (тополь, акацій, каштанів, ялинок), уражені хворобою, омелою, і ті, які вимагають формування крон, закривають дорожні знаки, або якщо гілки можуть пошкодити лінії електропередач», — розповіли в комунальному підприємстві.

Також в «Київзеленбуді» повідомили, що з початку року тільки від омели було очищено близько тисячі рослин. У планах комунальників очистити понад 38 тисяч дерев та близько 77 тисяч кущів.

Раніше повідомлялося, що на Хрещатику висадили експериментальні дерева.