"Каратєль": 5 найцікавіших кейсів останнього місяця

Станом на 14 вересня до Всеукраїнської книги скарг "Каратєль" надійшло понад 1230 заявок від киян. Найпопулярнішими проблемами, на які скаржаться жителі столиці, є порушення благоустрою та правил паркування. Про це повідомляє прес-слежба ГО "Фундація.101".

Слід зауважити, що наразі категорію "Порушення правил паркування" тимчасово деактивовано. Це рішення було прийнято після переговорів між громадською організацією "Фундація.101", засновника мобільного додатку "Каратєль", та Департаментом патрульної поліції Національної поліції України. Призупинення триватиме до моменту внесення змін в Кодекс України про адміністративні правопорушення, які дозволять ефективно притягати до відповідальності порушників правил дорожнього руху.

Окрім згаданих вище проблем, "Каратєль" також результативно займається ямами на дорогах столиці.

На сьогодні можна представити п’ять нових столичних кейсів, які успішно допоміг вирішити "Каратєль". Кожна історія мала місце в різних районах Києва.

Кейс 1 (Оболонський район, зламані сходи). 

Користувач сервісу з Оболонського району побачив, як біля одного з під’їздів будинку №9 на вул. Петра Панча розвалюються сходи. У своїй заявці до "Каратєля" він зазначив, що вони "травмонебезпечні". Виконання нашого звернення було покладено на Оболонську райдержадміністрацію та Керуючу компанію з обслуговування житлового фонду цього району. На ремонт сходів ґанку другого під’їзду витратили 7 робочих днів. Свою роботу співробітники РДА підтвердили фотофіксацією.

Кейс 2 (Святошинський район, перегнила основа стовпа). 

Ця історія про те, як уважність і небайдужість можуть попередити лихо. Користувач сервісу зі Святошинського району зафіксував, що в одному зі стовпів над проїжджою частиною проспекту Перемоги (поблизу ст. м. "Берестейська") перегнила основа. Він зреагував на випередження і написав в "Каратєль". Вирішити це питання мав Департамент транспортної інфраструктури КМДА, це зайняло досить тривалий час. Проте ніхто не затягував розгляд ситуації, бо було зрозуміло, що кожний наступний порив вітру міг призвести до більших проблем. За півтора місяці стало відомо, що металевий стовп відремонтували.

Кейс 3 (Подільський район, дорожня розмітка). 

У Подільському районі, за адресою вул. Ярославська, 15/23, користувач сервісу побачив, що дорожня розмітка на пішохідному переході повністю стерта. Тож переходу наче й нема. З цим зверненням розбирався "Київавтодор", адже ця проблема підпадає під відповідальність його структурного підрозділу — КП "ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району". За 10 робочих днів стало відомо, що дорожню розмітку привели до належного стану.

Кейс 4 (Солом’янський район, фонтан). 

Рік чекали мешканці Солом’янського району, коли почне працюювати фонтан у сквері на вулиці Мартиросяна. За інформацією одного з користувачів сервісу, останні 12 місяців ніхто й не намагався ремонтувати його. Ця територія підпадає під відповідальність Солом’янської райдержадміністрації, тому саме її комунальне підприємство по утриманню зелених насаджень розбиралося з відновленням роботи фонтану. Працювали швидко, бо розуміли, що все мало бути зроблено ще рік тому. На 10-й робочий день "Каратєля" офіційно сповістили, що сквер тепер прикрашає працюючий фонтан. 

Кейс 5 (Деснянський район, будівельне сміття). 

В будинку №31в на вул. Миколи Закревського "замінювали вікна на сходових клітинах". Про це стало відомо вже з відповіді від Деснянської РДА. Перед цим "Каратєль" отримав звернення від тутешнього користувача, який скаржився, що на прибудинковій території "в десяти метрах від дитячого майданчику та на відстані відтягнутої руки від школи лежить скло та віконні рами з цвяхами". Користувач наголошував, що дітей поблизу постійно багато. На 9-й робочий день після направлення звернення відповідальні особи повідомили, що все будівельне сміття прибрали. І хоча всі роботи були проведені досить швидко, варто пам’ятати, що діти непосидючі й допитливі, тому для нещасного випадку інколи достатньо однієї миті.

"Стабільно добре працюють зі зверненнями "Каратєля" в Святошинській райдержадміністрації. На їхню адресу надійшло наразі найбільше заявок, і в кожному щомісячному рейтингу "Каратєля" вони отримують високий бал за свої відповіді на заявки. Динаміку зниження результативності спостерігаємо в Оболонській РДА, яка в перших рейтингах була в лідерах, але за останні кілька місяців результативність її відповідей суттєво знизилася – до 65% успішно опрацьованих заявок", – розповів Андрій Богданович, голова громадської організації "Фундація.101".

Хотілося б наголосити, що проект "Каратєль" потребує фінансової підтримки, бо наразі існує виключно на пожертви громадян. Якщо у вас є бажання й можливість, ви можете підтримати фінансово проект за посиланням: http://go.101.ua/support.