За знищення історичних будинків пропонують штрафувати на 255 тис грн

Нардепи пропонують штрафувати за знищення історичних будинків на суму до 255 тисяч гривень. Відповідний законопроект №8202 був зареєстрований у Верховній раді.

Про це повідомили в прес-службі КМДА.

Також законопроект пропонує дозволити примусовий викуп історичних пам'яток. Крім того, суму штрафу планують зробити однаковою як для фізичних, так і для юридичних осіб.

Штрафи для юридичних і фізичних осіб за проведення будь-яких робіт на охоронному об’єкті без дозволів відповідного органу, а також за доведення їх до стану руйнації пропонується збільшити з 17 тис. – 170 тис. грн до 85 тис. – 255 тис. грн.

«Після прийняття цього законопроекту власникам доведеться тисячу разів подумати, перш ніж порушувати охоронне законодавство і знищувати нашу історичну спадщину», — повідомив один з авторів законопроекту Олексій Резніков.

Даний законопроект також передбачає:

  • введення відповідальності за завдання шкоди не  щойно виявленим об'єктам культурної спадщини; 
  • встановлення основних засад процедури примусового викупу об'єктів культурної спадщини, якщо власники своїми діями сприяють їх знищенню; 
  • посилення санкцій за порушення законодавства про охорону культурної спадщини, посилення кримінальної, адміністративної та господарської відповідальності.

Також будуть введені штрафи за наступні порушення:

  • порушення режиму історико-культурного заповідника чи історико-культурної заповідної території; 
  • непередача знайдених під час археологічних розкопок рухомих предметів, пов'язаних з нерухомими об'єктами культурної спадщини, на постійне зберігання до музеїв; 
  • розміщення зовнішньої реклами, вивісок, інформаційних табличок на охоронних об'єктах без письмового дозволу.

Раніше ми розповідали, що у лісах і зелених зонах заборонять гучні заходи.