Зеленського «спонсорує» оточення Портнова, тісно пов’язаного з Януковичем, — журналіст

Більша частина коштів, отриманих коміком і кандидатом в президенти України Володимиром Зеленським на його виборчу кампанію надійшла від людей, тісно пов’язаних з Андрієм Портновим, — близьким соратником екс-президента Віктора Януковича та автором «диктаторської конституції», що розширила його повноваження.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав журналіст проекту «Вісник державних закупівель» Юрій Ніколов.

«Портновці — спонсори Зеленського. Або інвестори? Подивився по сайту НАЗК хто офіційно жертвував Зеленському. Всього засвітилися 68 млн грн від 230 людей з початку лютого. Серед жертводавців виявилася порівняно велика купа юристів, пов’язаних з Андрієм Портновим та Андрієм Богданом, якого називають чи не головним у штабі Зеленського. Вносили вони хто півсотні, хто сотню (тис грн)», — повідомив Ніколов.

Він перерахував цілий ряд пов’язаних з Андрієм Портновим спонсорів Володимира Зеленського, уточнивши, що це тільки ті з них, хто був виявлений при побіжному вивченні списку.

«Ось кого зауважив: Євген Венічук і Ігор Мендограло — відповідно колишній директор і актуальний підписант фірми "Укррослізинг", яка віджала через суд у Києва 2 млрд грошей за вагони метрополітену. Ці юристи якраз увійшли в фірму, коли вона стала належати Фуксу, і забезпечили їй судову перемогу. Раніше Венічук офіційно світився як партнер Гранцева, який є партнером Портнова. Валентина Стародубцева, бухгалтер адвокатського об’єднання "Пукшин і партнери", там, де старшим партнером трудиться Андрій Богдан. Дмитро Барабін, був адвокатом в "Бона Фідес" Пукшина», — зазначив журналіст.

За його відомостями, в списку «благодійників» Зеленського виявилося також багато «портновців», пов’язаних з ним ще з часів співпраці Андрія Портнова з Юлією Тимошенко.

«Володимир Макар, адвокат і "посіпака" Портнова по БЮТу. Анна Косінова, адвокат АТ "Колегія правозахисників" Петрашко, Макара і Гранцева. Ірина Спринська, адвокат, була помічницею нардепа від БЮТ Володимира Пилипенка, який входив до групи "молодих юристів" Портнова. Костянтин Гранич, теж був помічником Пилипенка. Карина Мікітян, була помічницею Портнова і Пилипенка. Оксана Мангул, директор юркомпанії "Корпоративні технології" Петрашка і Гранцева з Фесенком», — перерахував Юрій Ніколов.

Також істотні суми на підтримку Володимира Зеленського внесли його дружина і партнери по бізнесу.