Зеленський: росія робить все, щоб в нашій країні сталася дерусифікація
Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні 27 березня заявив, що зараз російські окупанти на території України роблять все для того, щоб підштовхнути українців до "дерусифікації".

За словами президента, в Україні немає і ніколи не було мовної проблеми, а українці завжди вільно говорили російською. Але самі ж російські окупанти тепер роблять все, щоб українці відмовлялися від російської мови. За його словами, тепер російська мова буде асоціюватися саме з окупантами, вибухами, вбивствами та злочинами росії.

"Там, де російська завжди була частиною повсякденного життя, як і українська мова, на Сході нашої держави, і там, де ви перетворюєте мирні міста сьогодні на руїни, росія сама робить все, щоб на території нашої держави відбулася дерусифікація. Ви це робите за одне покоління і назавжди. Це - ще один вияв вашої самогубної політики", — заявив президент.

За його словами, росіянам не допоможе відключення українського телебачення в окупованих містах, листівки з пропагандою, роздача рублів, які у самій рф "скоро прийматимуть на вагу". Також не допоможе підкуп маргіналів, яких окупанти "шукають по всіх смітниках", щоб показати нібито проросійську владу.

"Відповідь російським військам буде тільки одна: ненависть і презирство. Неминуче прийдуть наші ЗСУ", — додав Зеленський.

Спротив російській окупації, день 31